Προς το περιεχόμενο

Φημολογείται ότι η Apple στα τέλη Οκτωβρίου θα παρουσιάσει τα AirPods Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, mezzanine είπε

Λέτε για την ευκολία σύνδεσης τους. Bluetooth δεν είναι; Τι διαφορά έχουν;

Έχουν ένα custom chip της Apple που διαχειρίζεται την σύνδεση.

 

Powered by the Apple H1 headphone chip, AirPods deliver a faster and more stable wireless connection to your devices — up to 2x faster when switching between active devices,3 and a 1.5x faster connection time for phone calls.4 The H1 chip also drives voice-enabled Siri access and delivers up to 30 percent lower gaming latency.5 So whether you’re playing games, listening to music, or enjoying podcasts, you’ll experience higher-quality sound.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας αφήσει τα περιφερειακά και ας εστιάσει στο λειτουργικό που συνοδεύει τις συσκευές της. Αν είναι δυνατόν να μην μπορούμε να δουλέψουμε Adobe με το Catalina και να είναι μέσα στα bugs και να βγάζει σε μια βδομάδα supplemental update και να μην λύνει τπτ (τα έχω πάρει πολύ άσχημα)  ... Τα ακουστικά την μαραναν .. Η κατηφόρα είναι μεγάλη! Κρίμα κρίμα κρίμα :(

Επεξ/σία από Shorai
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
39 minutes ago, music_lover said:

Εγω πάλι θα προτιμούσα να βελτιώσει τους αισθητήρες της η Sony από το να βελτιώσει το noise canceling η Apple..γιατί και αυτό να κάνει η Apple θα υστερούσε πάλι σε ήχο σε σχέση με την Sony..καταλαβαίνω όμως την προτίμηση σας στα Apple προϊόντα, really, είναι η ψυχολογία του (νομίζω πως) κρατάω κάτι ξεχωριστό (αλλά στην ουσία δεν κρατάω γιατί έχει απωλέσει εδώ και χρόνια η Apple το προτέρημα του special product).

Είναι ο συνδυασμός τηλεφώνου της apple με τα ακουστικά της. Γι'αυτό και οι άλλοι χρήστες δεν μπορούν να το καταλάβουν... 

Το αν υστερεί ο ήχος των νέων που θα βγάλει η apple δεν το ξέρουμε ακόμη μέχρι να κυκλοφορήσουν. Σαφώς όμως η sony έχει τεράστια εμπειρία στο θέμα των ακουστικών! Δεν φάνηκε όμως να προσέχει τις λεπτομέρειες στα ασύρματα ακουστικά της με αποτέλεσμα να μου λείπει η αξιοπιστία των airpods. Πάντως έχοντας δώσει εκατοντάδες ευρώ σε in ear ακουστικά (ενσύρματα κυρίως), για τα δικά μου γούστα από τα καλύτερα ήταν τα ενσύρματα in ear που πουλούσε παλιά η apple (οχι αυτά που δίνει μαζί με τα τηλέφωνα) και που είχαν pads από σιλικόνη! Αυτά είχαν άψογη ποιότητα στον ήχο, πεντακάθαρο μπάσο και μια σχετική καλή ηχομόνωση από τους εξωτερικούς θορύβους (passive). Κόστιζαν περίπου 100 ευρώ και μου φαινόταν καλύτερα ακόμη και από τα ενσύρματα momentum (In ear) που αγόρασα αργότερα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Cell_7 είπε

Το έχω προσέξει σε OnePlus μου όπου η οθόνη έφαγε γρατσουνιά μέσα στην τσέπη από την πρώτη εβδομάδα αλλά όσες φορές έπεσε με την οθόνη προς τα κάτω δεν ράγισε ποτέ.

Μάλλον η μαμά σου σου έραψε τσέπες με 36άρι σμυριδόπανο... Είπαμε να λέμε χοντράδες, εσύ το τερμάτισες.

Επεξ/σία από kostasSTi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Shorai said:

Ας αφήσει τα περιφερειακά και ας εστιάσει στα λειτουργικά της. Αν είναι δυνατόν να μην μπορούμε να δουλέψουμε Adobe με το Catalina και να είναι μέσα στα bugs και να βγάζει σε μια βδομάδα supplemental update και να μην λύνει τπτ (τα έχω πάρει πολύ άσχημα)  ... Τα ακουστικά την μαραναν .. Η κατηφόρα είναι μεγάλη! Κρίμα κρίμα κρίμα :(

Για την Adobe λες; Έχεις δίκιο, απ' το κακό στο χειρότερο αυτή η εταιρεία.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, CheOnWeb said:

Για την Adobe λες; Έχεις δίκιο, απ' το κακό στο χειρότερο αυτή η εταιρεία.

