Προς το περιεχόμενο

Αγορά smart


Ariaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Μιά χαρά είναι αν οι ανάγκες σου καλύπτονται από μηχανάκι αλλά δεν το έχεις με την ισορροπία ή/και δεν θες να τρώς καύσωνες και βροχές! Μέχρι εκεί...

Εγώ τι έγραψα;...Εάν κινείται περισσότερο εντός πόλης. Δεν του είπα να το πάρει αν πηγαίνει καθημερινά Θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το χειρότερο με τα Smart είναι αυτοί που τα οδηγούν (όχι όλοι).

Μαλλιοκούβαρα πηγαίνουν, και δεν ξέρω αν τους προδιαθέτει το ίδιο το όχημα να οδηγούν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Το χειρότερο με τα Smart είναι αυτοί που τα οδηγούν (όχι όλοι).

Μαλλιοκούβαρα πηγαίνουν, και δεν ξέρω αν τους προδιαθέτει το ίδιο το όχημα να οδηγούν έτσι.

Νομιζουν ότι έχουν μηχανάκι και δεν ισχύει ο Κοκ γιαυτους. Μακράν οι πιο αγενείς οδηγοί οι περισσότεροι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2019 στις 11:01 ΠΜ, alexb_10 είπε

Δεν υπάρχει καλύτερο αυτοκίνητο. Πονάω όμως που το λέω, αλλά έχω κλάψει 2 σμαρτ.

Αν δεν βάλεις αυτό στο μυαλό σου, ότι κάθε μέρα μπορει να στο φάνε, τότε μην πάρεις.

Κατά τα άλλα, θα έπαιρνα και τρίτο και τέταρτο.

 

Αχχ. Ο,τι θα έγραφα.

 

Μου κλέψανε το αγαπημένο αντικείμενο της ζωής μου. Τους πιάσανε να κλέβουν στην ίδια οδό λίγες μέρες αργότερα, αμάξι μπάτσου. Άνοιξαν τα κινητά τους και είδαν λίστες από φωτό αυτοκινήτων. Έμαθα πως τους άφησαν ελεύθερους 2 μέρες μετά. 2 Roma, 1 τσιλιαδόρος, και αργότερα 1 Έλληνας δικηγόρος.

Πάλι καλά που δε κλέβουν και προσωπικούς υπολογιστές από τα σπίτια και μου έμεινε το άλλο..

Συμβουλές :

  • Σβήνεις μηχανή νορμάλ + ξανά στρίβεις κλειδί και μετά το αφήνεις το αμάξι πάντα σε όπισθεν
  • Κόλπο στο port-baggage να ντυθεί το καλώδιο της ασφάλειας και να περαστεί ΜΕΣΑ από τα πλαστικά
  • GPS/συναγερμό με κραδασμικό και ΑΜΕΣΗ επικοινωνία με το τηλέφωνο
  • ΠΑΝΩ από ένα φωτάκι συναγερμού να κάνει το αμάξι μέσα disco
  • κλειστό πάρκινγκ (η πιλοτή falls short)
  • Αντικλεπτικό στο τιμόνι
  • Proximity mine/booby trap στη θέση του οδηγού (σίδερο που θα τον κάνει Αθανάσιο Διάκο τον παλιοπ____α
  • 2 Rottweiler 
  • 1 Δράκος ή άλλο εύσωμο μυθικό τέρας

 

Αν ακολουθήσεις τις συμβουλές μου πιστά, θα έχεις Smart για πάντα - και ναι, είναι το πιο κα^λιάρικο όχημα απ΄ όλα για Αθήνα*.

 

*Για μένα γενικά για Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα τι περισσοτερο προσφερει ενα smart ακομη και απο ενα Picanto η ενα Aygo?

Το smartακι ειναι 2.5 μετρα, τα αλλα ειναι 3.5. 

Να δωσεις λεφτα για κατι που εχει τοσα μειονεκτηματα (ασφαλεια, κλοπες κτλ) για να μπορεις να παρκαρεις με την μουρη στο πεζοδρομιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, phanispal είπε

Σκέψου μόνο ότι σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό τα Smart πάνε πακέτο με iPhone και θα λάβεις την απάντησή σου.

Μήπως το δίνουν δώρο πουθενά...με το iphone? 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Ειλικρινα τι περισσοτερο προσφερει ενα smart ακομη και απο ενα Picanto η ενα Aygo?

Το smartακι ειναι 2.5 μετρα, τα αλλα ειναι 3.5. 

Να δωσεις λεφτα για κατι που εχει τοσα μειονεκτηματα (ασφαλεια, κλοπες κτλ) για να μπορεις να παρκαρεις με την μουρη στο πεζοδρομιο?

Ποτέ δε πάρκαρα προσωπικά σε πεζοδρόμιο.

 

Δεν προτείνετε, χαλάνε τα αμορτισέρ και τα λάστιχα παιδιά. Προσέξτε το αυτό.

 

Το Smart μου, για αρχή, ήταν κάμπριο. Τα παραπάνω δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...