Προς το περιεχόμενο

Το 50% των iPhone έχει αναβαθμιστεί σε iOS 13


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται το 2019 το πιο ενδιαφερον μιας νεας έκδοσης λογισμικού να είναι μια ρύθμιση που πάνω κάτω ότι είναι άσπρο το δείχνει μαύρο. Δλδ φτιάξετε και το violet mode με βιολετί φόντο. Αναβάθμιση ήταν όταν πήγαμε από τα windows 98 στα windows XP :P

Τώρα δεν ξέρω, ίσως απλά να μην υπάρχει κάτι τόσο πρωτοπόρο-ενδιαφέρον και μια ενημέρωση πάντα να χρειάζεται. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

Σας καταλαβαίνω μερικούς για τις ανησυχίες σας. Έχετε μάθει από το Android και τα windows και παθαίνετε κόκο μπλόκο και πανικό όταν ακούτε για updates! :D

  • Like 4
  • Thanks 6
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς το παρών η περιβόητη διαχείριση αρχείων ακόμα δε λειτουργεί σωστά 

Χωρις να υπάρχει πρόβλημα ότι κάρτα να ξεσυνδέσεις από το iOS ,τα windows ζηταν επανέλεγχο και επιδιόρθωση 

Σε υπό φακέλους με πολλά αρχεία σκαλωνει 

οπως επισης δεν αναγνωρίζει ταυτόχρονα συνδεδεμένες πολλαπλές κάρτες .

Νομιζω ότι στην beta έχουν λυθεί .

Το iPhone που δε με ενδιαφέρει το έχω στην τελευταία έκδοση , αλλά το iPad πάντα το αναβαθμίζω μετά από την Χ.2.x

 

Όσον αφορά την μπαταρία , σε κάθε ενημέρωση μετράς 2-5 μέρες ανάλογα την χρήση και το είδος της ενημέρωσης και μετά βλέπεις αν υπάρχει πρόβλημα 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Aja είπε

Παιδιά μην περιμένετε να έχει bugs αφού είναι στα περισσότερα ίδιο με το 12. Κακώς δεν έχετε αναβαθμίσει κάποιοι. Το dark mode τα σπάει . 

Δεν την λες και bug free.... αν ήταν ίδια δεν θα κάναμε update.  Εμφανισιακά μπορεί να μην βλέπεις μεγάλες διάφορες αλλά αλλαγές έχουν γίνει και μάλιστα μεγάλες ειδικά στο iPad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι λετε, αλλα εγώ με τα πάντα ανοιχτα και watch συνδεδεμένο, το βγάζω απο τη φόρτιση στις 7 το πρωί και το ξαναβάζω περίπου στη 1 το βράδυ και ειναι περίπου στο 50% η μπαταρία με κατα μέσο ώρο 4 ώρες sot. xs max 13.1.2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

δεν ξέρω τι λετε, αλλα εγώ με τα πάντα ανοιχτα και watch συνδεδεμένο, το βγάζω απο τη φόρτιση στις 7 το πρωί και το ξαναβάζω περίπου στη 1 το βράδυ και ειναι περίπου στο 50% η μπαταρία με κατα μέσο ώρο 4 ώρες sot. xs max 13.1.2.

Βασικά έχω ξενερώσει με αυτήν την ιστορία, το δικό μου θέλει φόρτιση κάθε δύο μέρες με αποτέλεσμα να χάνω τον φορτιστή. Με το galaxy τουλάχιστον ήξερα που είναι ο φορτιστής αφού τον χρειαζόμουνα δύο φορές τη μέρα! Νισάφι, ποτέ ξανά iPhone!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Εδώ μιλάμε για IOS δηλαδή για λειτουργικό και όχι για το τι κάνει η κάθε εταιρεία μεμονωμένα στο λειτουργικό .Δεν είναι τρύπα του android

Σωστά, στην μία περίπτωση έχουμε μια εταιρία που είναι υπεύθυνη για ΤΑ ΠΆΝΤΑ στο λειτουργικό κάτι που είναι εξωφρενικά δύσκολο και από την άλλη μια εταιρία που ούτε την νοιάζει να pushάρει security updates απλά μόνο να κάνει maintain τις δυο τρεις βλακείες που βάζει on top του λειτουργικού.

