Προς το περιεχόμενο

Samsung UE65RU7400 703€ Plaisio/MediaMarkt/Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

37 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Τα ηχεία της TV δε θα σου παίξουν ποτέ DTS.

Το ότι δεν θα παίξουν DTS από εξωτερική πηγή μέσω HDMI, σημαίνει ότι δεν θα αναπαράγεται καθόλου ήχος, ή ότι δεν θα παίζει σε ποιότητα DTS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

πολύ απλά αν δε ξέρουμε δε γράφουμε.

@california22

DTS κανονικά από android box και pc εφόσον η σύνδεση της πηγής με τα ηχεία δεν παρεμβάλει την tv.

optical box >>>> ηχεία κανονικά DTS

optical pc >>>> ηχεία κανονικά DTS

αν πας να περάσεις μέσω hdmi τον ήχο στη τηλεόραση και από εκεί στα ηχεία μόνο με passthrough

Μαλλον δε κατάλαβες τα ηχεία της τηλεόρασης δεν θα παιξουν ποτέ dts από ψηφιακό σήμα. Δεν μιλάμε για ενισχητες ούτε να δώσεις αναλογικό σήμα με audio out από αλλη πηγή.μιλαμε για καθαρό ψηφιακό έχω Samsung με dts και το έχω δει το έργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, california22 είπε

Το ότι δεν θα παίξουν DTS από εξωτερική πηγή μέσω HDMI, σημαίνει ότι δεν θα αναπαράγεται καθόλου ήχος, ή ότι δεν θα παίζει σε ποιότητα DTS?

δεν θα παίζει DTS. Ήχο θα ακούς κανονικά αν υπάρχει άλλο κανάλι stream

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

δεν θα παίζει DTS. Ήχο θα ακούς κανονικά αν υπάρχει άλλο κανάλι stream

Ok, ευχαριστώ πολύ, είσαι αναλυτικότατος. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω γενικά ήχο κι ας μην έχω DTS. Thank you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, california22 είπε

Ok, ευχαριστώ πολύ, είσαι αναλυτικότατος. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω γενικά ήχο κι ας μην έχω DTS. Thank you!

αν εχει μονο dts δεν θα ακους τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, paragontikos είπε

αν εχει μονο dts δεν θα ακους τιποτα

Το κατάλαβα, αλλά νομίζω πως οτιδήποτε βλέπoυμε μέσω ενός android box (πχ. εφαρμογές όπως netflix ή stremio που είναι torrent based εφαρμογή) δεν έχει DTS ήχο, εκτός αν επιλέξεις να κάνεις stream τα μεγάλα σε μεγεθος αρχεία και όχι τα συμπιεσμένα. Correct me if I' m wrong.

Επεξ/σία από california22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσεξτε οσοι δεν το ειδατε, προκειται για θεμα 6 μηνων που ηρθε πανω χωρις λογο.

Η τιμη δεν ειναι προσφορα πλεον, αλλα αντιπροσφορα. 556€ πριν 25 ημερες, εκεινη η τιμη αξιζε βεβαια. Τωρα ομως δεν υπαρχει.

Καλο βραδυ σε ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...