Προς το περιεχόμενο

Οργάνωση&Διοίκηση Επιχειρήσεων και Data Analysis


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, είμαι φοιτητής οργάνωσης και διοίκησης επιχειρήσεων και σκέφτομαι να ασχοληθώ παράλληλα με την επιστήμη δεδομένων. Με ενδιαφέρει το κομμάτι του Data Analysis.

Μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος με το πως να ξεκινήσω; Πχ.Υπάρχουν μαθήματα επί πληρωμή στο udemy, αξίζει να ασχοληθώ;

Να σημειώσω πως γνωρίζω τα βασικά περί στατιστικής, μέσω των μαθημάτων του πανεπιστημίου, και ότι δεν έχω μάθει γλώσσα προγραμματισμού.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, logistics23 said:

Καλησπέρα, είμαι φοιτητής οργάνωσης και διοίκησης επιχειρήσεων και σκέφτομαι να ασχοληθώ παράλληλα με την επιστήμη δεδομένων. Με ενδιαφέρει το κομμάτι του Data Analysis.

Μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος με το πως να ξεκινήσω; Πχ.Υπάρχουν μαθήματα επί πληρωμή στο udemy, αξίζει να ασχοληθώ;

Να σημειώσω πως γνωρίζω τα βασικά περί στατιστικής, μέσω των μαθημάτων του πανεπιστημίου, και ότι δεν έχω μάθει γλώσσα προγραμματισμού.

Ευχαριστώ.

To udemy απέφυγε το. Υπάρχουν πολύ σοβαρότερα πρόγραμματα/courses στο edX και στo Coursera. Μπορώ αν θέλεις να σου προτείνω συγκεκριμένα για τον κλάδο κάποια προγράμματα κατάλληλα για ξεκίνημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...