Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση δημόσιων δοκιμών για το Galaxy S10 Android 10 One UI 2.0


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Σε Android ναυαρχιδες αναφερομαστε.

Μισό λεπτό. Όλες οι εταιρίες (πέρα από google) έχουν δικό τους skin πάνω στο android. Πριν παραδεχτηκες πως ολες αυτες οι εταιριες καθυστερουν. Όλες οι android one συσκευές είναι midrange και κάτω. Η μόνη εταιρία που βγάζει ναυαρχίδα με σχεδόν stock android είναι η One+. Άρα εδώ δε μιλάμε για κάποιον κανόνα που βγάζει συγκεκριμενα τη Samsung κακη. Δεν έχει συνοχή αυτό που λες.

 

Κράζεις τη samsung γιατί αργεί σε σχέση με τους άλλους, ενω επίσης όλοι οι άλλοι αργούν χαρακτηριστικά. Πέρσυ το έδωσε πριν από αυτούς και πάλι είναι χειρότερη; δεν καταλαβαίνω που το πας.

Επεξ/σία από Nikolo1991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Samsung και ενημερώσεις είναι αντίθετες έννοιες...Αφήστε που έχω ένα galaxy s8 ούτε ενάμισι χρόνο και μετά το τελευταίο update στο 9 pie έγινε πιο αργό από ποτέ...απορώ το κάνουν επίτηδες ;;;700 κατοστάρικα έκανε η μαλακια...Πότε ξανά samsung Πότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ui fantastic είπε

Samsung και ενημερώσεις είναι αντίθετες έννοιες...Αφήστε που έχω ένα galaxy s8 ούτε ενάμισι χρόνο και μετά το τελευταίο update στο 9 pie έγινε πιο αργό από ποτέ...απορώ το κάνουν επίτηδες ;;;700 κατοστάρικα έκανε η μαλακια...Πότε ξανά samsung Πότε...

Εκανες hard reset μετά το update;Μεγάλη απογοήτευση πάντως που δεν θα δώσει android 10 στο S8, απαράδεκτο.Θυμάμαι που σκεφτόμουν να το πάρω κάπου στα 450-500€.

Τελικά πήρα το XZ1 στα 239€, δυστυχώς η Sony την είδε να μην δώσει ούτε αυτή android 10.Κατά τα άλλα είμαι ικανοποιημένος.Αν είχα δώσει πχ 400-500€ για το XZ1 η για το S8 θα ξενέρωνα ακόμα πιο πολύ.

Η Samsung φαίνεται πως έδωσε android 9 σε low series, πχ στο J5 2017 και στα φθηνά της A series (ίσως και το 10 σε κάποια μοντέλα), μάλλον για να έχει καλύτερες πωλήσεις.Οχι όμως στο S8 και Note 8 για να προωθήσει τα επόμενα μοντέλα.

Μήπως γίνει το ίδιο και με τα S9-S10;

Σαν να κοροϊδεύει τον κόσμο και να λέει: "Προσφέρουμε all around συσκευές, αλλά με μικρή υποστήριξη.Παρακαλούμε αν θέλετε software support πάρτε συσκευή της Apple".

Φαντάζομαι πόσα βίντεο θα έχουν βγεί που θα την κράζουν, όπως και νά'χει, θα συνεχίζει να έχει πολύ καλά ποσοστά πωλήσεων λόγω brand name.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

"Προσφέρουμε all around συσκευές, αλλά με μικρή υποστήριξη.Παρακαλούμε αν θέλετε software support πάρτε συσκευή της Apple".

Και τους απαντούμε...ευχαριστούμε για την συμβουλή, αυτό κάναμε 😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Nikolo1991 είπε

Μισό λεπτό. Όλες οι εταιρίες (πέρα από google) έχουν δικό τους skin πάνω στο android. Πριν παραδεχτηκες πως ολες αυτες οι εταιριες καθυστερουν. Όλες οι android one συσκευές είναι midrange και κάτω. Η μόνη εταιρία που βγάζει ναυαρχίδα με σχεδόν stock android είναι η One+. Άρα εδώ δε μιλάμε για κάποιον κανόνα που βγάζει συγκεκριμενα τη Samsung κακη. Δεν έχει συνοχή αυτό που λες.

Κράζεις τη samsung γιατί αργεί σε σχέση με τους άλλους, ενω επίσης όλοι οι άλλοι αργούν χαρακτηριστικά. Πέρσυ το έδωσε πριν από αυτούς και πάλι είναι χειρότερη; δεν καταλαβαίνω που το πας.

