Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείτονες.


SteliosEGL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, SteliosEGL είπε

Το ότι πιάνουν την κοπελίτσα και την φοβιζουν λέγοντας ψέματα ότι θα σου κάνουμε έξωση άμα φέρεις τον σκύλο σου θεωρώ πως δεν είναι ασυμαντο, πόσο μάλλον όταν ένας άγνωστος μπαίνει στην μέση των εσόδων σου. Δεν θα το έπαιρνες ούτε εσύ στην πλάκα και ούτε θα το θεωρούσες "ασήμαντο". Άμα διάβασες καλά την απάντηση μου είπα ότι δεν με πείραζαν προσωπικά και δεν τους έδινα σημασία στο παρελθόν. 

Έξωση, να κανουν, δεν μπορούν !

Τώρα, αν την προετοίμαζαν ότι πρέπει να τηρεί κάποιους ΚΑΝΟΝΕΣ για τον σκύλο, αυτό είναι άλλο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω κατι παραξενους εδω που μενω.. ο τυπος δεν θελει να παρκαρεις κατω απο το σπιτι του..κατω απο την βεραντα του που μενει στον 1ο.. Αυτος παρκαρει οπως γουσταρει και οπου γουσταρει γιατι νομιζει οτι του ανηκει η γειτονια.. Μια μερα λοιπον.. εχει παρκαρει κατω απο την δικη μου βεραντα, τη δικη μου και του απο κατω μιας και ειμαι στο 2ο.. και εβγαλα το pc στο μπαλκονι για φυσημα με το blower που επειδη το κανω και συχνα δεν ειχε τιποτα το ιδιεταιρο..  Το ακουει βγαινει στο μπαλκονι του και ακολουθει ο παρακατω διαολογος.. να προσθεσω πως με τον τυπο καποτε λεγαμε καλημερα και αργοτερα τσακοθηκαμε γιατι ανοιξα το ντουλαπακι με το ρολοι της δεη που ηταν το δικο του και οχι το δικο μου που ηταν διπλα.. αντιστοιχα εχει τσακωθει με ολη τη γειτονια.. 

Underline και Italic εγω.. τα απλα αυτος! 

-Σταματα να φυσας τις σκονες πανω στο αμαξι μου
-Ποιες σκονες ρε φιλε με δουλευεις? φυσαει και ουτε καν απο διπλα δεν περνανε!
-Κατεβα κατω να τα πεις αυτα ρε... 
-Αλλη ορεξη δεν ειχαμε, αμα θες παρε το αμαξι σου απο εκει
-ΤΙ? ΤΙ ΕΙΠΕΣ? ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ? 
-Το σπιτι σου ειναι ποιο διπλα φιλε.. εδω ειναι το δικο μου..
-ΕΛΑ ΚΑΤΩ ΡΕ ΜΑ**** ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑΝΟΥ, ΘΑ ΣΕ ΓΑ**.. 
-Σταματα να βριζεις και μπες μεσα ρε
-ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ? 
-Θα δεις... 

με τα πολλα πολλα συνεχισε να γκαριζει και να βριζει αφου ειχε κατεβει κατω και ζηταγε να παιξουμε ξυλο.. πατερας 3 αγοριων 8-9 χρονων για να το παιξει νταης.. 
Αστυνομια.. αμεση επεμβαση εντος 10λεπτου..  ο αστυνομος, λογικος και συζητήσιμος γυρναει και μου λεει εχω ξαναερθει παλι για αυτον αλλες 2 φορες εχει και 2 αυτοκινητα ανασφαλιστα και πανω σε πεζοδρομιο οπως και την αλλη φορα.. να τον γραψουμε να του φυγει η μαγκια μαζι με ενα αυτοφορακι για τη συμπεριφορα?

Περιμενετε κυριε αστυνομε.. 


