Προς το περιεχόμενο

ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΦΘΗΝΟ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑ ΣΤΟ SITE ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ. ΕΜΠΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ?


dzervas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εχουμε ξαναπει ρε παιδια.

Δεν ειναι τυχαιο γιατι τα φθηνοτερα καταστηματα οταν μιλαμε για κινητα ειναι σχεδον ολα κατοπιν παραγγελιας,αφου ουτως ή αλλως δεν εχουν stock.

Γιαυτο και υπαρχουν αυτες οι διαφορες στις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

dzervas έχεις μπερδέψει τα μπούτια σου. Απο Σκρουτζ και best δεν αγοράζει κανείς γιατί δεν είναι τίποτα άλλο από μηχανές αναζήτησης όπως επίσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για τα καταστήματα. Έτσι όπως εχεις συντάξει τη δημοσίευση σου φυσικά δε τη διάβασα καν. 

Επεξ/σία από tsakonass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Κυριοι,εσεις τους δινετε πατημα και κανουν οτι κανουν.

Εχεις κανει παραγγελια για 2 κινητα τα οποια οπως λες τα θες για την δουλεια σου(αρα υποθετικα μιλωντας τα βιαζεσαι).

Για ποιο  λογο δεν εχεις ηδη ακυρωσει την παραγγελια αφου βλεπεις οτι εδω και 2μηνες,σου εχουν ριξει τουφεκι και οχι μονο δεν εχουν φερει τα εν λογω κινητα αλλα δεν επικοινωνουν κιολας?

Δηλαδη εστω οτι τα κινητα τα εφερναν Νοεμβριο πανω στο ανοιγμα,ποιος σοβαρος ανθρωπος περιμενει 3 μηνες για να παρει κινητα για την δουλεια του?

Τοσα αλλα καταστηματα δεν υπαρχουν?

Αλλα ειπαμε ποιο ειναι το σκεπτικο του Ελληνα.Παμε απο το φθηνοτερο καταστημα μεχρι να μας τυχει η στραβη και να ξενερωσουμε τελειως. Καθε μα καθε φορα αυτο το πραγμα γινεται.

Βρε οχι αφου ειπαμε το skroutz και το bestprice φταινε.

Δεν φτανει που εχουν βγαλει μια σοβαρη(για ελληνικα δεδομενα)μηχανη αναζητησης για ποσα προιοντα για να μας γλυτωσει χρονο και χρημα(που δεν πληρωνουμε κιολας,εστω αμεσα),αλλα να τα κραξουμε και απο πανω επειδη δεν παρακολουθουν την καθε παραγγελια που γινεται στο καθε καταστημα......

Μηπως θα με δειρεις κι ολας επειδη εδωσα παραγγελια απ αυτο το μαγαζι? Και με ποια ιδιοτητα κρινεις την σοβαροτητα μου? Για μαζεψου λιγο.... δεν προσβαλα κανεναν σας και δεν εκραξα καμια μηχανη αναζητησης.

Αν ειχες διαβασει την αναρτηση , λεω οτι ο πρωτος μηνας ειναι καθυστερηση λογω ειδικης παραγγελιας και ελεγχου εγγραφων του αρθρου 39Α, η υπολοιπη καθυστερηση και ειδικα το κλεισιμο λογω μετακομισης με αγανακτησε και αποφασισα να το δημοσιευσω για να προστατεψω αλλους. Αν τωρα εσυ νομιζεις οτι εισαι ο "σουπερ ουαου" καταναλωτης που δεν τρως φολες απο απατεωνες τοτε μην σχολιαζεις αλλο. Δεν σε αφορα η αναρτηση μου.

4 ώρες πριν, afragorn είπε

Ναι ρε γαμώτο και εγώ αυτό σκέφτηκα. Φαντάζομαι οι κριτικές στο skroutz δε θα ήταν καλές, γιατί σχεδόν αποκλείεται ένα κατάστημα με βαθμολογία κοντά στο 5 να βαράει τέτοιο κανόνι και να αφήνει ξεκρέμαστους τους πελάτες. Ποτέ δε θα εμπιστευόμουν ένα τέτοιο μαγαζί για παραγγελία. Εδώ προχθές για ένα απλό Mi Band 4 των 30€ καθόμουν και έψαχνα 1 ώρα τα μαγαζιά για να δω από που με συμφέρει να το αγοράσω.