Βρε παλικαρι μου,ο τιτλος του θεματος σε τι Samsung συσκευη αναφερεται?

Γιατι νομιζεις οτι σου ανεφερα σαν παραδειγμα σοβαρης υποστηριξης την Google με τα pixel,την Oneplus και μερικως και την Sony?

Που με ειδες να μιλαω για Android One mid range συσκευες στα πιο πισω σχολια μου?

Αφου ο τιτλος αναφερεται σε ναυαρχιδα εταιρειας,για ποιο λογο να αναφερθουμε σε mid range?

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Βέβαια ο συγκεκριμένος χρήστης αλλάζει λέξεις και έννοιες σε ρυθμό που δεν μπορώ να ακολουθήσω.

 

 

Και nicknames. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2019 στις 11:26 ΜΜ, Deadpool 1 είπε

Αυτο είναι υποστήριξη. Πουθενά οι τρύπες του ios

Kαι σε θεματάκι Samsung την Apple σκέφτεσαι!!!

Έλα πες την αλήθεια.... γουστάρεις να σε γλεντάει έτσι????

 

Στις 14/10/2019 στις 11:08 ΜΜ, Deadpool 1 είπε

Τουλαχιστον βγαίνει μια και σταθερή όχι όπως το ios 13 που έχει βγάλει καμία δεκαριά αναβαθμίσεις για να μπαλώσει τις τρύπες.

Και για τα επόμενα 50 χρόνια με αυτή θα μείνετε!! καλό κουράγιο!

Στις 14/10/2019 στις 11:58 ΜΜ, oceanborngr είπε

Δε νομίζω να αξιζει η beta ολοκληρο αρθρο ακομη. Ας ερθει παντου και σχολιαζουμε μετα. 

Μπα.. από ότι κατάλαβες το κύριο θέμα σχολιασμού είναι η Apple και πάλι!

 

Στις 15/10/2019 στις 1:39 ΠΜ, Deadpool 1 είπε

S8 είχαμε πριν 3 χρόνια περίπου,που το θυμήθηκες?Αυτά απασχολούν όσους αγοράζουν κινητό για 7 χρόνια.

Η είδηση για τους χρήστες samsung είναι το νέο one ui 2 που έρχεται μαζί με το android 10

Σωστά, εδώ το ξέχασε η Samsung 6 μήνες αφού το έβγαλε!

Να ζήσουμε να το θυμόμαστε!

 

Στις 15/10/2019 στις 8:46 ΠΜ, Dellapple είπε

Τουλάχιστον δίνουν αναβάθμισης... Στην σαμμυ δεν κόβουν επιδόσεις... Για ανύπαρκτα προβλήματα... Χωρίς να το ξέρει ο χρήστης ....!!!

Χαχα είδες τι δεν ξέρεις???!!!

Κάνει καλή δουλειά η sammy...

 

Στις 15/10/2019 στις 9:15 ΠΜ, DoubleAgent είπε

Όλοι εσείς που λέτε για αναβαθμίσεις  κλπ τί τρομερό έχει μια νέα έκδοση από την προηγούμενη που πρέπει σώνει  και καλά να αναβαθμίσετε; Οκ καταλαβαίνω μερικοί είμαστε ψαγμένοι και το θέλουμε αλλά για τον μέσο χρήστη τι διαφορά θα δει από πχ android 8 σε 9;

 Επίσης οκ τα android δεν υποστηρίζονται σαν τα iPhone αλλά η ερώτηση είναι,  μετά από 2-3 χρόνια τα iPhone γίνονται καλυτερα; Εγινε καλυτερο ενα iphone 6 με ios 12? Ήδη η apple είπε ότι θα ρίξει την απόδοση των iphone X, XS με το νεο ios. Στην τελικη τι να την κάνω την αναβάθμιση αν μου κάνει το κινητό πιο αργό ή μου ρίχνει την μπαταρία.

Με βάση αυτήν την λογική εγώ πάλι απορώ που βγαίνουν νέες εκδόσεις android...

