Προς το περιεχόμενο

Απορίες - Ερωτήσεις


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορει καποιος να μου πει τι ισχυει πλεον με φορτιση της καρτας revolut.ποιος ειναι ο πιο συμφερον τροπος και τι χρεωσεις-προμηθειες εχει?εχω πειπαλ/τραπεζα πειραιως

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η Revolut δεν κρατάει προμήθεια σε καμία συναλλαγή, οι ελληνικές τράπεζες κρατάνε μόνο. Εγώ τη φορτίζω μέσω τραπεζικής μεταφοράς γιατί με κάρτα δεν μπορώ λόγω cc και το μόνο που χρεώνομαι είναι 1€ ανεξαρτήτου ποσού μεταφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα,

ειχα την Revolut οσο ισχυαν τα capital control

μετα δουλευω το paypal μεσω των καρτων μου ειτε alphabank ειτε Peiraios

ψωνιζω κυριος απο gearbest bangood και ebay

μπορεί να μου πει κάποιος χρήστης τι κερδιζω εαν ξαναενεργοποιησω την revolut ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικότερο είναι ότι έχει την καλύτερη ισοτιμία και ότι δεν σε χρεώνει καθόλου όταν κάνεις μεταφορές και πληρωμές σε ξένο νόμισμα πέρα από ευρώ. πχ αν πληρώνεις από το gearbest σε δολλάρια μπορεί να έχεις καλύτερη ισοτιμία από αυτή που σου προτείνει το gearbest όταν κάνει αυτό το μετατροπη. Εγώ βάζω να πληρώνω σε δολάρια και συνήθως γλιτώνω κάνα 5€ρικο σε αγορές κάπου στα 70€ από gearbest.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Εχετε βγαλει ανεπαφη της Revolut? Ειδα στο app οτι κοστιζει 6€. Υπαρχουν επιπλεον χρεωσεις? Ξερει καποιος?

 

Επισης, απο ποιες τραπεζες μπορω να κανω αναληψη με την καρτα χωρις προμηθεια?β(αν παιζει κατι τετοιο)

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Εχετε βγαλει ανεπαφη της Revolut? Ειδα στο app οτι κοστιζει 6€. Υπαρχουν επιπλεον χρεωσεις? Ξερει καποιος?

Επισης, απο ποιες τραπεζες μπορω να κανω αναληψη με την καρτα χωρις προμηθεια?β(αν παιζει κατι τετοιο)

Ευχαριστω!

Έχω από όλες εκτός από metal. Μόνο το αρχικό κόστος υπάρχει. Μετά έχεις δωρεάν αναλήψεις μέχρι 200€ αν θυμάμαι καλά και αν τα ξεπεράσεις σε χρεώνουν ένα μικρό ποσοστό προμήθεια.

Ό,τι συναλλαγή κάνεις είναι δωρεάν και δεν κρατάει κάποια προμήθεια. 

Εγώ κάνω συνήθως από alpha bank και δεν με χρεώνει ή κρατάει κάτι.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω φιλε, την παραγγειλα ηδη! Η metal ειναι λεει in short supply, τι παραπανω προσφερει ομως? Ειναι credit card?

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Ευχαριστω φιλε, την παραγγειλα ηδη! Η metal ειναι λεει in short supply, τι παραπανω προσφερει ομως? Ειναι credit card?

Ναι έχουν περιορισμένα τεμάχια. Προσωπικά πέρα από την εμφάνιση δεν βρήκα κάποιον άλλο λόγο να πάω σε metal. Σε σύγκριση με το premium plan σου δίνει συνολικά 600€ δωρεάν για ανάληψη τον μήνα, 0.1% cashback για αγορές εντός ΕΕ και 1% για αγορές εκτός ΕΕ, έχεις ακόμα μεγαλύτερη προτεραιότητα στο support, έχεις 24/7 concierge στο οποίο σε βοηθάνε με κρατήσεις ξενοδοχείων αεροπορικών κ.α. Σαν κάρτα λειτουργεί όπως οι άλλες ως prepaid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 15/10/2018 στις 1:54 ΜΜ, Kostasspil είπε

Εχετε βγαλει ανεπαφη της Revolut? Ειδα στο app οτι κοστιζει 6€. Υπαρχουν επιπλεον χρεωσεις? Ξερει καποιος?

Επισης, απο ποιες τραπεζες μπορω να κανω αναληψη με την καρτα χωρις προμηθεια?β(αν παιζει κατι τετοιο)

Ευχαριστω!

Πάντως αυτή την περίοδο τη βγάζεις δωρεάν. Πρέπει μεν να κάνεις top up 10 ευρώ, αλλά δεν σου παίρνουν τα 6 όταν παραγγείλεις την κάρτα. Βέβαια αυτό ισχύει για νέους συνδρομητές, τουλάχιστον έτσι διάβασα εδώ https://revolutgreece.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα καρτα περιμενω να μου ερθει . μπορω να κανω οτι κανω και με την πειραιως ? 

Εχω ακατασχετο εδω στην ελλαδα επηρεαζεται με την Revolut?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2018 στις 10:55 ΜΜ, technomangr είπε

Εβγαλα καρτα περιμενω να μου ερθει . μπορω να κανω οτι κανω και με την πειραιως ? 

Εχω ακατασχετο εδω στην ελλαδα επηρεαζεται με την Revolut?

Τα ίδια και περισσότερα μπορείς.

Πώς δηλαδή να σε επηρεάσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, technomangr είπε

Λόγω χρεών εφορίας 

Ναι αυτό το κατάλαβα. Με τη revolut δεν κατάλαβα πως θα υπάρξει πρόβλημα. Έτσι και αλλιώς δεν ζητάει ΑΦΜ προς το παρόν οπότε δεν μπορεί να γίνει κάποια διασταύρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, george1807 είπε

Ναι αυτό το κατάλαβα. Με τη revolut δεν κατάλαβα πως θα υπάρξει πρόβλημα. Έτσι και αλλιώς δεν ζητάει ΑΦΜ προς το παρόν οπότε δεν μπορεί να γίνει κάποια διασταύρωση.

Έγινε φίλε σε ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι ναυτικός και ταξιδεύω σε διάφορες χώρες στο εξωτερικό και θέλω να πάρω την revolut μαζί μου. 

Θα μπορώ να κάνω κανονικά αγορές και αναλήψεις αν έχω ποσό σε € μέσα η θα πρέπει να έχω δολάρια ή το αντίστοιχο της κάθε χώρας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...