Παω στον νταη.. του λεω.. πας αυτοφορο, σε γραφουν για ασφαλεια και πεζοδρομιο.. να τους πω οχι και να φυγουν χωρις τιποτα και δεν ασχολεισαι ξανα μαζι μου η θες να τρεχεις και να μη φτανεις? Κοκαλο ο νταης.. γατακι εγινε.. τι ποια ασφαλεια λεει γιατι? Σταματα μη μιλας του λεω.. παω στον αστυνομο του λεω οχι αστον εχει να φερει και κανα φαι σπιτι για τα 3 παιδια.. 
Ωστοσο τον εχει παρει ο αλλος αστυνομος για τα στοιχια του κλπ.. Τη γλυτωσε με μια παρατηρηση λοιπον και απλα μια καταγραφη συμβαντος.. 

Και να λεμε καλημερα ελεγε ο νταης, και κανενα προβλημα απο εδω και περα κλπ κλπ.. καλημερα δεν ειπαμε ποτε, την ιδια συμπεριφορα συνεχιζει να εχει στους αλλους απλα δεν με κοιταζει καν και αποφευγει να βρισκομαστε εστω και τυχαια στο κλιμακοστασιο της πολυκατοικιας.. 

Τριξε τους λοιπον τα δοντια με την αστυνομια η την πολεοδομια και θα δεις τι γατακια θα γινουν μολις ακουσουν για κερατιατικα φεσια.. 
 

  • Like 6
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nick#18 είπε

Εχω και εγω κατι παραξενους εδω που μενω.. ο τυπος δεν θελει να παρκαρεις κατω απο το σπιτι του..κατω απο την βεραντα του που μενει στον 1ο.. Αυτος παρκαρει οπως γουσταρει και οπου γουσταρει γιατι νομιζει οτι του ανηκει η γειτονια.. Μια μερα λοιπον.. εχει παρκαρει κατω απο την δικη μου βεραντα, τη δικη μου και του απο κατω μιας και ειμαι στο 2ο.. και εβγαλα το pc στο μπαλκονι για φυσημα με το blower που επειδη το κανω και συχνα δεν ειχε τιποτα το ιδιεταιρο..  Το ακουει βγαινει στο μπαλκονι του και ακολουθει ο παρακατω διαολογος.. να προσθεσω πως με τον τυπο καποτε λεγαμε καλημερα και αργοτερα τσακοθηκαμε γιατι ανοιξα το ντουλαπακι με το ρολοι της δεη που ηταν το δικο του και οχι το δικο μου που ηταν διπλα.. αντιστοιχα εχει τσακωθει με ολη τη γειτονια.. 

Underline και Italic εγω.. τα απλα αυτος! 

-Σταματα να φυσας τις σκονες πανω στο αμαξι μου
-Ποιες σκονες ρε φιλε με δουλευεις? φυσαει και ουτε καν απο διπλα δεν περνανε!
-Κατεβα κατω να τα πεις αυτα ρε... 
-Αλλη ορεξη δεν ειχαμε, αμα θες παρε το αμαξι σου απο εκει
-ΤΙ? ΤΙ ΕΙΠΕΣ? ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ? 
-Το σπιτι σου ειναι ποιο διπλα φιλε.. εδω ειναι το δικο μου..
-ΕΛΑ ΚΑΤΩ ΡΕ ΜΑ**** ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑΝΟΥ, ΘΑ ΣΕ ΓΑ**.. 
-Σταματα να βριζεις και μπες μεσα ρε
-ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ? 
-Θα δεις... 

με τα πολλα πολλα συνεχισε να γκαριζει και να βριζει αφου ειχε κατεβει κατω και ζηταγε να παιξουμε ξυλο.. πατερας 3 αγοριων 8-9 χρονων για να το παιξει νταης.. 
Αστυνομια.. αμεση επεμβαση εντος 10λεπτου..  ο αστυνομος, λογικος και συζητήσιμος γυρναει και μου λεει εχω ξαναερθει παλι για αυτον αλλες 2 φορες εχει και 2 αυτοκινητα ανασφαλιστα και πανω σε πεζοδρομιο οπως και την αλλη φορα.. να τον γραψουμε να του φυγει η μαγκια μαζι με ενα αυτοφορακι για τη συμπεριφορα?

Περιμενετε κυριε αστυνομε.. 