Ελπίζω ο φίλος που έχει την παραγγελία να μην έχει πληρώσει κιόλας γιατί περιπλέκεται το πράγμα. Θα πρέπει να ρωτήσει έναν νομικό για καθοδήγηση.

Φιλε ,μου οι κριτικες στο σκροθτζ ηταν 4,7 στα 5.

Και οχι, εγω δεν εχω δωσει ουτε ενα ευρω για την παραγγελια μου, αλλοι οπως εχουν προπληρωσει αρκετα.

1 ώρα πριν, tsakonass είπε

dzervas έχεις μπερδέψει τα μπούτια σου. Απο Σκρουτζ και best δεν αγοράζει κανείς γιατί δεν είναι τίποτα άλλο από μηχανές αναζήτησης όπως επίσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για τα καταστήματα. Έτσι όπως εχεις συντάξει τη δημοσίευση σου φυσικά δε τη διάβασα καν. 

Ειπα εγω οτι ειναι μαγαζια ή οτι αγορασα απο τις μηχανες αναζητησης?

Αφου δεν την διαβασες γιατι σχολιαζεις? και μαλιστα γιατι με κατακρινεις για κατι που δεν εγραψα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ προσωπικά έχω κάνει 2 αγορές απο το συγκεκριμένο κατάστημα και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος

και ειδικά για την μια χρειάστηκα και την εγγύηση τους.

Αν θυμάμαι καλά πάντως, παρόμοιο πρόβλημα είχε δημιουργηθεί και κατα την προηγούμενη μετακόμιση τους

απο τον Άλιμο που βρίσκονταν αρχικά, προς την Γλυφάδα.

Προφανώς να οφείλεται το πρόβλημα σε θέμα τραγικής οργάνωσης

και μακάρι να μην πρόκειται για "κανόνι"...

Επεξ/σία από newmail115
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cpgr είπε

Δε θελω να πιστευω οτι υπαρχει πιθανοτητα να βγεις χαμενος , αλλα τη ταλαιπωρια υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να τη φας απο τετοια μαγαζια.. στη τελικη ισχυει το οτι πληρωνεις περνεις..ειδικα οταν βλεπεις μεγαλες διαφορες στη τιμη απο 1-2 μαγαζια και οχι απο τη πλειοψηφια κανει μπαμ ..δεν ειναι ολοι χαζοι και 1-2 εξυπνοι να πουλανε τοσο φθηνα..

Οι διαφορες τιμης πουειχε ηταν της ταξης 5-10 ευρω απο τον αμεσως ακριβοτερο για να ειναι παντα το πιο φτηνο.  Παρηγγειλα επειδη το φυσικο του καταστημα ηταν κοντα μου και αφου το επισκευθηκα, εκανα την παραγγελια ονλαιν με πληρωμη και παραλαβη απ το καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, dzervas είπε

Μηπως θα με δειρεις κι ολας επειδη εδωσα παραγγελια απ αυτο το μαγαζι? Και με ποια ιδιοτητα κρινεις την σοβαροτητα μου? Για μαζεψου λιγο.... δεν προσβαλα κανεναν σας και δεν εκραξα καμια μηχανη αναζητησης.

Αν τωρα εσυ νομιζεις οτι εισαι ο "σουπερ ουαου" καταναλωτης που δεν τρως φολες απο απατεωνες τοτε μην σχολιαζεις αλλο. Δεν σε αφορα η αναρτηση μου.

Ακουσε να δεις αγαπητε συμφορουμιτη που εφτιαξες λογαριασμο πριν κατι ωρες και το πιο πιθανο να μην ξανασχολιασεις στο forum.

Υπαρχει στο forum ειδικο θεμα το οποιο αφορα τα καταστηματα απο το skroutz στο οποιο ουκ ολιγες φορες εχει μπει κοσμος να ρωτησει  για το χ,ψ καταστημα. 

Εσυ λοιπον δεν το τσεκαρες αυτο το topic και ουτε μπηκες να ρωτησεις. Γιατι αν το ειχες κανει θα γνωριζες τοτε οτι τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα κανουν κολπα με τα των τιμολογιων.