Δεν φταίει η Apple που η Adobe δεν έβγαλε ακόμη update για το Catalina! To Photoshop μου λειτουργεί οκ εκτός από το save as... που δεν αλλάζει αυτόματα την κατάλληξη των αρχείων! 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, atheatos είπε

Έχουν ένα custom chip της Apple που διαχειρίζεται την σύνδεση.

Powered by the Apple H1 headphone chip, AirPods deliver a faster and more stable wireless connection to your devices — up to 2x faster when switching between active devices,3 and a 1.5x faster connection time for phone calls.4 The H1 chip also drives voice-enabled Siri access and delivers up to 30 percent lower gaming latency.5 So whether you’re playing games, listening to music, or enjoying podcasts, you’ll experience higher-quality sound.

Κάτι πιο τεχνικό; Τι διαφορά έχει σε σύγκριση με το bt 5 , latency, transfer rates, codecs κτλπ;

Επεξ/σία από mezzanine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, mezzanine said:

Κάτι πιο τεχνικό; Τι διαφορά έχει σε σύγκριση με το bt 5 , latency, transfer rates, codecs κτλπ;

Φροντίζει στο να έχεις συνεχώς σταθερή σύνδεση και στα 2 ακουστικά ταυτόχρονα (στα sony μερικές φορές το ένα ακουστικό ανταποκρίνεται πιο γρήγορα από το άλλο όταν αλλάζεις Modes κλπ), να έχεις ταχύτατους χρόνους σύνδεσης με κάθε συσκευή (από το τηλέφωνο στο macbook και το αναποδο) και να έχεις άψογη συνεργασία με siri κλπ. Όλα αυτά προφανώς με συσκευές της Apple, δεν γνωρίζω πως τα πάνε με android. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δεν φταίει η Apple που η Adobe δεν έβγαλε ακόμη update για το Catalina! To Photoshop μου λειτουργεί οκ εκτός από το save as... που δεν αλλάζει αυτόματα την κατάλληξη των αρχείων! 

Εμενα με clean install και κολλάει στο άνοιγμα.

Το Catalina είναι η απόλυτη ντροπή για την apple και δικαιολογημένα τρώει το κράξιμο του αιωνα. Είναι δυνατόν να χάνονται email στο mail app???? Σοβαρά τώρα???

Κατά τα άλλα φταίει η Adobe...

sorry για το off topic αλλά πραγματικά οπότε βλέπω ότι δεν έχω ps και χρησιμοποιώ pixelmator 1.5 (οι προηγούμενες εκδόσεις δεν λειτουργούσαν σωστά) τρελενομαι 

Επεξ/σία από Shorai
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Shorai said:

Εμενα με clean install και κολλάει στο άνοιγμα.

Το Catalina είναι η απόλυτη ντροπή για την apple και δικαιολογημένα τρώει το κράξιμο του αιωνα. Είναι δυνατόν να χάνονται email στο mail app???? Σοβαρά τώρα???

Κατά τα άλλα φταίει η Adobe...

sorry για το off topic αλλά πραγματικά οπότε βλέπω ότι δεν έχω ps και χρησιμοποιώ pixelmator 1.5 (οι προηγούμενες εκδόσεις δεν λειτουργούσαν σωστά) τρελενομαι 

Δεν αντιμετώπισα κανένα άλλο πρόβλημα με το Catalina (macbook pro late 2012!)! Το photoshop δεν έχει κανένα άλλο πρόβλημα (είναι αγορασμένο κανονικά) ούτε και το Lightroom! Ίσα ίσα που φαίνεται πως ξεκινάνε και πιο γρήγορα σε σχέση με πριν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, billdanos είπε

Μιας και ξέρεις ήδη πως ακούγονται τα AirPods pro... 

Πρέπει να πας διακοπές asap...

 

19 ώρες πριν, TheGrisGrisMan είπε

ναι...ενώ στο πως ακούγονται τα  Sennheiser εχει εντρυφήσει ξέρω γω 😄

Υπάρχει το ενδεχόμενο η μόνη διαφορά ανάμεσα σε AirPods και AirPods pro να είναι μόνο το pro στην ετικέτα και να μην διαφοροποιούνται από άποψη ακουστικής ποιότητας.

Επίσης, νομίζω ότι σύγκρινε την διαφορά ανάμεσα σε Sennheiser momentum true wireless και AirPods και εξέφρασε την προσωπική του άποψη.

Νομίζω ότι τελικά όλοι χρειαζόμαστε ένα διάλειμμα και διακοπές. Δεν μπορούμε να ησυχάσουμε με τη συνεχή ροή στις τεχνολογικές ειδήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 πραγματα με ενοχλουν αλλιως θα τα ειχα παρει:
Φοβαμαι μη τα χασω και η ακτινοβολια. Δε ξερω αν ισχυει αλλα εχω διαβασει οτι δεν κανουν καθολου καλο τα bluetooth γενικοτερα. Ξερει καποιος να μου πει επι τουτου?
Διοτι κατα τα υπολοιπα τα earpods που εχω, ειναι τα μονα που καθονται τοσο καλα στα αυτια μου, χωρις να νιωθω αβολα η να νιωθω οτι μου βουλωνουν (οπως με τα beats-x που εχω που κακως τα πηρα..).