Παω στον νταη.. του λεω.. πας αυτοφορο, σε γραφουν για ασφαλεια και πεζοδρομιο.. να τους πω οχι και να φυγουν χωρις τιποτα και δεν ασχολεισαι ξανα μαζι μου η θες να τρεχεις και να μη φτανεις? Κοκαλο ο νταης.. γατακι εγινε.. τι ποια ασφαλεια λεει γιατι? Σταματα μη μιλας του λεω.. παω στον αστυνομο του λεω οχι αστον εχει να φερει και κανα φαι σπιτι για τα 3 παιδια.. 
Ωστοσο τον εχει παρει ο αλλος αστυνομος για τα στοιχια του κλπ.. Τη γλυτωσε με μια παρατηρηση λοιπον και απλα μια καταγραφη συμβαντος.. 

Και να λεμε καλημερα ελεγε ο νταης, και κανενα προβλημα απο εδω και περα κλπ κλπ.. καλημερα δεν ειπαμε ποτε, την ιδια συμπεριφορα συνεχιζει να εχει στους αλλους απλα δεν με κοιταζει καν και αποφευγει να βρισκομαστε εστω και τυχαια στο κλιμακοστασιο της πολυκατοικιας.. 

Τριξε τους λοιπον τα δοντια με την αστυνομια η την πολεοδομια και θα δεις τι γατακια θα γινουν μολις ακουσουν για κερατιατικα φεσια.. 
 

Ωραία, του ξηγηθηκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nick#18 είπε

Εχω και εγω κατι παραξενους εδω που μενω.. ο τυπος δεν θελει να παρκαρεις κατω απο το σπιτι του..κατω απο την βεραντα του που μενει στον 1ο.. Αυτος παρκαρει οπως γουσταρει και οπου γουσταρει γιατι νομιζει οτι του ανηκει η γειτονια.. Μια μερα λοιπον.. εχει παρκαρει κατω απο την δικη μου βεραντα, τη δικη μου και του απο κατω μιας και ειμαι στο 2ο.. και εβγαλα το pc στο μπαλκονι για φυσημα με το blower που επειδη το κανω και συχνα δεν ειχε τιποτα το ιδιεταιρο..  Το ακουει βγαινει στο μπαλκονι του και ακολουθει ο παρακατω διαολογος.. να προσθεσω πως με τον τυπο καποτε λεγαμε καλημερα και αργοτερα τσακοθηκαμε γιατι ανοιξα το ντουλαπακι με το ρολοι της δεη που ηταν το δικο του και οχι το δικο μου που ηταν διπλα.. αντιστοιχα εχει τσακωθει με ολη τη γειτονια.. 

Underline και Italic εγω.. τα απλα αυτος! 

-Σταματα να φυσας τις σκονες πανω στο αμαξι μου
-Ποιες σκονες ρε φιλε με δουλευεις? φυσαει και ουτε καν απο διπλα δεν περνανε!
-Κατεβα κατω να τα πεις αυτα ρε... 
-Αλλη ορεξη δεν ειχαμε, αμα θες παρε το αμαξι σου απο εκει
-ΤΙ? ΤΙ ΕΙΠΕΣ? ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ? 
-Το σπιτι σου ειναι ποιο διπλα φιλε.. εδω ειναι το δικο μου..
-ΕΛΑ ΚΑΤΩ ΡΕ ΜΑ**** ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑΝΟΥ, ΘΑ ΣΕ ΓΑ**.. 
-Σταματα να βριζεις και μπες μεσα ρε
-ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ? 
-Θα δεις... 

με τα πολλα πολλα συνεχισε να γκαριζει και να βριζει αφου ειχε κατεβει κατω και ζηταγε να παιξουμε ξυλο.. πατερας 3 αγοριων 8-9 χρονων για να το παιξει νταης.. 
Αστυνομια.. αμεση επεμβαση εντος 10λεπτου..  ο αστυνομος, λογικος και συζητήσιμος γυρναει και μου λεει εχω ξαναερθει παλι για αυτον αλλες 2 φορες εχει και 2 αυτοκινητα ανασφαλιστα και πανω σε πεζοδρομιο οπως και την αλλη φορα.. να τον γραψουμε να του φυγει η μαγκια μαζι με ενα αυτοφορακι για τη συμπεριφορα?