Είναι απόλυτα προφανές το ποιος ενδιαφέρεται περισσότερο..

Επεξ/σία από KostasKri
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, EmnIT είπε

Όλα θα λειτουργικά έχουν bugs το θέμα είναι ποια εταιρία κάνει ποιο γρήγορα τα update σε αυτά τα bugs θέλω απαντήσει σε αυτό από τν deadpool 

Όλα έχουν τρύπες αλλά το ios 13 θα μείνει στην ιστορία με τις περισσότερες day one.Ρεκορ τρύπας

 

 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι μετά την 13.1 τα πράγματα έχουν στρώσει αρκετά και στις παλιότερες συσκευές (iPhone 6S εδώ). Προβλήματα μικρά υπάρχουν και κάποια στις τραπεζικές εφαρμογές. 
Το θέμα είναι γιατί τόσο μικρό ποσοστό στα iPad!! Μπερδεύει η μετονομασία ή ύπαρχουν τόσες παλιές συσκευές?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Deadpool 1 είπε

Αυτό δεν είναι rapidly pushing αλλά τελειωμό δεν έχουν οι τρύπες.Ενα μήνα τώρα τρέχουν και βουλώνουν τρύπες και δεν τις προλαβαίνουν.

Ποιες τρύπες;;;

Τα updates δεν έχουν να κάνουν μόνο με το θέμα security, αλλά με την διόρθωση κάποιων μικρό-bugs στο λειτουργικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Εδώ μιλάμε για IOS δηλαδή για λειτουργικό και όχι για το τι κάνει η κάθε εταιρεία μεμονωμένα στο λειτουργικό .Δεν είναι τρύπα του android

Εδώ μιλάμε για προβλήματα και τρύπες ασφαλείας. Και το Galaxy λειτουργικό Android τρέχει.

11 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Αυτό δεν είναι rapidly pushing αλλά τελειωμό δεν έχουν οι τρύπες.Ενα μήνα τώρα τρέχουν και βουλώνουν τρύπες και δεν τις προλαβαίνουν.


Θα σταθεροποιηθούν τα πράγματα. Όλοι έχουν να βουλώσουν τρύπες. Ειδικά το Android τις βουλώνει κάθε μήνα με τα γνωστά security updates. Και εκεί δεν έχει σχέση η Samsung αλλά το Android ως τρύπιο λειτουργικό. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Όλα έχουν τρύπες αλλά το ios 13 θα μείνει στην ιστορία με τις περισσότερες day one.Ρεκορ τρύπας

Δεν διαφωνώ ότι είχε πολλά bugs το θέμα είναι ότι προσπαθούν να τα φτιάξουν γρήγορα και σίγουρα θα λυθούν τα ποιο βασικά προβλήματα γρήγορα αλλά δεν γίνετε να μ λες για bugs σε Apple devices άμα είσαι android user θα είσαι συνηθισμένος σε αυτά άρα και να πάρεις Apple δεν θα έχεις θέμα με τα bugs Λόγο συνήθειας ;) 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Όλα έχουν τρύπες αλλά το ios 13 θα μείνει στην ιστορία με τις περισσότερες day one.Ρεκορ τρύπας

Αν το iOS 13 μείνει στην ιστορία με τις περισσότερες τρύπες day one τότε αναρωτιέμαι που θα έπρεπε να μείνουν οι διάφορες εκδόσεις του Android που βουλώνουν τρύπες συστηματικά κάθε μήνα με security updates. Δείχνουν να μη τελειώνουν ποτέ.... 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...