 

Στις 15/10/2019 στις 1:55 ΜΜ, Deadpool 1 είπε

Το θέμα είναι το  one ui 2.0 που κυκλοφορεί η samsung το οποίο έρχεται μαζί με το android 10 στα s10.Μετά το πολύ καλό one ui έρχεται η συνέχεια με το δύο με νέες λειτουργίες όπως 

Νέο σύστημα χειρονομιών

Νέο one-handed mode

Βελτίωση στο βιομετρικό ξεκλείδωμα

Νέο γράφημα για τη μπαταρία

Νεο περιβάλλον χρήσης στην κάμερα (AR Doodle)

Screen-Recording με selfie recording

Βελτιωμένες λειτουργίες Digital Wellbeing

Αναβάθμιση  στις εφαρμογές της Samsung

Android Auto

Και με όλα αυτά θα αλλάξει η ζωή σου τώρα έ?

 

Στις 15/10/2019 στις 3:09 ΜΜ, VChris είπε

Διαμάχες δημοτικού... Εγώ την έχω μεγαλύτερη...

Οχι, ο Deadpool την έχει!!!

Στις 15/10/2019 στις 4:02 ΜΜ, Deadpool 1 είπε

Μια έκδοση android 10 και καλή και στην συνέχεια security updates όχι βγάζουμε την νέα έκδοση και σε μια βδομάδα βγάζουμε άλλες 3 για να ξαπλώσουμε τις τρυπες

Απλά απαντώ σε σχόλια 

Σε κάτι που ξεκίνησες εσύ με το αρχικό σου σχόλιο σε ένα θέμα που αφορά τη Samsung....

Yπάρχουν ξέρεις ειδικευμένοι επιστήμονες για την περίπτωση σου... να το δεις τώρα που είναι νωρίς

 

Στις 15/10/2019 στις 5:13 ΜΜ, Deadpool 1 είπε

Ότι δεν εχω δει ποτέ να υπάρχει αποτροπή από το να κάνεις αναβάθμιση σε νέα έκδοση android σε αντίθεση με το ios 13 

Με τα κινητά που ασχολείσαι δεν πρόκειται να δεις και ποτέ!!!

όταν περάσεις στην major league έλα ξανά με τον κηδεμόνα σου και θα δούμε αν θα σε δεχτούμε

Στις 15/10/2019 στις 5:53 ΜΜ, Deadpool 1 είπε

Το δικό μας δεν έβγαλε καμμιά ανακοίνωση... οπότε θα αναβαθμίσω!

Στις 15/10/2019 στις 4:48 ΜΜ, D.Luffy είπε

Τι ακριβώς θες να πεις με αυτό?

Τίποτε συγκεκριμένο, είναι προσωπικό το δράμα που ξεδιπλώνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2019 στις 10:32 ΠΜ, AntiCambeR είπε

Εκανες hard reset μετά το update;Μεγάλη απογοήτευση πάντως που δεν θα δώσει android 10 στο S8, απαράδεκτο.Θυμάμαι που σκεφτόμουν να το πάρω κάπου στα 450-500€.

Τελικά πήρα το XZ1 στα 239€, δυστυχώς η Sony την είδε να μην δώσει ούτε αυτή android 10.Κατά τα άλλα είμαι ικανοποιημένος.Αν είχα δώσει πχ 400-500€ για το XZ1 η για το S8 θα ξενέρωνα ακόμα πιο πολύ.

Η Samsung φαίνεται πως έδωσε android 9 σε low series, πχ στο J5 2017 και στα φθηνά της A series (ίσως και το 10 σε κάποια μοντέλα), μάλλον για να έχει καλύτερες πωλήσεις.Οχι όμως στο S8 και Note 8 για να προωθήσει τα επόμενα μοντέλα.

Μήπως γίνει το ίδιο και με τα S9-S10;

Σαν να κοροϊδεύει τον κόσμο και να λέει: "Προσφέρουμε all around συσκευές, αλλά με μικρή υποστήριξη.Παρακαλούμε αν θέλετε software support πάρτε συσκευή της Apple".

Φαντάζομαι πόσα βίντεο θα έχουν βγεί που θα την κράζουν, όπως και νά'χει, θα συνεχίζει να έχει πολύ καλά ποσοστά πωλήσεων λόγω brand name.

Το 10 δεν θα το πάρει σίγουρα ούτε στο galaxy  s7 έδωσαν το 9....Το θέμα είναι τουλάχιστον να είναι σωστοί στις ενημερώσεις των συσκευών σε όλες ανεξαιρέτως , ναυαρχίδα και μη ώστε να τις δίνουν σωστά και όχι με bugs....(πχ στο s8 την μπαταρία την έριξαν στα τάρταρα και μετά το τελευταίο update σέρνεται εντελώς) μπράβο samsung!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...