Προς το περιεχόμενο

Φημολογείται ότι η Apple στα τέλη Οκτωβρίου θα παρουσιάσει τα AirPods Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Apple haters με άποψη?

Τα παλαιότερα των υποδημάτων μας, είναι γεμάτα από τις απόψεις-από-την-κοιλιά-τους, των πονεμένων android fanboys. 

Τζαμάκι έβαλες, όλα καλά; 

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, stafaf είπε

Τα παλαιότερα των υποδημάτων μας, είναι γεμάτα από τις απόψεις-από-την-κοιλιά-τους, των πονεμένων android fanboys. 

Τζαμάκι έβαλες, όλα καλά; 

Όταν θα αγοράσεις sennheiser momentum θα δεις τη διαφορά στην ποιότητα.

Τζαμακι από την πρώτη μέρα ένα Whitestone Dome

Να πάρεις και εσύ ένα εάν δεν έχεις ήδη ειδικά αν έχεις το iPhone 11 γιατί γρατζουνιεται λίγο παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Να πάρεις και εσύ ένα εάν δεν έχεις ήδη ειδικά αν έχεις το iPhone 11 γιατί γρατζουνιεται λίγο παραπάνω 

Αυτό το έχω προσέξει σε πολλές συσκευές τελευταία. Είδα ένα βίντεο της Corning όπου λέγανε πως πάντα έχουν να διαλέξουν μεταξύ ανθεκτικότητα στα χτυπήματα ή στις γρατσουνιές και πως τα τελευταία κινητά τείνουν προς το πρώτο. Το έχω προσέξει σε OnePlus μου όπου η οθόνη έφαγε γρατσουνιά μέσα στην τσέπη από την πρώτη εβδομάδα αλλά όσες φορές έπεσε με την οθόνη προς τα κάτω δεν ράγισε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Αυτό το έχω προσέξει σε πολλές συσκευές τελευταία. Είδα ένα βίντεο της Corning όπου λέγανε πως πάντα έχουν να διαλέξουν μεταξύ ανθεκτικότητα στα χτυπήματα ή στις γρατσουνιές και πως τα τελευταία κινητά τείνουν προς το πρώτο. Το έχω προσέξει σε OnePlus μου όπου η οθόνη έφαγε γρατσουνιά μέσα στην τσέπη από την πρώτη εβδομάδα αλλά όσες φορές έπεσε με την οθόνη προς τα κάτω δεν ράγισε ποτέ.

Το μόνο που παρουσιάζει γρατσουνιές ακομα και μέσα στη τσέπη είναι το καινουργιο iphone.εκατονταδες παράπονα στο επίσημα site.Οσο για το gorilla 6 η Corning αναφέρει ότι είναι δύο φορές πιο ανθεκτικό από το 5 και το ίδιο ανθεκτικό στις γρατζουνιες

"Corning says that Gorilla Glass 6 will have the same amount of scratch resistance as previous generations."

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Το μόνο που παρουσιάζει γρατσουνιές ακομα και μέσα στη τσέπη είναι το καινουργιο iphone.εκατονταδες παράπονα στο επίσημα site.Οσο για το gorilla 6 η Corning αναφέρει ότι είναι δύο φορές πιο ανθεκτικό από το 5 και το ίδιο ανθεκτικό στις γρατζουνιες

Δεν βλέπω τα εκατοντάδες παράπονα που αναφέρεις πουθενά, τα κλασικά 10 παράπονα από διάφορους ή κάποιον τυχαίο celebrity (linus παράδειγμα, του έχει ξανά τύχει σε άλλη συσκευή) όπως πάντα στις αρχές τα οποία τα παίρνουν κάποια media και τα φουσκώνουν για τις προβολές.

Μπορείς να διαβάσεις αυτό το λίγο αναλυτικό άρθρο του verge σε συνεργασία με την Corning για το πως στην πραγματικότητα το Corning Glass 6 γρατζουνιέται παραπάνω από το 5.

