Προς το περιεχόμενο

Φημολογείται ότι η Apple στα τέλη Οκτωβρίου θα παρουσιάσει τα AirPods Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω  τα airpods  τα ειχα παρει απο Αλασκα 2 μηνες πριν κυκλοφορησουν στην Ελλαδα στα 149$  αν θυμαμαι καλα .Ειμαι πολυ ευχαριστημενος  για την χρηση που κανω ,που κυριως ειναι ομιλια σε κλησεις και μουσικη στο gym  στον διααδρομο  .

Για τα καινουρια  δεν ξερω an θα τα παρω με το που βγουν αλλα σιγουρα καποια στιγμη αργοτερα ειδικα αν εχουν noise  cancelling .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/10/2019 στις 8:57 ΠΜ, Zipcode80 είπε

Έχω σχεδόν όλα τα φιλαράκια με airpods...με κανέναν δεν μπορώ να πω πως ευχαριστιέμαι να μιλάω. Λες κ με έχουν ανοιχτή ακρόαση στη λαϊκή...

Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση αυτό που λες. Μιλάς για κανονική κλήση δικτύου ή από viber/messenger call κλπ? Γιατί από voip ο ήχος πάντα μου ακούγεται πιο "μεταλικός". Πιο digital, δεν ξέρω πώς να το πω. 

Το ρωτάω γιατί ο κύριος λόγος που τα πήρα είναι γιατί λόγω δουλειάς μιλάω συνεχώς στο τηλέφωνο. Και οκ όταν ήμουν γραφείο άντε και την πάλευα με τα ενσύρματα (άλλο αν όταν τα έβαζα στην τσέπη σε 1nanosecond γίνονταν σαν τον γόρδιο δεσμό όπως όλα). Αλλά όταν οδηγάω δεν μπορώ να ψάχνω καλώδιο και να ξεμπερδεύω. Έχω δώσει πάρα πολύ βάση στο πώς ακούγομαι, γιατί ΕΠΟΥΔΕΝΙ δεν θα ήθελα να ακούγομαι λες και είμαι σε λαϊκή. 

Γιαυτο και μου κάνει εντύπωση αυτό που  λες.. επίσης πολλές φορές μιλάμε και οι 2 με τα ακουστικά.. και ποτέ δεν έχει καταλάβει ούτε ο ένας ούτε ο άλλος ότι έχουμε ακουστικά. 

Δεν αμφισβητώ αυτό που λες.. αλλά μου κάνει εντύπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάνει η Apple με το να προσθέτει την λέξη Pro στην ονομασία, με ξεπερνάει!! iPhone 11 Pro και τώρα Earpods Pro. Target group: fashion victims. Με την Ελληνική αγορά να είναι μια από τις πιο προσοδοφόρες!!

Πολύ κακό για το τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως οτι καλύτερο εχει παρουσιασει η apple τα τελευταια χρονια. Τα εχω 2 χρονια και πλεον ακομα και με adroid συσκευή ειναι απαραιτητα στην καθημερινοτητα μου. Το noise cancelling ειναι κατι που τους λειπει γτ ειναι και το μοναδικο μειονέκτημα απο που εχουν τα gen1 τουλαχιστον. Αλλα παλι εμειναν πισω και τα freebuds 3 δειχνουν καλυτερα σαν τεχνολογια τουλαχιστον. Αναμένουμε!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, Akanthos! said:

Αυτό που κάνει η Apple με το να προσθέτει την λέξη Pro στην ονομασία, με ξεπερνάει!! iPhone 11 Pro και τώρα Earpods Pro. Target group: fashion victims. Με την Ελληνική αγορά να είναι μια από τις πιο προσοδοφόρες!!

Πολύ κακό για το τίποτα!

Σε ενοχλεί το "pro" και σε όλες τις άλλες συσκευές που κυκλοφορούν και περιέχουν αντίστοιχα τη λέξη αυτή? :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Για πες μας τιμές για ακουστικά με noise cancelling για να δούμε κάτι που θελουμε... :)

https://www.amazon.com/dp/B07HGKHSR3/?tag=headphonesaddict-20

Εννοείται πως υπάρχουν και άλλα με τιμές παραπλήσιες αυτών της apple, αλλά αυτά εδώ είναι και σε αξιοπρεπή τιμή και με πολύ καλές κριτικές. Όπως και να 'χει ΕΓΩ θεωρώ τα 250€ πάρα πολλά για να συνδέσω το iphone μου σε αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
26 minutes ago, Vlad27 said:

https://www.amazon.com/dp/B07HGKHSR3/?tag=headphonesaddict-20

Εννοείται πως υπάρχουν και άλλα με τιμές παραπλήσιες αυτών της apple, αλλά αυτά εδώ είναι και σε αξιοπρεπή τιμή και με πολύ καλές κριτικές. Όπως και να 'χει ΕΓΩ θεωρώ τα 250€ πάρα πολλά για να συνδέσω το iphone μου σε αυτά. 

Οι κριτικές για το noise cancelling των Phiaton δεν είναι καλές (5/10) κυρίως λόγω της φθηνής κατασκευής τους που επιτρέπει τον θόρυβο να περνάει και επιπλέον δεν τα λες και τόσο ...φορητά με τα καλώδια και το στήριγμα για το λαιμό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2019 στις 5:32 ΜΜ, billdanos είπε

Μιας και ξέρεις ήδη πως ακούγονται τα AirPods pro... 