Σουπερ ουαου καταναλωτης εγω δεν ειμαι,αλλα ειμαι πολυ πιο ενημερωμενος στα θεματα αυτα σαν ενεργο μελος του forum που ενημερωνομαι απο τους υπολοιπους για το τι παιζει.

Αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα μου με σενα. Και σαν ενεργο μελος,εχω πετυχει πολλες περιπτωσεις σαν την δικη σου,οχι μονο στο εδω forum αλλα και σε γειτονικο και για αλλα σκρουτζομαγαζα.

Αρα ασε σε παρακαλω τις υποδειξεις για το αν θα σχολιαζω ή οχι και αν με αφορα η αναρτηση σου.

Περαν τουτου η παραπανω σου απαντηση ενισχυει πιο πολυ αυτο που εγραψα πιο πανω.

13 λεπτά πριν, dzervas είπε

ο πρωτος μηνας ειναι καθυστερηση λογω ειδικης παραγγελιας και ελεγχου εγγραφων του αρθρου 39Α,

η υπολοιπη καθυστερηση και ειδικα το κλεισιμο λογω μετακομισης με αγανακτησε

Ηθελες να αγορασεις κινητα για την δουλεια(κοινως τα βιαζεσαι)και σου λενε οτι θελουν 1 μηνα για τιμολογιο. Κατευθειαν ακυρωση παραγγελιας και ρωτας σε αλλο καταστημα.

Η αλλιως αφου περασε ενας μηνας για τα χαρτια και παλι ηταν αγνωστη η πορεια του κινητου,παλι ακυρωση παραγγελιας και αγορα απο αλλου.

Οι αξιολογησεις αυτες καθαυτες που βλεπεις δεν αφορουν ολες την περιπτωση σου''κοινως αγορα απο τιμολογιο''ουτε μπορει να μπει για παραδειγμα αρνητικη κριτικη αν το χ καταστημα καθυστερει την αγορα τιμολογιου.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, newmail115 είπε

Εγώ προσωπικά έχω κάνει 2 αγορές απο το συγκεκριμένο κατάστημα και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος

και ειδικά για την μια χρειάστηκα και την εγγύηση τους.

Αν θυμάμαι καλά πάντως, παρόμοιο πρόβλημα είχε δημιουργηθεί και κατα την προηγούμενη μετακόμιση τους

απο τον Άλιμο που βρίσκονταν αρχικά, στην Γλυφάδα.

Προφανώς να οφείλεται το πρόβλημα σε θέμα τραγικής οργάνωσης

και μακάρι να μην πρόκειται για "κανόνι"...

Μακαρι, γι αυτο κι εγω ειμαι ερωτηματικος ως προς το κανονι. Οπως και να εχει δεν κρεμας τους πελατες σου, δεν κλεινεις τηλεφωνα, δεν κανεις 20 ημερες μετακομιση και "στα απαυτα σου" οι παραγγελιες.

 

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Ακουσε να δεις αγαπητε συμφορουμιτη που εφτιαξες λογαριασμο πριν κατι ωρες και το πιο πιθανο να μην ξανασχολιασεις στο forum.

Υπαρχει στο forum ειδικο θεμα το οποιο αφορα τα καταστηματα απο το skroutz στο οποιο ουκ ολιγες φορες εχει μπει κοσμος να ρωτησει  για το χ,ψ καταστημα.

Εσυ λοιπον δεν το τσεκαρες αυτο το topic και ουτε μπηκες να ρωτησεις. Γιατι αν το ειχες κανει θα ηξερες οτι τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα κανουν κολπα με τα των τιμολογιων.

Σουπερ ουαου καταναλωτης εγω δεν ειμαι,αλλα σιγουρα ειμαι πολυ πιο ενημερωμενος στα θεματα αυτα σαν ενεργο μελος του forum που ενημερωνομαι απο τους υπολοιπους για το τι παιζει.

Αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα εμενα με σενα.

Αρα ασε σε παρακαλω τις υποδειξεις για το αν θα σχολιαζω ή οχι και αν με αφορα η αναρτηση σου.

Περαν τουτου η παραπανω σου απαντηση ενισχυει πιο πολυ αυτο που εγραψα πιο πανω.

