Προς το περιεχόμενο

Απορίες - Ερωτήσεις


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, xristos999999 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι ναυτικός και ταξιδεύω σε διάφορες χώρες στο εξωτερικό και θέλω να πάρω την revolut μαζί μου. 

Θα μπορώ να κάνω κανονικά αγορές και αναλήψεις αν έχω ποσό σε € μέσα η θα πρέπει να έχω δολάρια ή το αντίστοιχο της κάθε χώρας; 

Θα μπορείς κανονικά. Σου κάνει το συνάλλαγμα αυτόματα η revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα σας. Ειμαι στο σταδιο verification με διπλωμα κ με την σελφι φωτο μου. Τωρα μολις ηρθε μηνυμα να παραγγειλω, κ σκεφτομαι ηλεκτρονικης μορφης μονο.

Θελω να την φορτιζω μεσω καρτας Πειραιως χρεωστικης, κ paypal. Θα την βαλω στο amazon .com για αγορες κ καταθεσεις πελατων μου. Τι πρεπει να κανω, καποιες λεπτομερειες; χρεωσεις κρυφες κλπ. ΤΙ με συμφερει; Το paypal μου το δουλευω βασικα με $. Και θελω να τα μεταφερω απο Πειραιως σε Πειραιως χρεωστικη, πιστευω ετσι με συμφερε καλυτερα λογω χεωσεων. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, okeanos111 είπε

Καλημερα σας. Ειμαι στο σταδιο verification με διπλωμα κ με την σελφι φωτο μου. Τωρα μολις ηρθε μηνυμα να παραγγειλω, κ σκεφτομαι ηλεκτρονικης μορφης μονο.

Θελω να την φορτιζω μεσω καρτας Πειραιως χρεωστικης, κ paypal. Θα την βαλω στο amazon .com για αγορες κ καταθεσεις πελατων μου. Τι πρεπει να κανω, καποιες λεπτομερειες; χρεωσεις κρυφες κλπ. ΤΙ με συμφερει; Το paypal μου το δουλευω βασικα με $. Και θελω να τα μεταφερω απο Πειραιως σε Πειραιως χρεωστικη, πιστευω ετσι με συμφερε καλυτερα λογω χεωσεων. Ευχαριστω

Κρυφές χρεώσεις δεν υπάρχουν. Δεν κρατάει η revolut κάποια προμήθεια. Δεν μπορείς να φορτίσεις τη revolut με κάρτα ελληνική λόγω capital control. Μπορείς να τη φορτίσεις μόνο με τραπεζική μεταφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Εγώ θέλω να ρωτήσω μια και έχω καιρό να την χρησιμοποιήσω αν μόνο πια από την Alpha Bank μπορείς να κανείς ανάληψη χωρίς προμήθεια. Επίσης επειδή είμαι κοντά στην λήξη της θα μου στείλουν καινούργια πριν συμβεί αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, gkat2829 είπε

Καλημέρα. Εγώ θέλω να ρωτήσω μια και έχω καιρό να την χρησιμοποιήσω αν μόνο πια από την Alpha Bank μπορείς να κανείς ανάληψη χωρίς προμήθεια. Επίσης επειδή είμαι κοντά στην λήξη της θα μου στείλουν καινούργια πριν συμβεί αυτό?