Μην ξεχάσουμε ότι η Apple έχει ήδη και θα επενδύσει και άλλα δισεκατομμύρια δολάρια στην Corning για καινούριες τεχνολογίες ώστε να προμηθεύεται πάντα το καλύτερο που μπορεί να βρει, οπότε αμφιβάλω ότι η Corning προμηθεύει τα καινούρια iPhone με κατώτερης ποιότητας γυαλί. Τώρα αν όντως κάτι πάει στραβά θα δείξει στην πάροδο του χρόνου μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Cell_7 είπε

Αυτό που όλοι ξεχνάνε, και παραπέμπουν είναι η ποιότητα μικροφώνου. ΚΑΝΕΝΑ true wireless δεν έχει έστω την μισή ποιότητα μικροφώνου των Airpods.

Τα sennheiser και Bose ? Απλά ρωτάω δε ξέρω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ θα βγάλει πάλι καμιά πατέντα και στα AirPods Pro και θα κλαίνε οι Apple haters 2-3 χρόνια πάλι ... θα τα κοιτάτε στην βιτρίνα και θα τρίβετε τα μάτια σας , σαν φάγατε δακρυγόνο από ματατζή !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα bluetooth ακουστικό που είχα πάρει 38 ευρώ πριν 3 χρόνια. 

Και hd voice έχει...Και noice cancellation έχει...Και φοβερό ήχο εχει....Και δυνατότητα να συνδέσεις 2 ταυτόχρονα έχει...

Με 38 ευρώ......Μόνο.....

Και η apple ανακαλύπτει τον τροχό κάθε φορά με 200 ευρώ...

Πληρώνεις μόνο τα εφέ και τίποτε άλλο...

Έχω σχεδόν όλα τα φιλαράκια με airpods...με κανέναν δεν μπορώ να πω πως ευχαριστιέμαι να μιλάω. Λες κ με έχουν ανοιχτή ακρόαση στη λαϊκή...

Αλλά είπαμε...Τώρα το 2020 ...θα βγουν τα pro...

Και δεν είμαι hater ούτε fan...

Με iphone 11 Και s9 plus ειμαι...Έτσι για την αντίθεση 

Επεξ/σία από Zipcode80
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηστης Samsung Note 9 μεχρι πριν 1 εβδομαδα, απλα δεν υπαρχει ανταγωνισμος σ αυτο το κομματι. Ο κυριος λογος που πηγα σε Apple ειναι τα airpods, η ευκολια συνδεση τους και η ποιοτητα κλησης που προσφερουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 hours ago, Deadpool 1 said:

Το μόνο που παρουσιάζει γρατσουνιές ακομα και μέσα στη τσέπη είναι το καινουργιο iphone.εκατονταδες παράπονα στο επίσημα site.

Θα θελες! :) 
 

Έπισης έχω μια θεωρία για όσους βάζουν τζαμακια και άλλες σαχλαμάρες στα κινητά τους (ανεξαρτήτως μοντέλου) αλλά δεν θα σας την πω γιατί θα πληγώσω πολύ κόσμο... :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, sonik92 είπε

Χρηστης Samsung Note 9 μεχρι πριν 1 εβδομαδα, απλα δεν υπαρχει ανταγωνισμος σ αυτο το κομματι. Ο κυριος λογος που πηγα σε Apple ειναι τα airpods, η ευκολια συνδεση τους και η ποιοτητα κλησης που προσφερουν. 

Με τα handsfree της συσκευασίας ήσουν?

7 ώρες πριν, Cell_7 είπε

Δεν βλέπω τα εκατοντάδες παράπονα που αναφέρεις πουθενά, τα κλασικά 10 παράπονα από διάφορους ή κάποιον τυχαίο celebrity (linus παράδειγμα, του έχει ξανά τύχει σε άλλη συσκευή) όπως πάντα στις αρχές τα οποία τα παίρνουν κάποια media και τα φουσκώνουν για τις προβολές.

Μπορείς να διαβάσεις αυτό το λίγο αναλυτικό άρθρο του verge σε συνεργασία με την Corning για το πως στην πραγματικότητα το Corning Glass 6 γρατζουνιέται παραπάνω από το 5.

Μην ξεχάσουμε ότι η Apple έχει ήδη και θα επενδύσει και άλλα δισεκατομμύρια δολάρια στην Corning για καινούριες τεχνολογίες ώστε να προμηθεύεται πάντα το καλύτερο που μπορεί να βρει, οπότε αμφιβάλω ότι η Corning προμηθεύει τα καινούρια iPhone με κατώτερης ποιότητας γυαλί. Τώρα αν όντως κάτι πάει στραβά θα δείξει στην πάροδο του χρόνου μόνο.

