Προς το περιεχόμενο

[Οθονη] LG 29UM69G 29" Ultrawide 159.00€ Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, emperor4her είπε

στην 3η αξιολογηση στο skroutz Γραφει καποιος:

Πολυ καλη οθονη οταν ρυθμισεις σωστα τα χρωματα της,την χρησιμοποιω στο 2ο υπολογιστη μου που εχει μια rx 580 και το μεγαλο πλεονεκτημα της ειναι η πολυ καλη αποδοση στο freesync,εκανα upscale μεσο της καρτας γραφικων σε αναλυση 3820x 1680 και ηταν εντυπωσιακη η αποδοση της σε αυτην την αναλυση,ακομα και οταν το παιχνιδι επεφτε αρκετα κατω απο 60 fps( eurotruck simulator 2) δεν το ενιωθες.

 

upscale κάνει η rx580 όχι η οθόνη 

VSR allows games to render at higher resolutions (up to 4K; see the ‘Virtual Super Resolution Support’ table, below) and then rescales them down to a lower native display resolution. Using this, you can get quality that rivals up to 4K, even on a 1080p display while playing your favorite games

https://www.amd.com/en/technologies/vsr

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Secret είπε

Και ότι ψήθηκα να τσιμπήσω.. θα ξαναέχουν στοκ ξέρουμε?

Κάνε την υπέρβαση και πάρε τη μεγαλύτερη έστω και με δόσεις. Αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Κάνε την υπέρβαση και πάρε τη μεγαλύτερη έστω και με δόσεις. Αξίζει. 

θα μας βασανίσεις μεσημεριάτικα.. Ήδη ψάχνω χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Σε UW 34αρα είναι ιδανική, η 29αρα έχει μικρό ύψος. 

Περισσότερο το γκειμινγκ με απασχολεί, και δευτερευόντως το νετφλιξ. Σίγουρα είναι upgrade από την 23'' lg IPS του 2011 που έχω, αλλά είναι worth ή θα μου βγουν τα μάτια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, godjet είπε

Σε κοντινή απόσταση είναι τέλεια δε μου λείπει καθόλου το ύψος.

Ολα εχουν να κανουν με την αποσταση. Η 34αρα στα 60 εκατοστα ειναι τεραστια στο 1 μετρο ομως ειναι ιδανικη. Και μενα δεν μου λειπει καθολου το υψος αλλα εχω αρκετα στενο γραφειο οποτε βολευει παρα πολυ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Secret είπε

Περισσότερο το γκειμινγκ με απασχολεί, και δευτερευόντως το νετφλιξ. Σίγουρα είναι upgrade από την 23'' lg IPS του 2011 που έχω, αλλά είναι worth ή θα μου βγουν τα μάτια?

Άστα θα πάθεις πλάκα. Απλά αν είναι πολυυυυυ κοντά θα χρειαστείς προσαρμογή γιατι η ανάλυση ειναι 1080p κάτι που σημαίνει ότι δε θα είναι τόσο δύσκολο να οδηγηθεί η οθόνη σου από τη μια, από την άλλη όμως σε πολύ κοντινή απόσταση ίσως να ξεχωρίζεις πιξελ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Secret είπε

Περισσότερο το γκειμινγκ με απασχολεί, και δευτερευόντως το νετφλιξ. Σίγουρα είναι upgrade από την 23'' lg IPS του 2011 που έχω, αλλά είναι worth ή θα μου βγουν τα μάτια?

Δεν θα βλεπεις πιξελ στα παιχνιδια. Προχωρησε το. Θα εχεις τρελο immersion στους 80 πόντους εφοσον σε ενδιαφέρει το gaming πρωτίστως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εχω παρει την οθονη στα 200, πολυ τιμια και στα 159 ειναι δυνατο deal. Μονο αρνητικο η βαση της, η οποια ναι μεν ειναι ομορφη αλλα ειναι αρκετα μετρια συγκριτικα με τις βασεις που εχει η Dell π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, DsLmAnIaC είπε

Σε UW 34αρα είναι ιδανική, η 29αρα έχει μικρό ύψος. 

Πολύ σωστό είναι αυτό.

Από εκεί και πέρα σημασία έχει αν κανείς τη χρησιμοποιεί ως βασική οθόνη, ή όχι. Σαν βασική είναι θέμα η 29αρα, αν περιστασιακά (πχ χωριό) ή για συγκεκριμένα tasks/συμπληρωματική οθόνη είναι μια χαρά.

Επεξ/σία από qwerty99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...