Προς το περιεχόμενο

Sapphire RX5700 XT Nitro+ Θερμοκρασίες, ρυθμίσεις κτλ


panosp1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασες να αλλαξεις και θεση στο bios  στη καρτα ? εχει 3 θεσεις bios  και επειδη δεν καταλαβα τη μαυρη οθονη στην πεταξε κατα την επανεγκατασταση των drivers η των windows.. Οταν σου κανει τη μαυρη οθονη τι κανεις ; Κανεις καποια επανεκινηση η το κλεινεις απο το power  και ξανα προσπαθεις η απλα μετα βαζεις την παλια  ?Εχεις περιεργο θεμα οντως.. Τι τροφοδοτικο εχεις ; Επισης εχεισ δει αν εχεις και τελευταιο bios  σε mobo ;

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, enable_your_mind είπε

Δοκιμασες να αλλαξεις και θεση στο bios  στη καρτα ? εχει 3 θεσεις bios  και επειδη δεν καταλαβα τη μαυρη οθονη στην πεταξε κατα την επανεγκατασταση των drivers η των windows.. Οταν σου κανει τη μαυρη οθονη τι κανεις ; Κανεις καποια επανεκινηση η το κλεινεις απο το power  και ξανα προσπαθεις η απλα μετα βαζεις την παλια  ?Εχεις περιεργο θεμα οντως.. Τι τροφοδοτικο εχεις ;

Ναι εχω αλλαξει και εχω δοκιμασει και τις 3 θεσεις στο Bios , την μαυρη οθονη την πεταει οταν περναω τους drivers , το τροφοδοτικο μου ειναι ενα Sseasonic 750w , οταν το κανει αυτο και μενω με την μαυριλα στα ματια ,παταω reset παω safe mode και με ddu τον απενεργοποιω και ξαναμπαινω στα windows :) (ναι χωρις driver μια χαρα μπαινω )!

14 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Αν και δεν φαίνεται απο τις φωτό, σιγουρέψου ότι πατάει σωστά πάνω στη μητρική. (Απίθανο το κόβω , αλλά τσεκαρε το).

Δοκίμασες παλιότερους drivers ? Κάτι σε 19 ? 

Ναι απο την παλια μεχρι και την τελευταια του φεβρουαριου !

 

 



update αφου εκανα πληρης format , και τελειωσαν τα windows την επανεγκατασταση , μου πεταξε μαυρη οθονη , εκλεισα το pc , την εβγαλα , εβαλα την 580 στην  θεση της και μπηκα να συνεχισω την εγκατασταση των windows !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε αν εισαι κοντα μενιδι ελα σαββατοκυριακο να την κουμπωσουμε επανω στο δικο μου να δουμε τι κανει.

το μονο αλλο που μπορω να σκεφτω ειναι ρευμα.

μετα καρτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αλλο θεμα , εχω no signal μεχρι να φορτωσει Login screen των windows..παιζει να ειναι καμια ρυθμιση και να στρωσει γιατι δεν μπορω να μπω bios αν χρειαστει ετσι οπως ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/2/2020 στις 5:38 ΜΜ, JohnChatzi είπε

Ναι εχω αλλαξει και εχω δοκιμασει και τις 3 θεσεις στο Bios , την μαυρη οθονη την πεταει οταν περναω τους drivers , το τροφοδοτικο μου ειναι ενα Sseasonic 750w , οταν το κανει αυτο και μενω με την μαυριλα στα ματια ,παταω reset παω safe mode και με ddu τον απενεργοποιω και ξαναμπαινω στα windows :) (ναι χωρις driver μια χαρα μπαινω )!

Ναι απο την παλια μεχρι και την τελευταια του φεβρουαριου !



update αφου εκανα πληρης format , και τελειωσαν τα windows την επανεγκατασταση , μου πεταξε μαυρη οθονη , εκλεισα το pc , την εβγαλα , εβαλα την 580 στην  θεση της και μπηκα να συνεχισω την εγκατασταση των windows !

Ειχα  το ιδιο προβλημα και δοκιμασα όλα αυτα που λέτε και παραπανω ισως. Δεν ειναι καλο σημαδι αυτο. Χωρις να θελω να σε φοβισω η δική μου καρτα -πολυ παλιοτερη απο τη δική σου βεβαια- πηγε για αλλαγή.

Επεξ/σία από RasAlGhul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη το θεμα μου δε λυθηκε αλλα και επειδη το ψαχνω , οριστε απο την Asus τι μου απαντησαν , παιδια απλα μην πατε για αυτην την μητρικη το ποιο πιθανο αυτη να ειναι το προβλημα !

επισης 

για να δειτε και εσεις τι λιστα που μου εδωσαν 

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/TUF_GAMING_X570-PLUS/TUF_GAMING_X570-PLUS_Device_QVL_V2.pdf?_ga=2.232706463.1472242127.1583738784-1513684369.1551885348
image.png.d9dd813dec086ea663fd8c5b7af4fb6e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, JohnChatzi είπε

Επειδη το θεμα μου δε λυθηκε αλλα και επειδη το ψαχνω , οριστε απο την Asus τι μου απαντησαν , παιδια απλα μην πατε για αυτην την μητρικη το ποιο πιθανο αυτη να ειναι το προβλημα !

επισης 

για να δειτε και εσεις τι λιστα που μου εδωσαν 

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/TUF_GAMING_X570-PLUS/TUF_GAMING_X570-PLUS_Device_QVL_V2.pdf?_ga=2.232706463.1472242127.1583738784-1513684369.1551885348
image.png.d9dd813dec086ea663fd8c5b7af4fb6e.png

Δοκίμασες να βρεις στο bios να τρέχουν τα pcie σε gen 3; είναι γνωστό ότι αν και pcie4 buggαρουν σε pcie4 οι Navi. 

Με την 580 λες παίζει μια χαρά, σωστά; Πώς είναι το πρόβλημα η μητρική; Και οι drivers μπαίνουν στην 580;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/2/2020 στις 4:02 ΜΜ, JohnChatzi είπε

Ρε και Windows μπαίνω όταν δεν έχει drivers, θα δω τώρα με φόρμα Αν θα φτιάξει, την άφησα στην κάτω θύρα μιας και αυτή είναι pci4, να παίρνει λίγο αέρα και το cooler του cipset διότι στην πάνω θύρα καλύπτεται όλο από την κάρτα. 

φίλε μου έχω την ίδια και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα πλέον με 20.2.2 .παίζω μόνο world of warcraft bfa!! μάλλον drivers βλέπω .εσένα έφτιαξε η τα ίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...