"According to Corning’s own tests, Gorilla Glass’ scratch resistance hasn’t improved since 2014"

Ακριβώς ότι ανέφερα πιο πάνω.Αυτο δεν δικαιολογεί αυτό:

https://discussions.apple.com/thread/250669687

https://www.tomsguide.com/news/iphone-11-owners-angry-over-easily-scratched-screens

https://mspoweruser.com/iphone-11-owners-are-complaining-about-screen-scratches-after-just-a-couple-of-days-of-use/

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, billdanos είπε

Και περιμένω της Apple που αν πετύχει το noice canceling της Sony, θα αφήσω στην άκρη τα Sony! Δεν αρκεί μόνο ο καλός ήχος. Οι αισθητήρες των Sony για το αν τα φοράς ή όχι, είναι για τα μπάζα σε σχέση με αυτούς των AirPods. 

Εγω πάλι θα προτιμούσα να βελτιώσει τους αισθητήρες της η Sony από το να βελτιώσει το noise canceling η Apple..γιατί και αυτό να κάνει η Apple θα υστερούσε πάλι σε ήχο σε σχέση με την Sony..καταλαβαίνω όμως την προτίμηση σας στα Apple προϊόντα, really, είναι η ψυχολογία του (νομίζω πως) κρατάω κάτι ξεχωριστό (αλλά στην ουσία δεν κρατάω γιατί έχει απωλέσει εδώ και χρόνια η Apple το προτέρημα του special product).

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα ο σχεδιασμός του σημείου των ακουστικων της apple που μπαίνουν στο αυτί με έχει βολεψει αφανταστα.

Μου κάθεται τέλεια στο αυτί και ο ήχος είναι τέλειος. (Λίγο καλύτερη ποιότητα στα υλικά θα ήθελα γιατί φθείρονται εύκολα τα ενσύρματα)

Τα τελευταία airpods, μου τα έκανε δώρο η γυναίκα μου, ο ήχος είναι εξαιρετικος σχεδόν εφάμιλλος των ενσυρματων αλλά όταν τα φοράω φαίνομαι πολύ αστείος έτσι πως κρέμονται. είμαι σαν τον ben stiller στην φωτογραφία. 

Αυτό για εμένα πρέπει να αλλάξει η apple, να αφήσει τις αρπαχτες τύπου "pro" και να βελτιώσει το σχέδιο από το αυτί και μετά ή τουλάχιστον να υπήρχαν σε μαύρο χρώμα που είναι πιο διακριτικό.  

 

3D5E5AE2-CE89-4961-B63E-C54213D41FF1.jpeg.81c95b263a1f2b40e1c6c493ae993ad3.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NorgeMan είπε

προσωπικα ο σχεδιασμός του σημείου των ακουστικων της apple που μπαίνουν στο αυτί με έχει βολεψει αφανταστα.

Μου κάθεται τέλεια στο αυτί και ο ήχος είναι τέλειος. (Λίγο καλύτερη ποιότητα στα υλικά θα ήθελα γιατί φθείρονται εύκολα τα ενσύρματα)

Τα τελευταία airpods, μου τα έκανε δώρο η γυναίκα μου, ο ήχος είναι εξαιρετικος σχεδόν εφάμιλλος των ενσυρματων αλλά όταν τα φοράω φαίνομαι πολύ αστείος έτσι πως κρέμονται. είμαι σαν τον ben stiller στην φωτογραφία. 

Αυτό για εμένα πρέπει να αλλάξει η apple, να αφήσει τις αρπαχτες τύπου "pro" και να βελτιώσει το σχέδιο από το αυτί και μετά ή τουλάχιστον να υπήρχαν σε μαύρο χρώμα που είναι πιο διακριτικό.  

 

3D5E5AE2-CE89-4961-B63E-C54213D41FF1.jpeg.81c95b263a1f2b40e1c6c493ae993ad3.jpeg

 

Πανέμορφα

IMG-b5d7355e739dbc503dd79e5f46a10625-V.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...