Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, είμαι στη διαδικασία αγοράς μιας οθόνης για το σπίτι κυρίως για δουλεία - excel, κάποια bi tools σαν targit, tableau κτλ και ίσως ένα ελαφρύ gaming(αθεράπευτος dotas), είχα καταλήξει σε αυτή γιατί την έχω και στην εταιρία https://www.skroutz.gr/s/12714506/Dell-P2418D.html αλλά έπεσα πάνω σε αυτό το thread και με έβαλε σε σκέψεις γιατί είναι στο ίδιο price range. υποτιθεται θεωρείται καλύτερη η Aoc? 

 

μήπως υπάρχει κάποια άποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, C(r)y είπε

Καλησπέρα παιδιά, είμαι στη διαδικασία αγοράς μιας οθόνης για το σπίτι κυρίως για δουλεία - excel, κάποια bi tools σαν targit, tableau κτλ και ίσως ένα ελαφρύ gaming(αθεράπευτος dotas), είχα καταλήξει σε αυτή γιατί την έχω και στην εταιρία https://www.skroutz.gr/s/12714506/Dell-P2418D.html αλλά έπεσα πάνω σε αυτό το thread και με έβαλε σε σκέψεις γιατί είναι στο ίδιο price range. υποτιθεται θεωρείται καλύτερη η Aoc? 

μήπως υπάρχει κάποια άποψη?


Για τη δουλειά που τη θες είναι καλύτερη η Dell.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

"Μη ελεγμένο" ακόμη σε μένα.

#eshop

Το ίδιο... Τί θα γίνει με αυτους αραγε? Μ'αρέσει που έλεγε 'αναμένεται νεα παραλαβη στις 3 Φεβρουαριου', ίδια μέρα με εκείνη που εκανα την παραγγελία :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Dreamingod είπε

Το ίδιο... Τί θα γίνει με αυτους αραγε? Μ'αρέσει που έλεγε 'αναμένεται νεα παραλαβη στις 3 Φεβρουαριου', ίδια μέρα με εκείνη που εκανα την παραγγελία :D 

Δεν περίμεναν τέτοια ζήτηση από την οθόνη που να ξέραν όμως... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2020 στις 2:01 ΜΜ, panagiotis54 είπε

το ειχα ποσταρει και στο αλλο τοπικ αλλα μιας και κλειδωσε....αλλα και επειδη ο τρελος πηρε και 3η οθονη..!!!
 

και οι 3 οθονες διαφορετικες μεταξυ τους!!! εχω αρχισει να αμφιβαλλω για την οθονη σε μεγαλο βαθμο....

και αντε και να είναι όπως τα λέει, ο τύπος μιλάει για 27αρα, τι σε κάνει να πιστεύεις το ίδιο για το 24αρη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, leros2004 είπε

και αντε και να είναι όπως τα λέει, ο τύπος μιλάει για 27αρα, τι σε κάνει να πιστεύεις το ίδιο για το 24αρη ?

Πολλοί δεν καταλαβαίνουν ότι το καλύτερο μέγεθος για 1080p είναι οι 24 ίντσες λογικό στις 27,31,40 να φαίνονται pixel κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Πολλοί δεν καταλαβαίνουν ότι το καλύτερο μέγεθος για 1080p είναι οι 24 ίντσες λογικό στις 27,31,40 να φαίνονται pixel κλπ

Αρα για 24'' δεν αξίζει  2560x1440  λες αντί για 1920x1080. ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πήγε στο συγκέντρωση προιόντων απο την Παρασκευή..

Δεν γίνεται να σου λέει άμεσα διαθέσιμο και να μην ξέρεις μετά απο μια εβδομάδα πότε θα έχεις την οθόνη. Ναι οκ παρήγγειλαν πολλοί αλλά τους την εμφάνιζε διαθέσιμη και το έκαναν.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, C(r)y είπε

Αρα για 24'' δεν αξίζει  2560x1440  λες αντί για 1920x1080. ?

Σε 27 inch 1080p οθονη θα χωρανε λιγότερα pixel απο οτι θα ήταν σε 24 inch. Αποτέλεσμα είναι τα γράμματα και γενικά η εικόνα να μην ειναι τοσο καλή σε 27 inch 1080p οθονες (θολή την περιγραφουν οι περισσοτεροι). Το μεγεθος που μετραει αυτο ειναι το ppi (pixel density). Πολλοι προτιμουν ppi απο 90-100.

ppi σε 1080p 27 ιντσες =  81.59

ppi σε 1080p 24 ιντσες = 91.79

Επεξ/σία από Dreamingod
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LIGHT1NG είπε

Πάρε ένα τηλέφωνο εκεί να δεις τι θα γίνει 

Έχω στείλει μειλ. Βαριέμαι να καλέσω, τα κάλαντα θα μου βάλουν να ακούω ή θα τα ψαλουν μόνοι τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι έχω καταλάβει απαντούν στα μειλ μια φορά την μέρα το πρωι. Κρίμα το e-shop που μέχρι στιγμής μου είχε δημιουργήσει καλή εντύπωση καθώς έχω πάρει απο οθόνη μέχρι κουτί για το pc και πάντα ήταν στην ώρα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...