Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μίλησε κανείς σήμερα μαζί τους;

Αν έχει κάποιος το κουράγιο να τους πάρει ένα τηλέφωνο και να μας ενημερώσει κι εμάς ας το κάνει, έχω βαρεθεί να στέλνω μειλ που μου λέγανε οτι θα έρθει τέλος της περασμένης βδομάδας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lafiel είπε

Εγώ σήμερα παρέλαβα το δεύτερο μονιτορ από Κωτσόβολο. Μέχρι στιγμής δε φαίνεται να έχει κάποιο θέμα όπως το πρώτο, bleeding, clouding, burned pixels.

Μπορείς να μας βγάλεις μια φωτό σε σκοτεινό δωμάτιο με φουλ φωτεινότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aekoriginal21 είπε

Εμένα πήγε στο συγκέντρωση προιόντων απο την Παρασκευή..

Δεν γίνεται να σου λέει άμεσα διαθέσιμο και να μην ξέρεις μετά απο μια εβδομάδα πότε θα έχεις την οθόνη. Ναι οκ παρήγγειλαν πολλοί αλλά τους την εμφάνιζε διαθέσιμη και το έκαναν.

Πότε έκανες παραγγελία? Εγώ έκανα 3/2 και έλεγ αναμονή παραλαβής στις 3/2 (την ίδια μέρα), δεν έλεγε άμεσα διαθέσιμο.

Ο @7nisiotis ανέφερε σε προηγούμενο ποστ ότι του είπαν για παραλαβή μέσα στη βδομάδα που διανύουμε. Δεν θεωρώ ότι έχουμε βγει πολύ εκτός χρονοδιαγράμματος ακόμα.

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε ξενερώσω αλλά μια από τα ίδια σου ήρθε πάλι με μεγάλο backlight bleeding.
Έχω αρχίσει να νομίζω πως οι συγκεκριμένες "προσφορές" είναι επιστροφές που έχουν γίνει σε άλλες χώρες και απλά τις προωθούν αλλού και όσοι τις κρατήσουν που δεν είναι ψείρες. Εμένα προσωπικά η παραπάνω θα με χάλαγε πολύ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Lafiel είπε

@petran91 :  Περίμενα μοντέλο αντικατάστασης εδώ και 2 βδομάδες περίπου. 

Η πρώτη σε 100/100 και η δεύτερη σε 35/100(που την έχω εγώ).

IMG_20200210_194115.jpg

IMG_20200210_194155.jpg

Αν μπορεις και έχεις χρόνο, βάλε και τη δεύτερη στο 100%

52 λεπτά πριν, petran91 είπε

Πότε έκανες παραγγελία? Εγώ έκανα 3/2 και έλεγ αναμονή παραλαβής στις 3/2 (την ίδια μέρα), δεν έλεγε άμεσα διαθέσιμο.

Ο @7nisiotis ανέφερε σε προηγούμενο ποστ ότι του είπαν για παραλαβή μέσα στη βδομάδα που διανύουμε. Δεν θεωρώ ότι έχουμε βγει πολύ εκτός χρονοδιαγράμματος ακόμα.

3/2 μεσημέρι και γω

Θα πάρω τηλέφωνο αύριο. Θα του αναφέρω ότι ρωτώ εκ μέρους άλλων 10+ ατόμων από το insomnia :P κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Δεν θέλω να σε ξενερώσω αλλά μια από τα ίδια σου ήρθε πάλι με μεγάλο backlight bleeding.
Έχω αρχίσει να νομίζω πως οι συγκεκριμένες "προσφορές" είναι επιστροφές που έχουν γίνει σε άλλες χώρες και απλά τις προωθούν αλλού και όσοι τις κρατήσουν που δεν είναι ψείρες. Εμένα προσωπικά η παραπάνω θα με χάλαγε πολύ!


Στις φωτογραφίες μεγαλοποιείται το φαινόμενο. Επίσης η πάνω είναι σε απόλυτο σκοτάδι από ότι βλέπω και στο 100% της φωτεινότητας που δεν ξέρω πόσοι τη χρησιμοποιούν εκεί. Εγώ θα την κράτουσα άνετα.

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φωτογραφίες δύσκολα θα το καταλάβεις πχ στην φωτογραφία εμένα μου το βγάζει σχεδόν όλο άσπρο αλλά στα μάτια έχει ένα άπειρο ελάχιστο πάνω δεξιά και αριστερά τώρα αν το βγάλεις με κάποιο κινητό από τα παλιά που δεν έχουν τόσο εξελιγμένες κάμερες μπορεί να φανεί (δεν νομίζω να έχουμε όλοι τον επαγγελματικό εξοπλισμό για να δούμε αν έχει bleeding) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@petran91 Και οι δύο από την ίδια οθόνη είναι.

@hasiotis_john Σε σχέση με τη πρώτη που είχα πάρει νομίζω είναι πολύ καλύτερη γιατί όντως στο μάτι δε φαίνεται έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω αδερφέ, εφόσον στο μάτι σου από κοντά είναι κομπλέ τότε δεν έχεις ν' ανησυχείς και να χαλιέσαι για τίποτα.
Εγώ αυτό που σου είπα είναι προσωπική γνώμη μιας και το συγκεκριμένο θέμα με κυνηγάει εδώ και χρόνια, έχω αλλάξει iPad, τηλεοράσεις, κινητά, οθόνες που ήταν ακριβώς όπως τις φωτογραφίες σου και εννοείται μετά από έλεγχο δεχόντουσαν ότι ήταν προβληματικές. Εγώ πάντα έχω πολύ ψηλά την φωτεινότητα οπότε αναγκαστικά το κοιτάζω καλά το θέμα μιας και είναι εντονότερο σε τέτοιες τιμές.
Τέλος πάντων, εφόσον την βλέπεις καλύτερη από την προηγούμενη τότε όλα οκ. Να την ευχαριστηθείς και να σου κρατήσει όσο πάει... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Φωτογραφίες του δεύτερου μοντέλου έχεις;

Νομίζω αυτες που ανεβασε και οι 2 φωτο είναι απο το δεύτερο μοντέλο που πήρε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...