Περιμενετε κυριε αστυνομε.. 


Παω στον νταη.. του λεω.. πας αυτοφορο, σε γραφουν για ασφαλεια και πεζοδρομιο.. να τους πω οχι και να φυγουν χωρις τιποτα και δεν ασχολεισαι ξανα μαζι μου η θες να τρεχεις και να μη φτανεις? Κοκαλο ο νταης.. γατακι εγινε.. τι ποια ασφαλεια λεει γιατι? Σταματα μη μιλας του λεω.. παω στον αστυνομο του λεω οχι αστον εχει να φερει και κανα φαι σπιτι για τα 3 παιδια.. 
Ωστοσο τον εχει παρει ο αλλος αστυνομος για τα στοιχια του κλπ.. Τη γλυτωσε με μια παρατηρηση λοιπον και απλα μια καταγραφη συμβαντος.. 

Και να λεμε καλημερα ελεγε ο νταης, και κανενα προβλημα απο εδω και περα κλπ κλπ.. καλημερα δεν ειπαμε ποτε, την ιδια συμπεριφορα συνεχιζει να εχει στους αλλους απλα δεν με κοιταζει καν και αποφευγει να βρισκομαστε εστω και τυχαια στο κλιμακοστασιο της πολυκατοικιας.. 

Τριξε τους λοιπον τα δοντια με την αστυνομια η την πολεοδομια και θα δεις τι γατακια θα γινουν μολις ακουσουν για κερατιατικα φεσια.. 
 

Έτσι θέλουν, και εμένα μου κάνανε διάφορες μάγκες και τους είπα την επόμενη φορά που θα έχετε κάποιο πρόβλημα θα μιλήσουμε με την αστυνομία μαζί, μόνο από αυτό καταλάβανε και δεν με ενοχλούν πια. Κάτι παρόμοιο θα γίνει και με την κοπελίτσα, την είπα να απαντάει να μην φοβάται αλλά είναι μικρούλα και δεν γνωρίζει, οπότε αναγκαστικά θα κάνω κάτι εγώ. Είναι τόσο γατάκια που δεν λένε τίποτα μπροστά μου, από αλλού τα μαθαίνω. Θα τους πιάσω και αναγκαστικά θα τους προειδοποιησω και άμα δω ότι έχουν ακόμα μαγκιά θα φέρω αστυνομία η την πολεοδομία αναγκαστικά γιατί κούρασαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Ωραία, του ξηγηθηκες.

Για να του περασει το νταηλικι.. γιατι νομιζει οτι οι αλλοι τρωμε σανο και δεν ξερουμε τι μας γινεται.. Επεσε και στον αστυνομο ομως ετσι? Ετυχε ο ιδιος 3η φορα και θυμοταν.. ας ερχοταν κανενας αλλος που να ειχε ορεξη και να μην επαιρνε απο λογια.. 

5 λεπτά πριν, SteliosEGL είπε

Έτσι θέλουν, και εμένα μου κάνανε διάφορες μάγκες και τους είπα την επόμενη φορά που θα έχετε κάποιο πρόβλημα θα μιλήσουμε με την αστυνομία μαζί, μόνο από αυτό καταλάβανε και δεν με ενοχλούν πια. Κάτι παρόμοιο θα γίνει και με την κοπελίτσα, την είπα να απαντάει να μην φοβάται αλλά είναι μικρούλα και δεν γνωρίζει, οπότε αναγκαστικά θα κάνω κάτι εγώ. Είναι τόσο γατάκια που δεν λένε τίποτα μπροστά μου, από αλλού τα μαθαίνω. Θα τους πιάσω και αναγκαστικά θα τους προειδοποιησω και άμα δω ότι έχουν ακόμα μαγκιά θα φέρω αστυνομία η την πολεοδομία αναγκαστικά γιατί κούρασαν. 

Να της πεις διακριτικα να τους πει τα ιδια αν τη ζαλησουν.. οσο μικρη και να ειναι καποιο ιχνος νευρου θα εχει μεσα της που θα της το σπασουν καποια στιγμη..

