Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, JChrist είπε

αν μπορείς δες τις παρακάτω εικόνες σε full screen (πάτα το F11 όταν ανοίξεις το σύνδεσμο)
και δες αν το κείμενο φαίνεται σωστά σε όλην την έκταση της οθόνης χωρίς όμως να κουνηθείς από τη θέση σου, εσύ να είσαι στην κανονική σου θέση και μόνο τα μάτια σου να κουνιούνται και να κοιτάνε στις άκρες, πάνω, κάτω, αριστερά, δεξιά
φαίνεται σωστά το κείμενο ή χάνεται όσο απομακρύνεσαι από το κέντρο της οθόνης;

η εικόνες είναι
εδώ
εδώ

sorry για το πρήξιμο αλλά ακόμα δεν την έχει φέρει κάποιο μεγάλο κατάστημα για να τη δω από κοντά

Οχι, μια χαρα μου φαινονται και τα 2 που τα εβαλα σε full screen! Αν θελετε καποιο βιντεο, φωτο και νομιζετε οτι θα βοηθησει με χαρα να το κανω

Επεξ/σία από prince_21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, prince_21 είπε

Να σαι καλα! Εχει 19αρι αν δεν κανω λαθος. Εγω την εχω με hdmi

Σωστα αυτη εχω και ερχεται με 1 hdmi και ενα display port. Δεν εχω δοκιμασει ακομα display port, ουτε να τεσταρω αυτες τις ρυθμισεις που λες, αλλα οταν το κανω θα ενημερωσω. Η αληθεια ειναι οτι freesyng - g sync δεν μπορω να δοκιμασω, ειμαι με rtx 2060 και windows 7! Δυστυχως δεν εχω βρει χρονο να αφιερωσω αλλα σε gaming που την τεσταρα τα χρωματα ειναι πολυ ομορφα και σε word δεν κουραζει καθολου. Ειχα 1 dell p2314h και αργοτερα lg ultrawide ips 29um59-p. Φοβομουν οτι μετα την ultrawide δεν θα μπορουσα να παω σε 24αρα, αλλα ισα ισα που βολευει περισσοτερο σε τυπου bf1 , bfv online. Γενικα για τα λεφτα της ειμαι σιγουρος οτι θα μεινετε ικανοποιημενοι μιας και ειναι αρκετα φτηνη για αυτα που προσφερει.

Freesync δουλευει με nvidia καρτες σειρας 1000, 1600 και 2000, ανοιξε το στο μονιτορ απο τις ρυθμισεις και μετα πηγενε στο nvidia control panel εκει που λεει setup g-sync και πατα στο enable g-sync compatible, νομιζω γινεται μονο με displayport και κανε update τα drivers αν δεν εχεις κανει για πολυ καιρο. Ωραιο θα ηταν αν μπορεις να το δοκιμασεις λιγο ειδικα σε 48 fps και κατω για να δουμε πως παει το LFC με nvidia καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, x_revenge είπε

Freesync δουλευει με nvidia καρτες σειρας 1000, 1600 και 2000, ανοιξε το στο μονιτορ απο τις ρυθμισεις και μετα πηγενε στο nvidia control panel εκει που λεει setup g-sync και πατα στο enable g-sync compatible, νομιζω γινεται μονο με displayport και κανε update τα drivers αν δεν εχεις κανει για πολυ καιρο. Ωραιο θα ηταν αν μπορεις να το δοκιμασεις λιγο ειδικα σε 48 fps και κατω για να δουμε πως παει το LFC με nvidia καρτες.

Δε λειτουργει αν δεν εχεις windows 10 νομιζω. Δε βρισκω αυτη τη ρυθμιση καν! Θα κανω update και τους drivers μπας και, αλλα δε νομιζω οτι γινεται

Επεξ/σία από prince_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, x_revenge είπε

Freesync δουλευει με nvidia καρτες σειρας 1000, 1600 και 2000

φαντάζομαι πως το γνωρίζει αυτό και αναφερόταν στο συνδυασμό με το λειτουργικό

16 ώρες πριν, prince_21 είπε

Οχι, μια χαρα μου φαινονται και τα 2 που τα εβαλα σε full screen! Αν θελετε καποιο βιντεο, φωτο και νομιζετε οτι θα βοηθησει με χαρα να το κανω

αν το έκανες και φαίνονται ok, μου αρκεί, ευχαριστώ πολύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, JChrist είπε