Καλημέρα, η alpha bank νομίζω πως όντως είναι η μόνη πλέον  χωρίς προμήθεια για αναληψη. Είχα διαβάσει στο Twitter της Revolut αν θυμάμαι καλά ότι σου στέλνουν καινούργια. Για σιγουριά όμως ρώτα και στο support γιατί μπορεί να ισχύει για τις premium μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εχω την εκδοση VIRTUAL. Με αυτην μου εχουν δωσει κ IBAN. Μπορω να την βαλω στο αμαζον (seller account)για την πληρωμη των πρωτων fees? Ακομη, ενα προβλημα ομως, δεν χωραει το τελευταιο γραμμα του μικρου ονοματος το τελικο (Σ). Eχω παραγγειλει να μου ερθει κανονικη καρτα , αλλα θα αργησει κ βιαζομαι - γινεται η δουλεια κ με την virtual? Την εβγαλα για το statement που δινει, κ για τα εγγραφα. Τελος μια ερωτηση που καπου εχω διαβασει απαντηση, αλλα μαλλον με μπερδευε! Θελω να αγοραζω απο amazon US, αν βγαλω την premium η την μεταλικη θα εχω πραγματικο 1% εκπτωση; η ειναι ενα διαφημιστικο κολπο κ θα ισχυει, πχ  μονο για κατοικους US?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2018 στις 10:37 ΜΜ, okeanos111 είπε

 Εχω την εκδοση VIRTUAL. Με αυτην μου εχουν δωσει κ IBAN. Μπορω να την βαλω στο αμαζον (seller account)για την πληρωμη των πρωτων fees? Ακομη, ενα προβλημα ομως, δεν χωραει το τελευταιο γραμμα του μικρου ονοματος το τελικο (Σ). Eχω παραγγειλει να μου ερθει κανονικη καρτα , αλλα θα αργησει κ βιαζομαι - γινεται η δουλεια κ με την virtual? Την εβγαλα για το statement που δινει, κ για τα εγγραφα. Τελος μια ερωτηση που καπου εχω διαβασει απαντηση, αλλα μαλλον με μπερδευε! Θελω να αγοραζω απο amazon US, αν βγαλω την premium η την μεταλικη θα εχω πραγματικο 1% εκπτωση; η ειναι ενα διαφημιστικο κολπο κ θα ισχυει, πχ  μονο για κατοικους US?

Τη virtual μπορείς να τη χρησιμοποιείς σαν να ήταν κανονική σε φυσική μορφή. Οπότε ναι και στο αμαζον μπορείς. Το cash back είναι για τη metal συνδρομή και σου δίνει 1% για αγορές εκτός ΕΕ και 0.1% για αγορές εντός. Δηλαδή αγοράζεις κάτι από Αμερική που αξίζει 100€ πληρώνεις κανονικά 100 και σου επιστρέφουν στον λογαριασμό σου 1€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας παιδια.
εχω λογαριασμο revolut πολυ καιρο.εχω και φυσικη καρτα.

απλα η καρτα ληγη τον 4ο του 2019.
θα μου στειλουν καινουρια μονοι τους η πρεπει να κανω κατι εγω;;;
παραδειγμα πρεπει να ζητησω να μου ξανα στειλουν;;;και ποτε;;;αφου ληξη η πριν;;;
μπορω και τωρα για να μην το εχω για τελευταια στιγμη;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, blackm76 είπε

για σας παιδια.
εχω λογαριασμο revolut πολυ καιρο.εχω και φυσικη καρτα.

απλα η καρτα ληγη τον 4ο του 2019.
θα μου στειλουν καινουρια μονοι τους η πρεπει να κανω κατι εγω;;;
παραδειγμα πρεπει να ζητησω να μου ξανα στειλουν;;;και ποτε;;;αφου ληξη η πριν;;;
μπορω και τωρα για να μην το εχω για τελευταια στιγμη;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, blackm76 είπε

δεν καταλαβα φιλε μου

Από όσο είχα διαβάσει στο Τουίτερ τουλάχιστον στο premium σου στέλνουν λίγο πριν λήξει η premium καρτα. Τώρα για το απλό πακέτο δεν ξέρω. Καλύτερα να ρωτήσεις στo support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αλλαξει κατι στην τιμολογιακη πολιτικη των τραπεζων μας οσον αφορα τα εμβασματα προς revolut?

Υπαρχει καποιος ενδεικτικος πινακας αν θελουμε πχ να στειλουμε 200€ στην revolut, για το τι θα χρεωθουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...