Προς το περιεχόμενο

Καρτα Διοδιων Μηχανες


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναλεω το που θα το βαλουμε δεν ειναι προβλημα. Βρισκουμε. Στην τελικη ναι χαμηλωνω ταχυτητα, το βγαζω απο τη τσεπη, το κραταω για να το χτυπησει και το ξαναβαζω μεσα. Δε με νοιαζει. Χιλιες φορες λιγοτερη αναστατωση απο οτι γινεται τωρα. Το ερωτημα ειναι γιατι δεν το βγαζουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κάρτα που αναφέρω, δεν είναι τράπεζας (πιστωτική ή χρεωστική).

Είναι η κάρτα (oPass) της Ολυμπία οδού (στην περίπτωσή μου), όπου την φορτίζω με κάποιο ποσό, και δείχνω αυτή όταν περνάω απο τον γκισέ στον υπάλληλο. Την χτυπά σε ένα barcode reader και ανοίγει η  μπάρα. Διαδικασία 5 δευτερολέπτων.

https://www.olympiaodos.gr/operation/O-pass/?ref=rightbar

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Sorath είπε

Εθνική οδός είναι και η Ολυμπια οδός. Σε ποιά συγκεκριμένη εθνική αναφέρεσαι;

A1 - E75

Επεξ/σία από RcManiac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, RcManiac είπε

A1 - E75

Όντως. Η συγκεκριμένη εταιρία (Νέα Οδός) που έχει αναλάβει το κομμάτι αυτό, ενώ έχει πάσο, δεν υποστηρίζει τις μοτοσυκλέτες.

Μεγάλο foul εκ μέρους τους!!

https://www.neaodos.gr/fast-pass-el/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι τεχνικο θεμα. ειναι θέμα ασφάλειας. Εχω κάνει την ερωτηση σε 2 εταιριες και μου ειπαν το ίδιο. φοβούνται επειδη συχνα δεν αναγνωριζει το σημα και δεν ανεβαινει η μπαρα οτι θα σκασεις πανω και θα σε πληρωνουν ή θα φρεναρεις και θα σε μαζεψει ο απο πισω. ουσιαστικα δεν θέλουν νεκρους μπροστα στα διόδια τους. το κατανοώ να πω την αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μηχανές δλδ περνάνε γιούργια από τα διόδια χωρίς να περιμένουν να ανοίξει πρώτα η μπάρα? Με 60 km/h πχ?

Αν ναι αφήστε τους να πέφτουν πάνω να πάνε και για βραβείο Δαρβίνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cthulhucarbide είπε

Οι μηχανές δλδ περνάνε γιούργια από τα διόδια χωρίς να περιμένουν να ανοίξει πρώτα η μπάρα? Με 60 km/h πχ?

Αν ναι αφήστε τους να πέφτουν πάνω να πάνε και για βραβείο Δαρβίνου

Οι μηχανές ειναι γρήγορες δεν τις προλαβαίνουν οι μπάρες χαχαααα

Η  δικαιολογία της ανικανότητας των διαφόρων αρπακτικών, οου έχουν στήσει επιχειρήσεις με την τσέπη μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν το χω και απιθανο καποιος βλαξ να κραταει το πασο στο χερι και να μη κοψει και καρφωθει. Αλλα ναι αν θελανε θα βρισκανε λυσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μάλλον όχι αυτό που θες μια και είναι prepaid από τράπεζα, αλλά εμένα με έχει βολέψει στη μηχανή για διόδια κλπ. το βραχιόλι τις εθνικής. Κοστίζει βέβαια η φόρτιση 1ευρώ αλλά το φορτίζω ` φορά ανά ταξίδι και αξίζει η ταλαιπωρία με βγάλε γάντι, ψάξε τσέπες βάλε-βγάλε ψιλά.

https://www.nbg.gr/payband/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, panostza είπε

Μάλλον όχι αυτό που θες μια και είναι prepaid από τράπεζα, αλλά εμένα με έχει βολέψει στη μηχανή για διόδια κλπ. το βραχιόλι τις εθνικής. Κοστίζει βέβαια η φόρτιση 1ευρώ αλλά το φορτίζω ` φορά ανά ταξίδι και αξίζει η ταλαιπωρία με βγάλε γάντι, ψάξε τσέπες βάλε-βγάλε ψιλά.

https://www.nbg.gr/payband/

Και το βγάζεις από το χέρι κάθε φορά που πληρώνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, RcManiac είπε

Και το βγάζεις από το χέρι κάθε φορά που πληρώνεις ?

Όχι, το εχω σαν βραχιόλι φορεμένο στο αριστερο και απλά περνάω το χέρι ανέπαφα από το pos. Απλά το ακουμπάς δηλαδή στο pos και περνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιστοιχα μηπως μπορουμε να κανουμε το ιδιο και με ψηφιακο πορτοφολι για να χρεωνουμε λογαριασμο αντι για χρεωστικες ακουμπωντας το κινητο ανεπαφα στο POS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...