Επεξ/σία από nick#18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SteliosEGL είπε

Ναι, το να είσαι καθαρός πριν κοιμηθείς είναι ένα γεγονός που δεν μπορείς να το διανοηθείς και να αντιληφθείς εσύ άμα δεν σου πουν οι γονείς σου να πλυθείς. 

Επειδή το παθαίνω συχνά είσαι απαράδεκτος για αυτό με το μπάνιο 4 το πρωί. Και οχι δεν αστειεύομαι. Είναι ώρες κοινής ησυχίας και σε πολυκατοικία δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ ακούγεται μέσα στο βράδυ. Μας έχουν ξυπνήσει πολλές φορές και μας οι γείτονες επειδή τους ήρθε στα χαράματα να κάνουν ντουζ. Απο κει και μόνο καταλαβαίνω τι άνθρωπος είσαι αρα μάλλον εσύ προκαλείς προβλήματα παρά αυτοί....

  • Thanks 1
  • Confused 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, aeljim είπε

Επειδή το παθαίνω συχνά είσαι απαράδεκτος για αυτό με το μπάνιο 4 το πρωί. Και οχι δεν αστειεύομαι. Είναι ώρες κοινής ησυχίας και σε πολυκατοικία δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ ακούγεται μέσα στο βράδυ. Μας έχουν ξυπνήσει πολλές φορές και μας οι γείτονες επειδή τους ήρθε στα χαράματα να κάνουν ντουζ. Απο κει και μόνο καταλαβαίνω τι άνθρωπος είσαι αρα μάλλον εσύ προκαλείς προβλήματα παρά αυτοί....

Να αγόραζες/νοίκιαζες σπίτι με καλύτερη μόνωση. Δεν σου φταίνε οι γείτονες.

 Πεθερά δεν είχαμε, θα βάλουμε και στο ντουζ μας πλέον.

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 3
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω πρόβλημα με τους γείτονες. Βλέπω φιλήσυχους ανθρώπους που  δεν θέλουν να τους ενοχλούν, κι έναν που το παίζει μάγκας.

Καταρχάς έχουμε τα εξής δεδομένα: οικογενειακή πολυκατοικία. Κάποιος της οικογένειάς σου λοιπόν, κάποια στιγμή έβαλε ανθρώπους να κατοικήσουν στο λεβητοστάσιο. Που εξ'ανάγκης κάποιοι αναγκάστηκαν να μείνουν εκεί, δεν νομίζω να ήθελε κανένας από επιλογή να πάει να μείνει σε ένα υπόγειο ή έστω ημιυπόγειο λεβητοστάσιο. Άρα τι καταγγελία θες να τους κάνεις; Εσείς δεν τους το δώσατε το μπουντρούμι;;; Τζάμπα τους το δώσατε;;;

Δεύτερον. Οι άνθρωποι φοβήθηκαν από τα νερά που έτρεχαν σε άκυρη ώρα για να τρέχει νερό τα έκλεισαν και ήρθαν ευγενικά να ενημερώσουν. Γιατί τον χριστοπαναγίασες αντί να του πεις κι ευχαριστώ.

Τρίτον. Κατεβάζεις το σκυλί σου και χέζει και κατουράει στον κοινόχρηστο χώρο. Απαγορεύεται βρες να το πας αλλού. Αυτός μυρίζει τα κάτουρα και τα σκατά του σκυλιού σου που μένει στην υπόγα, όχι εσύ, έχει κάθε δικαίωμα να μην το θέλει εκεί και ούτε της νέας γειτόνισσας που θα έχει σκυλί και αν βλέπει εσένα θα το βγάζει κι εκείνη εκεί.

Βλέπω λοιπόν ένα γείτονα που δε σου έχει κάνει τίποτα πέραν του ότι σου έκοψε μια φορά το νερό (κλάιν) στο οποίο κακώς έχει πρόσβαση αλλά εσείς του πουλήσατε το λεβητοστάσι, και σε όλα τα άλλα έχει δίκιο και βλέπω εσένα να έχεις ρεβανσιστικές και εκδικητικές τάσεις.

  • Like 3
  • Thanks 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...