Προς το περιεχόμενο

Samsung UE65RU7400 703€ Plaisio/MediaMarkt/Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφορα στα μεγαλα καταστηματα + οτι στα Mediamarkt Δωρο η 5ετη επεκταση εγγυησης.

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-ue65ru7402uxxh-1221530.html

https://www.plaisio.gr/search?location=product%3d3117065%3bsearchtext%3d3117065

https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/196639-samsung-ue65ru7402-65

Η προσφορα ισχυει και για τα 43-50-55-65 ιντσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για τα πανηγυρια, τηλεοραση 65αρα χωρις DTS. Για καφενειο καλη θα ηταν βεβαια. :)

Οριακη εντελως η προσφορα αφου εχει 774 στον ανταγωνισμο, η εγγυηση βεβαια το κανει λιγο προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά φετινά μοντέλα δεν υποστηρίζουν dts όπως οι oled της σονυ, οι xg9505, η κορυφαία qled q9 της Samsung. Αυτές γνωρίζω εγώ τουλάχιστον, φαντάζομαι και πολλές ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tkig είπε

Πολλά φετινά μοντέλα δεν υποστηρίζουν dts όπως οι oled της σονυ, οι xg9505, η κορυφαία qled q9 της Samsung. Αυτές γνωρίζω εγώ τουλάχιστον, φαντάζομαι και πολλές ακόμα. 

μην πετάς μπαρούφες.

xg9505

image.png.6daee0c44efa58fd272e332963174c3d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tkig είπε

Πολλά φετινά μοντέλα δεν υποστηρίζουν dts όπως οι oled της σονυ, οι xg9505, η κορυφαία qled q9 της Samsung. Αυτές γνωρίζω εγώ τουλάχιστον, φαντάζομαι και πολλές ακόμα. 

Ενημερωμένος βλέπω. 

Μην λες ανακρίβειες αν δεν ξέρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα, είμαι έτοιμος να προβώ στην αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου.

Μία ερώτηση, η έλλειψη υποστήριξης DTS, μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα απώλεια ήχου σε σύνδεση μέσω HDMI? (Θα έχω συνδεδεμένο Android Box και PC), ή επηρεάζει τον ήχο μόνο σε περίπτωση σύνδεσης μέσω USB (Εξωτερικός HDD, φλασάκια κλπ).

Υπάρχει κάποιο άλλο αρνητικό που προκαλεί η έλλέιψη του DTS?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ Καλή τηλεόραση έχω την 43αρα με απίστευτα χρώματα και πολύ καλή ανάλυση εικόνας τωρα για το dts προσωπικά δεν έχω δει διαφορά κάπου και βλέπω ταινίες αλλά και παίζω παιχνίδια στο xbox one x! 

Όποιος το σκέφτεται να την πάρει με κλειστά μάτια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, axlgk said:

Πολύ απλά ότι έχει ήχο dts δεν έχει ήχο από οποία πηγή και να είναι.

Η nu7100 τουλάχιστον παίζει dts από tvbox

 

Απλά ο player της tv δεν υποστηρίζει dts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, axlgk είπε

Πολύ απλά ότι έχει ήχο dts δεν έχει ήχο από οποία πηγή και να είναι.

πολύ απλά αν δε ξέρουμε δε γράφουμε.

 

@california22

DTS κανονικά από android box και pc εφόσον η σύνδεση της πηγής με τα ηχεία δεν παρεμβάλει την tv.

optical box >>>> ηχεία κανονικά DTS

optical pc >>>> ηχεία κανονικά DTS

αν πας να περάσεις μέσω hdmi τον ήχο στη τηλεόραση και από εκεί στα ηχεία μόνο με passthrough

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

@greekfragma

Άρα όταν θα έχω συνδεδεμένο το TV box ή το PC στην τηλεόραση μέσω HDMI, θα χρειαστώ passthrough για να ακούω από τα ηχεία της ίδιας της τηλεόρασης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, california22 είπε

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

@greekfragma

Άρα όταν θα έχω συνδεδεμένο το TV box ή το PC στην τηλεόραση μέσω HDMI, θα χρειαστώ passthrough για να ακούω από τα ηχεία της ίδιας της τηλεόρασης?

Τα ηχεία της TV δε θα σου παίξουν ποτέ DTS.

DTS θα δεις από android box ή pc μόνο αν στείλεις σε ηχεία/ ενισχυτή που υποστηρίζουν.

Είτε μέσω optical είτε μέσω του hdmi της τηλεόρασης (η tv δηλαδή κάνει το μεσάζοντα) με την διαφορά οτι εκεί θες passthrough mode....να μην επεμβαίνει δηλαδή η TV στο πως διαχειρίζεται το σήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ετσι και αλλιως για μενα δεν εχει νοημα να εχεις 65αρα χωρις ηχοσυστημα, τι DTS να ακουσεις απο τα ενσωματωμένα ηχεια;

εγω τη σκεφτομαι παντως, οχι οτι ειναι καμια τρελη προσφορα αλλα στα χρηματα αυτα ειναι καλη επιλογη, την εχουν ολοι οι μεγαλοι στα 699

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...