Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο σε testers το November 2019 update των Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε λίγο θα διαβάσω ότι έχετε και windows 3.1 σε δισκέτες 3,5 ¨και είστε μια χαρα !!

Δηλαδή αν ο πελάτης σας , ζητήσει σπασμένα θα του τα βάλετε ??

Στος κόστος εγκατάστασης περνεις ένα κλειδι όπως προείπαν με 5 -10 ευρω τα βάζεις στο κόστος εγκατάστασης και είσαι σουπερ !!

τι άλλο θα ακούσω 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα εγώ που όταν διαβάζω γενικότητες όπως "βελτίωση της απόδοσης και σε θέματα ποιότητας" το μυαλό μου πάει στο "νεα backports που βελτιώνουν την παρακολούθηση από την κυβέρνηση" θα με πείτε καχύποπτο; 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, axidousgr είπε

Σε λίγο θα διαβάσω ότι έχετε και windows 3.1 σε δισκέτες 3,5 ¨και είστε μια χαρα !!

Δηλαδή αν ο πελάτης σας , ζητήσει σπασμένα θα του τα βάλετε ??

Στος κόστος εγκατάστασης περνεις ένα κλειδι όπως προείπαν με 5 -10 ευρω τα βάζεις στο κόστος εγκατάστασης και είσαι σουπερ !!

τι άλλο θα ακούσω 

Αυτό!
Και εγώ έχω κόσμο που ζητάει πειραγμένα πράγματα αλλά φυσικά και δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Αλλά και ούτε να βάλω κλειδί από site.
Αυτό που κάνω είναι να τους πω το τι μπορώ να κάνω, τα υπέρ και τα κατά για κλειδί από το net, να κάνω εγκατάσταση χωρίς ενεργοποίηση, full updates, μερικά βασικά δωρεάν προγράμματα και από εκεί και πέρα ότι θέλουν κάνουν με ευθύνη τους!
Και δεν κάνω εγώ την αγορά γιατί μου έτυχε να βάλω windows με κλειδί, να μην μου πούνε ότι πάει σε εταιρεία και τους έσκασε έλεγχος. Φυσικά και δείξανε εμένα ενώ τους είχα πει τι παίζει.
Οπότε τους αφήνω να θέλουν.
Προσωπικά προσπαθώ να δώσω να καταλάβουν ότι υπάρχει το GNU/Linux και έχω ένα pc που τρέχει Manjaro, να το δουν πως πάει στα παλιά pc που δεν τρέχουν windows 10 γιατί δεν παίζει να βάλω 7άρια τώρα στο EOL τους, 30 λεπτά εγκατάσταση και 2 μέρες να κάνει full update...! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, newtech είπε

Σε εμένα έτσι και αλλιώς μήνες τώρα έχει κολλήσει...

Feature update to Windows 10, version 1903 - Error 0xc1900223

Εγώ είμαι ακόμα στην 1803, προτελευταίο update δεν είχα gpu και τελευταίο  δεν είχα mouse-keyboard, ζήτω η ms!!! .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, axidousgr είπε

Σε λίγο θα διαβάσω ότι έχετε και windows 3.1 σε δισκέτες 3,5 ¨και είστε μια χαρα !!

Δηλαδή αν ο πελάτης σας , ζητήσει σπασμένα θα του τα βάλετε ??

Στος κόστος εγκατάστασης περνεις ένα κλειδι όπως προείπαν με 5 -10 ευρω τα βάζεις στο κόστος εγκατάστασης και είσαι σουπερ !!

τι άλλο θα ακούσω 

αν είσαι επαγγελματίας δεν βάζεις σπασμένα για μένα όταν έχουν ενα δεκάρικο , πέρα απο το ότι είναι παράνομο και μπορεί να βρεις κανα μπελά ειδικά αν πας σε επιχείρηση και τον πιάσουν είναι και ασύμφορο χρονικά να κάτσεις να κάνεις μοντες και να κλειδώνεις updates και μετά απο καιρό αν του κλειδώσουν να ξανατρέχεις και τρέχα γύρευε.

πολύ βαβούρα για αστείο κόστος, εδώ ο λογιστής μου επειδή είχε xp και δεν είχε πια υποστήριξη πήρε ένα refusbish με 70 ευρώ μονάδα με γνήσια windows 7,φώναξε τον τεχνικό του πέρασε και τα λογιστικά προγράμματα μέσα και έτοιμος.

εγώ σπασμένα είχα τόσα χρόνια λόγο κόστους και τώρα πήρα κλειδάκι με 10 ευρώ για win10 pro και όλα μια χαρά και δεν κάθομαι να ξανα μοντάρω windows κλπ αν κάνω επανεγκατάσταση λειτουργικού.

Επεξ/σία από georgepppo
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2019 στις 10:22 ΜΜ, UnlockedEvolution είπε

Win 7 γνήσια. Αλλά δεν με απασχολεί μόνο το δικό μου pc. Κατά διαστήματα που πρέπει να εγκαταστήσω windows πολλοί ζητάνε τα 7αρια για διάφορους λόγους και φυσικά δωρεάν και ενεργοποιημένα... Ε, δεν είναι και ότι ποιο εύκολο να ψάχνομαι πάντα με τους loaders και τα torrents...

 

Γιατι δεν τους βαζεις Linux δωρεαν ειναι. :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, georgepppo είπε

αν είσαι επαγγελματίας δεν βάζεις σπασμένα για μένα όταν έχουν ενα δεκάρικο , πέρα απο το ότι είναι παράνομο και μπορεί να βρεις κανα μπελά ειδικά αν πας σε επιχείρηση και τον πιάσουν είναι και ασύμφορο χρονικά να κάτσεις να κάνεις μοντες και να κλειδώνεις updates και μετά απο καιρό αν του κλειδώσουν να ξανατρέχεις και τρέχα γύρευε.

πολύ βαβούρα για αστείο κόστος, εδώ ο λογιστής μου επειδή είχε xp και δεν είχε πια υποστήριξη πήρε ένα refusbish με 70 ευρώ μονάδα με γνήσια windows 7,φώναξε τον τεχνικό του πέρασε και τα λογιστικά προγράμματα μέσα και έτοιμος.

εγώ σπασμένα είχα τόσα χρόνια λόγο κόστους και τώρα πήρα κλειδάκι με 10 ευρώ για win10 pro και όλα μια χαρά και δεν κάθομαι να ξανα μοντάρω windows κλπ αν κάνω επανεγκατάσταση λειτουργικού.

Αν ήσουν επαγγελματίας θα ήξερες ότι δεν πάει 10ρικο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, georgepppo είπε

Σαν επαγγελματιας δεν δινεις καμια τεκμοιριομενη απαντηση 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές .

Με απλά λόγια , το κλειδί αυτό δεν συμβαδίζει με το hardware που έχεις . 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εχετε γνησια windows 7 καντε εγκατασταση τα Win10 με το ιδιο κλειδι.

Το δεχεται κανονικα και με τον νομο...

Οπως και εαν εχετε Windows 8 θα τραβηξει κανονικα το κλειδι απο το bios και θα ενεργοποηθουν κανονικα..

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα ακομα και σε επαγγελματικους χωρους αρκει να υπαρχει τιμολογιο - αυτοκολλητο απο την προηγουμενη αδεια windows.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...