Προς το περιεχόμενο

ANTIKATAΣΤΑΣΗ VOIP ROUTER ΟΤΕ ΜΕ 3RD PARTY.


manoliskalligeris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. 

Έχω σύνδεση 50mbps VDSL ΟΤΕ με VOIP και router το Speedport Entry i2. Αγόρασα το ASUS DSL-AC68U και δεν γνωρίζω πώς να το συνδέσω έτσι ώστε να έχω και τηλέφωνο και internet. Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει με τα βήματα που θα πρέπει να ακολουθήσω; 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από manoliskalligeris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, manoliskalligeris είπε

Καλησπέρα. 

Έχω σύνδεση 50mbps VDSL ΟΤΕ με VOIP και router το Speedport Entry i2. Αγόρασα το ASUS DSL-AC68U και δεν γνωρίζω πώς να το συνδέσω έτσι ώστε να έχω και τηλέφωνο και internet. Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει με τα βήματα που θα πρέπει να ακολουθήσω; 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Επικοινώνησε με την ΟΤΕ για να σου δώσουν τους κωδικούς για το VOIP. Νομίζω πως δεν το δίνουν, έχω την εντύπωση πως κανένας ελληνικός πάροχος δεν τους δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωδικούς VOIP δίνει ο ΟΤΕ κανονικά. Είχα πάρει και για το σπίτι αλλά και για το γραφείο ενός γνωστού που βάλαμε δικό μας VOIP τηλεφωνικό κέντρο.

Πρακτικά τους στέλνεις ένα αίτημα μαζί με φωτοτυπία ταυτότητας του κατόχου γραμμής και σου απαντάνε με email με όλα τα στοιχεία πλην του password, το οποίο το στέλνουν με SMS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους κάνει τι τους κωδικούς VOIP βρε παιδιά ;  το speedport τους τραβάει αυτόματα. 


Αυτό που πρέπει να κάνεις Μανώλη είναι να βάλεις το Asus στην γραμμή για Internet και πίσω το speedport για τηλέφωνο,  τι ρυθμίσεις θέλει το speedport θα στις πουν παιδιά που το έχουν κάνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...