Ηθελες να αγορασεις κινητα για την δουλεια(κοινως τα βιαζεσαι)και σου λενε οτι θελουν 1 μηνα για τιμολογιο. Κατευθειαν ακυρωση παραγγελιας και ρωτας σε αλλο καταστημα.

Η αλλιως αφου περασε ενας μηνας για τα χαρτια και παλι ηταν αγνωστη η πορεια του κινητου,παλι ακυρωση παραγγελιας και αγορα απο αλλου.

Οι αξιολογησεις αυτες καθαυτες που βλεπεις δεν αφορουν ολες την περιπτωση σου''κοινως αγορα απο τιμολογιο''ουτε μπορει να μπει για παραδειγμα αρνητικη κριτικη αν το χ καταστημα καθυστερει την αγορα τιμολογιου.

Λοιπον σουπερ συμφορουμιτη, αφου δεν θες υποδηξεις γιατι τα ξερεις ολα, και αφου συνεχιζεις το ειρωνικο σου στυλακι, να σου υποδειξω οτι ολα μα ολα τα μαγαζια εχουν την ιδια πολητικη με το αρθρο 39Α και την αγορα απο επαγγελματιες οπως εγω. Ακομα λοιπον κι αν ακυρωνα παραγγελια μετα τον μηνα, ημουν υποχρεωμενος να περιμενω ξανα αλλο ενα μηνα σε οποιο αλλο μαγαζι. Οπως και να εχει εισαι πολυ μακρια απο το κεντρικο θεμα της αναρτησης-αγανακτησης μου και συνεχιζεις να ειρωνευεσαι. Παψε λοιπον να ασχολεισαι μαζι μου. ΟΚ?

23 ώρες πριν, ELTASSOS είπε

Ωχ φιλε ανησυχω καινεγω τα ιδια και εχω καταθεση 1400 ευρω λες να τα χασω;

Ευχομαι σ εσενα και σε οσους εχουν δωσει λεφτα να αποδειχθει ενα κακο ονειρο. Κανε λιγο υπομονη αν μπορεις εως τις 4/11 και "βλεποντας και κανοντας".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, dzervas είπε

Μακαρι, γι αυτο κι εγω ειμαι ερωτηματικος ως προς το κανονι. Οπως και να εχει δεν κρεμας τους πελατες σου, δεν κλεινεις τηλεφωνα, δεν κανεις 20 ημερες μετακομιση και "στα απαυτα σου" οι παραγγελιες.

Λοιπον σουπερ συμφορουμιτη, αφου δεν θες υποδηξεις γιατι τα ξερεις ολα, και αφου συνεχιζεις το ειρωνικο σου στυλακι, να σου υποδειξω οτι ολα μα ολα τα μαγαζια εχουν την ιδια πολητικη με το αρθρο 39Α και την αγορα απο επαγγελματιες οπως εγω. Ακομα λοιπον κι αν ακυρωνα παραγγελια μετα τον μηνα, ημουν υποχρεωμενος να περιμενω ξανα αλλο ενα μηνα σε οποιο αλλο μαγαζι. Οπως και να εχει εισαι πολυ μακρια απο το κεντρικο θεμα της αναρτησης-αγανακτησης μου και συνεχιζεις να ειρωνευεσαι. Παψε λοιπον να ασχολεισαι μαζι μου. ΟΚ?

Ευχομαι σ εσενα και σε οσους εχουν δωσει λεφτα να αποδειχθει ενα κακο ονειρο. Κανε λιγο υπομονη αν μπορεις εως τις 4/11 και "βλεποντας και κανοντας".

Αφού δε το πλήρωσες , γιατί κάνεις φασαρία που σου ακύρωσαν την παραγγελία?

Οταν παραγγέλνεις από τον απολύτως φθηνότερο , υπάρχει ο κίνδυνος ακύρωσης αν δεν κάτσει "σωστή τιμή".

Να έλεγα ότι είσαι ΔΥ , θα έλεγα μπορεί να είναι πεφτοσυννεφάκιας. Αλλά αφού είσαι στο ελεύθερο επάγγελμα είναι ο πρώτος που δεν ανταποκρίνεται στις υποσχέσεις του? Μόνο με της Οξφόρδης κάνεις εσύ δουλειές?

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...