Επεξ/σία από thanulee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kostasSTi είπε

Μάλλον η μαμά σου σου έραψε τσέπες με 36άρι σμυριδόπανο... Είπαμε να λέμε χοντράδες, εσύ το τερμάτισες.

Ρώτα την μαμά σου να σου μάθει για την ημιμάθεια, θα σου χρειαστεί στην ζωή. Για δες στο spoiler την χοντράδα.
 

Spoiler

4LR0x8Z.jpg

3 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

"According to Corning’s own tests, Gorilla Glass’ scratch resistance hasn’t improved since 2014"

Ακριβώς ότι ανέφερα πιο πάνω.Αυτο δεν δικαιολογεί αυτό:

https://discussions.apple.com/thread/250669687

https://www.tomsguide.com/news/iphone-11-owners-angry-over-easily-scratched-screens

https://mspoweruser.com/iphone-11-owners-are-complaining-about-screen-scratches-after-just-a-couple-of-days-of-use/

"Hasn't improved", δεν λέει "hasn't degraded", όπως και να έχει η χημεία του γυαλιού δεν επιτρέπει κάτι καλύτερο αν δεν πάνε σε sapphire.
Ούτε 5 διαφορετικά περιστατικά σύνολο στα εκατοντάδες χιλιάδες που πουλήθηκαν, τα κλασικά clickbaits.

Επεξ/σία από Cell_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Cell_7 είπε


 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

"Hasn't improved", δεν λέει "hasn't degraded", όπως και να έχει η χημεία του γυαλιού δεν επιτρέπει κάτι καλύτερο αν δεν πάνε σε sapphire.
Ούτε 5 διαφορετικά περιστατικά σύνολο στα εκατοντάδες χιλιάδες που πουλήθηκαν, τα κλασικά clickbaits.

Το ζαφείρι αντέχει μεν στις γρατζουνιες αλλά αν χτυπήσει μπορεί να φύγει κομμάτι η να σπάσει. Υπήρχε έκδοση  HTC U ultra με ζαφείρι αλλά δεν εφαρμόστηκε σε άλλη συσκευή.

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, cool_ted είπε

Αξίζουν γενικά τα AirPods από άποψη ποιότητας ήχου; Εγώ όταν τα δοκίμασα μου φάνηκαν σαν τα κλασικά earpods με το καλώδιο.

 

Για τα λεφτα τους οχι. Σιγουρα ομως δεν εχει καμια σχεση ο ηχος με τα earpods και σιγουρα δεν ειναι τοσο χαλια οσο τον περιγραφουν μερικοι.

Απο εκει και περα και τα sennheiser momentum ειναι πολυ καλη επιλογη και τα wf1000xm3 της sony ειδικα σε noise cancellation. Τα δευτερα τα εχω ειναι κορυφη σε noise cancellation αλλα το footprint ειναι πολυ μεγαλο για καθημερινη χρηση και δεν με βολευει σε συνδυασμο με την τεραστια θηκη τους. Μαλλον θα τα πουλησω οταν βγουν τα νεα airpods στα οποια για καθημερινη χρηση επιστρεφω συνεχεια και ας θυσιαζω ποιοτητα ηχου γιατι :

1. Εχουν τελειο σχεδιασμο για τα δικα μου αυτια, δεν πεφτουν με τιποτα ουτε στο γυμναστηριο, ουτε οταν παω για τρεξιμο και ειναι τα μονα που ενω ξαπλωνω στο κρεβατι πλαγια δεν με ενοχλουν στο μαξιλαρι. Πολυ σημαντικο το τελευταιο για εμενα 😛
2. Συνδεσιμοτητα λογω οικοσυστηματος
3. Πολυ καλο μικροφωνο για ομιλια.
4. Αρκετη καλη μπαταρια για 2 ημερες με την χρηση που κανω..
Αυτο που εψαχνα ηταν αξιοπρεπες noise cancellation που στα υπαρχοντα μοντελα ειναι ανυπαρκτο και το bonus της πιθανης αδιαβροχοποιησης ειναι οτι πρεπει..

 

Για εμενα προσωπικα αν τα εχει αυτα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και θα πληρωσω για να τα παρω. Ειναι τα μονα που θα κανουν τσεκ σε ολα τα features που θελω απο καθημερινα ακουστικα για ολες τις δουλειες.

Μουσικη ποιοτικα ακουω και σπιτι μου δεν εχω θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...