Προς το περιεχόμενο

Creative Outlier Air 69€ ΠΛΑΙΣΙΟ -ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.plaisio.gr/catalog?location=brand%3dcreative%3bproduct%3d3324370%3bpage%3d5

τα καλύτερα ακουστικα για κινητο σε προσφορά στα 70 ευρώ.

καλύτερα και απο Airpods και από samsung

https://www.skroutz.gr/s/19645409/Creative-Outlier-Air-Μαύρο.html

https://www.techradar.com/reviews/creative-outlier-air-review

spacer.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

«Τα καλύτερα» πως προκύπτει; 😜

Ισχύει για ακουστικά δεν υπάρχει η λέξη καλύτερο αφού είναι καθαρά τι αντιλαμβάνεται το αυτί του καθενός. Είναι τελείως υποκειμενικη άποψη. Πάντως η προσφορά αξίζει εάν έχει πέσει όντως όσο η τιμή του. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για τα χρηματα τους ειναι πολυ καλα, ισως τα καλυτερα αν στηριχτουμε στα διαφορα reviews (τα οποια ειναι υποκειμενικα παντα). τα αγορασα προσφατα και μπορω να επιβεβαιωσω οτι οντως εχουν αξιολογο ηχο. μου θυμισαν τα momentum iem, δεν ειναι φλατ προφανως, αλλα σε σχεση με αλλα της κατηγοριας που τα συγκρινα, ειναι αρκετα ουδετερα. δε παρατηρησα αποσυνδεσεις, με εβγαλαν ενα 8ωρο χαλαρα στη δουλεια χωρις να βγαλουν ενδειξη χαμηλης μπαταριας. επισης στα συν η καλη ποιοτητα κατασκευης, η compact μεταλλικη θηκη αποθηκευσης/φορτισης και το οτι χρησιμοποιει usb-c καλωδιο.

προσοχη μονο σε μια λεπτομερεια, τα ear tips που εχει μεσα ειναι small & medium. αν τα αυτια σας απαιτουν μεγαλυτερα ear tips, τα συγκεκριμενα δε σας κανουν, αφου δε σφραγιζουν και χανεται ολο το μπασο κ ο ηχος γινεται γενικα χαλια. η creative δε διαθετει large tips, μονο small & medium.

Επεξ/σία από duende
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Ισχύει για ακουστικά δεν υπάρχει η λέξη καλύτερο αφού είναι καθαρά τι αντιλαμβάνεται το αυτί του καθενός. Είναι τελείως υποκειμενικη άποψη. Πάντως η προσφορά αξίζει εάν έχει πέσει όντως όσο η τιμή του. 

Λάθος. Ένα ηχείο/ακουστικό είναι δυνατόν να αξιολογηθεί/μετρηθεί για το πόσο πιστά αναπάραγει το ηχητικό φάσμα.

Η υποκειμενικότητα βρίσκεται στο αυτί, όχι στο ηχείο. Και δεν είναι τί σου αρέσει, αλλά τι πρέπει να ακουστεί και να αντιληφθείς.

Όλοι θα θέλαμε ηχεία/ακουστικά που να είναι όσο πιο κοντά στην studio ηχογράφηση. δηλαδή σε αυτό που θέλουν οι καλλιτέχνες/παραγωγοί να ακούγεται εν τέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από κλήσεις τι λένε?  Σε ακούνε καλά η είναι σαν να βρίσκεσαι σε κανέναν υπόνομο? Γιατί τα samsung buds είναι για πέταμα σε αυτό το θέμα π.χ. καμία σχέση με τα airpods. Στο σκρουτζ πάντως βλέπω καλές αξιολογήσεις.

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikoskon είπε

Λάθος. Ένα ηχείο/ακουστικό είναι δυνατόν να αξιολογηθεί/μετρηθεί για το πόσο πιστά αναπάραγει το ηχητικό φάσμα.

Η υποκειμενικότητα βρίσκεται στο αυτί, όχι στο ηχείο. Και δεν είναι τί σου αρέσει, αλλά τι πρέπει να ακουστεί και να αντιληφθείς.

Όλοι θα θέλαμε ηχεία/ακουστικά που να είναι όσο πιο κοντά στην studio ηχογράφηση. δηλαδή σε αυτό που θέλουν οι καλλιτέχνες/παραγωγοί να ακούγεται εν τέλει.

Η άποψη σου είναι αυτή φίλε. Εγώ διατύπωσα τη δική μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Η άποψη σου είναι αυτή φίλε. Εγώ διατύπωσα τη δική μου. 

Η Εφαρμοσμένη Ακουστική δεν είναι άποψη. Μην μπερδεύεσαι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, duende είπε

δε παρατηρησα αποσυνδεσεις, με εβγαλαν ενα 8ωρο χαλαρα στη δουλεια χωρις να βγαλουν ενδειξη χαμηλης μπαταριας. επισης στα συν η καλη ποιοτητα κατασκευης, η compact μεταλλικη θηκη αποθηκευσης/φορτισης και το οτι χρησιμοποιει usb-c καλωδιο.

Σε σχολια αναφερουν οτι ειναι κουραστικα μετα απο 1-2 ωρες. 8 ωρες γραφειου μου φαινονται παρα πολλες. Τα φορουσες συνεχομενα ή σε διαστηματα;

επισης αναφερουν οτι τα κουμπια ειναι αρκετα σκληρα με αποτελεσμα το πατημα τους να μην ειναι ευκολο. Το επιβεβαιωνει κανεις που τα εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχα πάρει από Public 80€ πριν 1 μήνα περίπου.

Τα χρησιμοποιώ και για μουσική και για κλήσεις και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Δεν απομονώνουν πλήρως τους εξωτερικούς ήχους όταν τα φοράς και επίσης για πολύωρη χρήση τα βρήκα κουραστικά. Άλλο αρνητικό τα σκληρά κουμπιά τους.

Μπαταρία εξαιρετική σε συνδυασμό με τη θήκη-φορτιστή.

Σε αυτή τη τιμή είναι καλή αγορά κατά τη γνώμη μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...