φαντάζομαι πως το γνωρίζει αυτό και αναφερόταν στο συνδυασμό με το λειτουργικό

αν το έκανες και φαίνονται ok, μου αρκεί, ευχαριστώ πολύ

Το εκανα και φαινονται μπομπα καμια δυσκολια. Σας ξαναλεω, αν θελετε φωτο βιντεο, με χαρα να βοηθησω. Πιστευω η οθονη θα πουλησει full μιας και ειναι πολυ φτηνη

Επεξ/σία από prince_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, prince_21 είπε

Δε λειτουργει αν δεν εχεις windows 10 νομιζω. Δε βρισκω αυτη τη ρυθμιση καν! Θα κανω update και τους drivers μπας και, αλλα δε νομιζω οτι γινεται

Αν ειναι μονο για 10 οκ δεν πειραζει, αλλα θα σου προτεινω να πας στα 10 καποια στιγμη γιατι σε 3 μηνες τελειωνει το support για τα 7 απο τη microsoft, και επιπλεον στα 10 θα εχεις και freesync, directx 12, και οτι αλλο δεν υποστηριζουν τα 7.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, x_revenge είπε

Αν ειναι μονο για 10 οκ δεν πειραζει, αλλα θα σου προτεινω να πας στα 10 καποια στιγμη γιατι σε 3 μηνες τελειωνει το support για τα 7 απο τη microsoft, και επιπλεον στα 10 θα εχεις και freesync, directx 12, και οτι αλλο δεν υποστηριζουν τα 7.

Ναι το γνωριζω! Σιγουρα θα παω σε 10αρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα...Η διαφορα με τη 24 G1 ειναι μόνο η αντίθεση και το IPS?γιατι βλέπω καλύτερα specs και 30ε κάτω.?
 

Επεξ/σία από NotebookFreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NotebookFreak είπε

Παιδιά καλησπέρα...Η διαφορα με τη 24 G1 ειναι μόνο η αντίθεση και το IPS?γιατι βλέπω καλύτερα specs και 30ε κάτω.?
 

Ναι μόνο 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NotebookFreak είπε

Παιδιά καλησπέρα...Η διαφορα με τη 24 G1 ειναι μόνο η αντίθεση και το IPS?γιατι βλέπω καλύτερα specs και 30ε κάτω.?
 

Το ένα είναι παλιότερο μοντέλο VA και το άλλο νέο με IPS. Καμία σχέση δηλαδή για σύγκριση. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενημέρωση από Κοτσοβολο στο εάν θα είναι σύντομα διαθέσιμο ξανά το μονιτορ

Καλησπέρα σας,

 

Ευχαριστούμε για το μήνυμά σας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε κατόπιν ερωτήματος στο αρμόδιο τμήμα της εταιρείας μας, το προϊόν στο οποίο αναφέρεστε δεν δύναται να καλυφθεί παραγγελία από τον προμηθευτή.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2019 στις 1:39 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Ενημέρωση από Κοτσοβολο στο εάν θα είναι σύντομα διαθέσιμο ξανά το μονιτορ

Καλησπέρα σας,

Ευχαριστούμε για το μήνυμά σας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε κατόπιν ερωτήματος στο αρμόδιο τμήμα της εταιρείας μας, το προϊόν στο οποίο αναφέρεστε δεν δύναται να καλυφθεί παραγγελία από τον προμηθευτή.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Κλασσική περίπτωση βλάβης του κοτσοβολου, αγόρασε το από msystems και επέλεξε μεταφορική όχι acs και θα σου βγει 5-10 ευρώ μαξ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

Κλασσική περίπτωση βλάβης του κοτσοβολου, αγόρασε το από msystems και επέλεξε μεταφορική όχι acs και θα σου βγει 5-10 ευρώ μαξ 

Από caseking.de θα τη πάρω λόγω δωρεάν μεταφορικών επιστροφής σε περίπτωση προβλήματος ( dead pixel, έντονο backlight bleed κλπ).

***

ΕΚΤΟΣ και τη ρίξει πάλι το Αμαζον γύρω στα 180

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν υπαρχει πια καθολου στο σκρουτζ εκτως απο εναν παπαρα που θελει 300 ευρω. Και εγω περιμενα να δω κανα εκθεσιακο στο κοτσοβολο πριν το τελος του χρονου lol. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...