Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έρχεται review από τα παιδιά. Ευκαιρία να συγκρίνουμε και τα δικά μας οοοταν παραλάβουμε.

*εκτός και τους στείλουν καλό κομμάτι επίτηδες. Αν και πιστεύω μετά από τόσους μήνες θα είναι τελευταία παρτίδα. ή μπορεί και όχι

 

 

Screenshot_20200207-174859.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Έρχεται review από τα παιδιά. Ευκαιρία να συγκρίνουμε και τα δικά μας οοοταν παραλάβουμε.

*εκτός και τους στείλουν καλό κομμάτι επίτηδες. Αν και πιστεύω μετά από τόσους μήνες θα είναι τελευταία παρτίδα. ή μπορεί και όχι

Screenshot_20200207-174859.jpg

Είναι από τους καλύτερους reviewer πιστεύω, άντε να δούμε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω την οθονη εδω και 4 μηνες περιπου. Για τα λεφτα της ειναι οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις. Το freesync (g-sync) δουλευει αψογα με μια gtx 1060 που εχω, πολυ καλη αντιθεση για ips (μετρημενη 1450:1) και χρωματα (ειναι λιγο oversaturated εχει ενα αψογο srgb profile αλλα δυστυχως ειναι κλειδωμενη η φωτεινοτητα στο 90%), καθολου ghosting σε medium overdrive το μονο περιεργο ειναι οτι για ips δεν εχει και τοσο καλες γωνιες θεασης (η dell p2414h που ειχα πριν ειχε πολυ καλυτερες) αλλα μικρο το κακο. Στο δικο μου μοντελο σχεδον καθολου bleeding (λιγο πανω αριστερα σε τελειως μαυρη οθονη και στο σκοταδι) γενικα για 200 ευρω δεν παιζει να βρεις κατι καλυτερο και μην ξεχασω το απιστευτο stand για την τιμη. Επισης για οσους φοβουνται τα Red accents (οπως εγω) ειναι πολυ ποιο σκουρα και διακριτικα απο οτι φαινονται στις φωτογραφιες. Ελπιζω να σε βοηθησα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panagiotis54 είπε

τα 4ms response time θα ειναι εμφανη αν ερχεσαι απο TN 1ms?

Οχι μην σε ανησυχει καθολου αυτο εφοσον το response time ειναι κατω απο το refresh rate της οθονης δεν θα καταλαβεις καμμια διαφορα εκτος εαν εισαι ο superman :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει στην πραγματικότητα αυτό το 1ms. Γύρω στα 3, κάτι είναι τα πιο γρήγορα ΤΝ. Φυσικά θα πει κανείς για το overdrive. Με τερματισμενο αυτό θα μπορούσαμε σε ιδανικές συνθήκες να έχουμε κάτι που τείνει στο 1 αλλά με πολύ έντονο ghosting κλπ θέματα. 

 

Είναι τεχνικά αδύνατο ακόμη. Και καλή εικόνα και πραγματικό 1 ή 0.5 που διαφημίζουν (πχ η Asus)

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

7nisiotis Θα την τρέχεις με την 5700xt εσύ φίλε;

Πρέπει να κάνω άμεσα αναβάθμιση την 570 μου νομίζω.. αν και σε e-sports, low settings /ultra textures κλπ τραβάει άνετα 100αρια + η δική μου λόγω του υπόλοιπου συστήματος.

Επεξ/σία από aekoriginal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παραλαβή από το e-shop υπολογίστε μία εβδομάδα (μετά από γκρέμισμα φούρνων) έως 2 μήνες.

Π.χ, αυτός ο SSD της Adata που είχαν προσφορά στην BF, ο΄αδερφός έκανε 5-6 βδομάδες να παραλάβει. Όλο το καινούργιο PC είχε παραλειφθεί και μονταριστεί και περίμενε τον σκληρό για να το σετάρει. Για αυτό το διάστημα ήταν απλά ένα πανάκριβο μεταλλικό κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, aekoriginal21 είπε

7nisiotis Θα την τρέχεις με την 5700xt εσύ φίλε;

Πρέπει να κάνω άμεσα αναβάθμιση την 570 μου νομίζω.. αν και σε e-sports, low settings /ultra textures κλπ τραβάει άνετα 100αρια + η δική μου λόγω του υπόλοιπου συστήματος.

Ναι με 5700ΧΤ. Όλα ultra τα τρέχω στο Cod Mw 2019, Apex. Κάτω από 140 fps δε πέφτει με 8700Κ @4.8

Τόσα χρόνια έριχνα ρυθμίσεις τώρα παίζω λίγο με Ultra και γιατί δεν καίγομαι αν χάσω κανα κιλ όπως πριν 10 χρόνια που ήμουν 15 😛 κ γιατί αν ρίξω γραφικά γίνεται downclocking σε κάποια παιχνίδια και δεν είναι τόσο smooth το gameplay απ' ότι έχω καταλάβει. Για 1080p 144hz είναι πολύ δυνατή η κάρτα σε competitive FPS games.

Την είχα πέρσι την 570, από Μάρτιο μέχρι Ιούνιο, η πιο τίμια κάρτα που έχω περάσει από συστημα μου για την τιμή της. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, είμαι στη διαδικασία αγοράς μιας οθόνης για το σπίτι κυρίως για δουλεία - excel, κάποια bi tools σαν targit, tableau κτλ και ίσως ένα ελαφρύ gaming(αθεράπευτος dotas), είχα καταλήξει σε αυτή γιατί την έχω και στην εταιρία https://www.skroutz.gr/s/12714506/Dell-P2418D.html αλλά έπεσα πάνω σε αυτό το thread και με έβαλε σε σκέψεις γιατί είναι στο ίδιο price range. υποτιθεται θεωρείται καλύτερη η Aoc? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...