Προς το περιεχόμενο

Παράξενη συμπεριφορά internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

internet.PNG.042bfe9d866821c9e53ec1fd0e3d321d.PNG

OTE. Αυτό. Έχει 5 μέρες ανοιχτό βέβαια χωρίς αποσύνδεση. είχα προβλημα δηλώνω βλάβη με παίρνουν τηλ την επόμενη μου λέει το εφτιαξα ήταν απο εμάς αν συνεχίσουν οι αποσυνδέσεις άλλαξε μοντεμ. για 2 μέρες τίποτα όλα καλά μετά ξεκίνησαν. αλλάζω και μόντεμ αλλά τίποτα. ξανά παίρνω  έρχεται τεχνικός τη επόμενη σπίτι μου. ελέγχει την γραμμή ούτε errors και πάντα τέρμα να πιάνει την γραμμή 24 που έχω. αλλά δεν γραφει errors απο την αρχή αλλά που και που. και όταν γραφει, γράφει αρκετά. και το noise margin σταδιακά πέφτει κάθε μέρα. Πρίν έρθει ο τεχνικός είχα 6+ αποσυνδέσεις την ημέρα! Είχα πιάσει και στο Down noise margin να γράφει και -12 dB και αποσύνδεση. ένα καλώδιο έρχεται στο σπίτι μου πάει μόνο στο modem. απο το καφαο μεχρι σπίτι έχει άλλη μία κολόνα που εκεί μου λέει άλλαξε κάτι και τώρα δεν έχω 6 αποσυνδέσεις την ημέρα αλλά πάλι δεν βλέπω να λύθηκε 100%. άλλη ενδιάμεση σύνδεση δεν υπάρχει. Μου είπα το καφάο καλό. το σπίτι σου καλό άλλαξε και στην κολόνα. φοβάμαι οτι αργά η γρήγορα θα ξανα αρχίσουν τα προβλήματα για αυτό γράφω μήπως απο την εμπειρία σας ξέρετε κάτι. Έχω και απο το -12 margin na σας στείλω φώτο το attainable rate down ήταν 500. Αλλά αυτό όταν έβαλα αυτός το μηχάνημά του δεν έγραφε error εκείνη την ώρα. μπορεί σε μια ώρα να γράψει άλλα 200-400....

(έπρεπε να το βάλω μέσα στο άλλο θέμα ε. μπορεί να γίνει η μεταφορά;)

Επεξ/σία από therion13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...