Προς το περιεχόμενο

Τράπεζα Πειραιώς και αγορά - έγκριση


pink_glitter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρατήρησα σήμερα κάτι στο winbank. Ενώ δεν χρησιμοποίησα καθόλου την κάρτα μου σήμερα, για κάποιον λόγο χρεώθηκαν 12 Ε από το διαθέσιμο υπόλοιπο. Βλέπω κάμποσα "αγορά - έγκριση" αλλά αυτά νόμιζα ότι είναι δεσμευμένα και φαίνονται στο λογιστικό υπόλοιπο. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό, η πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω το διαθέσιμο υπόλοιπο να μειώνεται χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει την κάρτα στο χρονικό διάστημα που αυτό μειώθηκε. Γνωρίζω ότι όταν κάνει κάποιος μια συναλλαγη και δεν γίνει αμέσως η μεταφορά, τα χρήματα δεσμεύονται επιτόπου και μεταφέρονται αργότερα (διάφορα λογιστικού με διαθέσιμο υπόλοιπο). Αλλά πώς γίνεται να μειώνεται το διαθέσιμο υπόλοιπο ενώ η κάρτα δεν βγήκε από την τσάντα μου σήμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή ρωτάς εδώ και όχι πχ σε ένα τυχαίο νούμερο όπως το 18 28 38?

Πάρε και δες τις κινήσεις σου

Επεξ/σία από overpower
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λείπω στο εξωτερικό αυτή την στιγμή οπότε δεν έχω αυτή την δυνατότητα εύκολα τώρα...για αυτό ρωτήσα εδώ μήπως έχει τύχει σε κάποιον και ξέρει μην ανησυχώ άδικα μέχρι να επιστρέψω Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Netflix κλπ εννοείς? Αυτά έχουν πληρωθεί ήδη οπότε ξέρω ότι δεν είναι από κει...Για χρεωστική κάρτα συνδρομές δεν νομίζω...οπότε ναι νομίζω πρέπει να πάρω τηλέφωνο. Δεν το ήξερα ότι είχε και αριθμό για εξωτερικό. Ευχαριστώ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pink_glitter είπε

Netflix κλπ εννοείς? Αυτά έχουν πληρωθεί ήδη οπότε ξέρω ότι δεν είναι από κει...Για χρεωστική κάρτα συνδρομές δεν νομίζω...οπότε ναι νομίζω πρέπει να πάρω τηλέφωνο. Δεν το ήξερα ότι είχε και αριθμό για εξωτερικό. Ευχαριστώ. :)

Μήπως είναι το πακέτο sms ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pink_glitter είπε

Όχι....καρτοκινητη έχω, οπότε τι σχέση να έχει με την χρεωστική κάρτα το πακέτο SMS?

Πριν κάνεις το οτιδήποτε κάνε ανάληψη το ποσό που θα χρειαστείς για όσο θα είσαι στο εξωτερικό, αν δεν υπάρχει άλλη κάρτα.

Αν η συναλλαγή θεωρηθεί ως κακόβουλη ο εκπρόσωπος θα ακυρώσει την κάρτα, ανεξάρτητα από το αν θες ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα σου πότε λήγει ; Οι τράπεζες νομίζω έχουν βάλει χρέωση για ανανέωση χρεωστικής κάρτας στην 5ετία που λήγει και αν θυμάμαι καλά είναι 6€. Μήπως έχεις 2 χρεωστικές σε αυτόν τον λογαριασμό που λήγουν αυτές τις μέρες και έγινε αυτόματα η ανανέωση με χρέωση 12€ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, volleyball είπε

Η κάρτα σου πότε λήγει ; Οι τράπεζες νομίζω έχουν βάλει χρέωση για ανανέωση χρεωστικής κάρτας στην 5ετία που λήγει και αν θυμάμαι καλά είναι 6€. Μήπως έχεις 2 χρεωστικές σε αυτόν τον λογαριασμό που λήγουν αυτές τις μέρες και έγινε αυτόματα η ανανέωση με χρέωση 12€ ;

Ναι λήγει μέσα στην πενταετία, αλλά έχω μια όχι 2

 

1 ώρα πριν, christakos07 είπε

Πριν κάνεις το οτιδήποτε κάνε ανάληψη το ποσό που θα χρειαστείς για όσο θα είσαι στο εξωτερικό, αν δεν υπάρχει άλλη κάρτα.

Αν η συναλλαγή θεωρηθεί ως κακόβουλη ο εκπρόσωπος θα ακυρώσει την κάρτα, ανεξάρτητα από το αν θες ή όχι.

Ναι τα έχω κάνει ήδη ανάληψη τα υπόλοιπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pink_glitter είπε

Παρατήρησα σήμερα κάτι στο winbank. Ενώ δεν χρησιμοποίησα καθόλου την κάρτα μου σήμερα, για κάποιον λόγο χρεώθηκαν 12 Ε από το διαθέσιμο υπόλοιπο. Βλέπω κάμποσα "αγορά - έγκριση" αλλά αυτά νόμιζα ότι είναι δεσμευμένα και φαίνονται στο λογιστικό υπόλοιπο. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό, η πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ;

Δεν βλέπω τον λόγο να ανησυχείς.Ασε να φάει και κανένας κλέφτης.ψυχούλα δεν έχουν;!!!!

Μπλοκαρε την κάρτα φίλος άμεσα.Και μετά πάρε να δεις τι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο winbank στις κινήσεις της κάρτας συνήθως αναφέρεται και η επιχείρηση που σε έχει χρεώσει, δεν μπορείς να καταλάβεις από εκεί που έγινε αυτή η ξεκάρφωτη χρέωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φτιάξε online web banking και δες τη δέσμευση υπάρχει στην κάρτα σου. Αυτό γενικά όχι και τόσο σε αυτή τη περίπτωση που θα έπρεπε ήδη να έχεις πάρει τηλ την τράπεζα 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...