Πρέπει να πας διακοπές asap...

Αφού μόνιμα σε διακοπές είναι !

Στις 19/10/2019 στις 5:57 ΜΜ, Deadpool 1 είπε

Έχω μαστερ

Πες του να μη σου φέρεται πολύ σκληρά γιατί δεν έχει αποτέλεσμα!

Στις 19/10/2019 στις 10:14 ΜΜ, stafaf είπε

Ένα παράξενο πράγμα με τα airpods. 

Όσοι τα έχουν δοκιμάσει "πίνουν νερό στ'όνομά τους". 

Αυτοί που δεν τα έχουν δοκιμάσει, τους πειράζει το "pro", το σχήμα τους, η τιμή τους, ο ήχος τους και δεν ξερω'γω τι άλλο. 

Τιναιτουτοιρεφιλε. 

Xαχαχαχα και υπάρχουν και οι άλλοι, που έχουν δοκιμάσει όλα τα υπόλοιπα εκτός από τα aipods και προτείνουν όλα τα υπόλοιπα εκτός από τα airpods, ονόματα δεν λέμε Deadpool1!

Στις 19/10/2019 στις 10:35 ΜΜ, billdanos είπε

Το τερμάτισες ψάχνοντας απλά να πεις κάτι που δεν έχει καμία βάση! Φυσικά και μπορεί να τα πει pro από τη στιγμή που θα προσφέρουν noise cancelling και λογικά θα έχουν και εντελώς διαφορετική απόδοση από τα κλασικά. Λες και δεν είδες ξανά ακουστικά με τη λέξη pro στο όνομα τους...Πως τα έλεγε η Xiaomi? Headphones Pro HD? 😂

 

Kαλά έπιασες και συ τώρα brand name με σειρές PRO!!! τα 2/3 των μοντέλων της  η Xiaomi  PRO τα ονομάζει!

Στις 20/10/2019 στις 2:09 ΠΜ, Deadpool 1 είπε

Το μόνο που παρουσιάζει γρατσουνιές ακομα και μέσα στη τσέπη είναι το καινουργιο iphone.εκατονταδες παράπονα στο επίσημα site.Οσο για το gorilla 6 η Corning αναφέρει ότι είναι δύο φορές πιο ανθεκτικό από το 5 και το ίδιο ανθεκτικό στις γρατζουνιες

"Corning says that Gorilla Glass 6 will have the same amount of scratch resistance as previous generations."

Βρε σταμάτα να ζεις τις ζωές των άλλων και να μεταφέρεις ότι βλακεία διαβάζεις!

Πάρε ένα, δοκίμασε το εσύ και μετά μας λες τι κάνει και τι δεν κάνει... έλεος πια με τις μεταφορές ειδήσεων από άλλα sites!!!

Πες μας κάτι που να έχεις ζήσει εσύ και να τοχεις δοκιμάσει....

Στις 20/10/2019 στις 10:57 ΠΜ, Deadpool 1 είπε

Πανέμορφα

IMG-b5d7355e739dbc503dd79e5f46a10625-V.jpg

Δεν μιλάμε για τα eyepods εδώ, μπερδεύτηκες...όντως τα γυαλιά είναι γελοία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

https://www.apple.com/airpods-pro/

Ανθεκτικά στον ιδρώτα και το νερό, active noise cancelling και ειδική εφαρμογή που τεστάρεις ποια από τα 3 μεγέθη των pads είναι τα ιδανικά για τα αφτιά σου (τα μικρόφωνα τσεκάρουν τον ήχο μέσα στο αφτί σου σε σχέση με αυτόν που βγαίνει από το ηχείο). Θα περιμένω να δω τα πρώτα συγκριτικά και αν τα πάνε καλά στη μέιωση του θορύβου ...bye bye Sony WF-1000XM3 (κάθε φορά τα googlάρω για να θυμηθώ το όνομα...)! :) 

 

Screenshot 2019-10-28 at 6.39.59 PM.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλυτερη προταση απο τα airpods 2nd gen με την ασυρματη βαση φορτισης,αλλα διπλα στα Powerbeats pro ειναι ακριβα.

Αν η τιμη τους παιξει στα επιπεδα των τωρινων airpods,σιγουρα θα τα τιμησω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
31 minutes ago, Fulgore said:

Πολυ καλυτερη προταση απο τα airpods 2nd gen με την ασυρματη βαση φορτισης,αλλα διπλα στα Powerbeats pro ειναι ακριβα.

Αν η τιμη τους παιξει στα επιπεδα των τωρινων airpods,σιγουρα θα τα τιμησω.

Για να λέει 250$ περιμένω σε μας να είναι κάπου στα 270-280 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Για να λέει 250$ περιμένω σε μας να είναι κάπου στα 270-280 ευρώ...

Σωστα περιμενεις(τοσο ηρθαν και τα beats pro καλη ωρα)και το γεγονος οτι εχουμε 2 μοντελα Airpods 2,μαλλον θα τους κρατησει και την τιμη ψηλα για αρκετο καιρο.

Βεβαια σαν Airpods,θα εχουν καλυτερη διαθεσιμοτητα απο τα Beats και αρα θα πεσει και η τιμη τους.

Ελπιζω να επιβεβαιωθουν εστω οι φημες για μεγαλυτερη ποικιλια χρωματων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...