Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Φωτογραφίες του δεύτερου μοντέλου έχεις;

Ναί αυτές που ανέβασα πριν λίγο, για τη πρώτη οθόνη έχω ανεβάσει σε παλιότερο ποστ.

 

@hasiotis_john : Ναί ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και εννοείται ότι λαμβάνω υπόψιν τι γνώμη άλλων που γνωρίζουν καλύτερα. Πιστέυω ότι σε αυτές της φωτογραφίες για κάποιο λόγο είναι πολύ φωτεινές χωρίς να είναι έτσι στη πραγματικότητα.

Θα προσπαθήσω να βγάλω φώτο πιο κοντά σε αυτό που βλέπω με το μάτι.

 

1ο μόνιτορ

Spoiler

2.thumb.jpg.52776d8d734eaa3cdfb8fcda6497dfd1.jpg

2ο μόνιτορ

Spoiler

IMG_20200210_194155.thumb.jpg.8d0d08e0450f134e12df331129d77f9c.jpg

 

Επεξ/σία από Lafiel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, Lafiel είπε

@petran91 Και οι δύο από την ίδια οθόνη είναι.

@hasiotis_john

Δεν είπα ότι είναι από διαφορετική. Λέω ότι έτσι κι αλλιώς όπως φαίνεται στην πάνω φωτογραφία δεν πρόκειται να την χρησιμοποιεί κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οθόνη με τόσο καλά reviews, έστω και για budget κατηγορία, νομίζω έχει κάμποσο bleeding. Καταλαβαίνω ότι στην φωτο ίσως φαίνεται παραπάνω από ότι στην πραγματικότητα αλλά και πάλι. 2 στις 2 οθόνες με τόσο bleeding, δεν το λες και θετικό δείγμα. 

 

Επεξ/σία από TheMechanic1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Lafiel είπε

Ναί αυτές που ανέβασα πριν λίγο, για τη πρώτη οθόνη έχω ανεβάσει σε παλιότερο ποστ.

@hasiotis_john : Ναί ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και εννοείται ότι λαμβάνω υπόψιν τι γνώμη άλλων που γνωρίζουν καλύτερα. Πιστέυω ότι σε αυτές της φωτογραφίες για κάποιο λόγο είναι πολύ φωτεινές χωρίς να είναι έτσι στη πραγματικότητα.

Θα προσπαθήσω να βγάλω φώτο πιο κοντά σε αυτό που βλέπω με το μάτι.

1ο μόνιτορ

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

2.thumb.jpg.52776d8d734eaa3cdfb8fcda6497dfd1.jpg

2ο μόνιτορ

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

IMG_20200210_194155.thumb.jpg.8d0d08e0450f134e12df331129d77f9c.jpg

το ερωτημα ειναι εξης:

ειναι οπως φαινεται στη φωτογραφια? αν οχι φαινεται λιγοτερο η περισσοτερο με τα ματια σου?

περιγραψε αν μπορεις τι βλεπεις με το ματι καλυτερα

ειναι κατι ενοχλητικο? σε βαθμο που οσο βλεπεις την οθονη σου τη σπαει?

Επεξ/σία από Nero55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Nero55 είπε

το ερωτημα ειναι εξης:

ειναι οπως φαινεται στη φωτογραφια? αν οχι φαινεται λιγοτερο η περισσοτερο με τα ματια σου?

περιγραψε αν μπορεις τι βλεπεις με το ματι καλυτερα

ειναι κατι ενοχλητικο? σε βαθμο που οσο βλεπεις την οθονη σου τη σπαει?

Σίγουρα φαίνεται λιγότερο στην πραγματικότητα μην σου πω μπορεί και - 50% εδώ στην μια φωτογραφία φαίνονται και οι γρυλες από τα παράθυρα τα κινητά τραβάνε και το λίγο φως και ενισχύουν την φωτογραφία μόνο με κανά παλιό μπορείς να δεις ποιο κοντινά αποτελέσματα, ειδικά αν βγάλεις με google camera με το wb pixel 3 τα δείχνει ακόμα ποιο λευκά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/2/2020 στις 7:36 ΜΜ, Aurumnus είπε

Για παραλαβή από το e-shop υπολογίστε μία εβδομάδα (μετά από γκρέμισμα φούρνων) έως 2 μήνες.

Π.χ, αυτός ο SSD της Adata που είχαν προσφορά στην BF, ο΄αδερφός έκανε 5-6 βδομάδες να παραλάβει. Όλο το καινούργιο PC είχε παραλειφθεί και μονταριστεί και περίμενε τον σκληρό για να το σετάρει. Για αυτό το διάστημα ήταν απλά ένα πανάκριβο μεταλλικό κουτί.

Για όσους «καίγεστε» να παραλάβετε την οθόνη από το e-shop... το παραπάνω δεν το διάβασε κανείς, έτσι;

Και εμένα σε κατάσταση «Μη ελεγμένο» είναι. Και δεν ελπίζω ότι θα παραλάβω μέσα στον Φεβρουάριο.

Υπομονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

All at 144hz

Overdrive off (default):

# 8.81ms #


Overdrive medium (best for FreeSync/G-Sync)

# 7.47ms #


Overdrive -strong- (best if you don't use FreeSync/G-Sync)

5.49ms #

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Για όσους «καίγεστε» να παραλάβετε την οθόνη από το e-shop... το παραπάνω δεν το διάβασε κανείς, έτσι;

Και εμένα σε κατάσταση «Μη ελεγμένο» είναι. Και δεν ελπίζω ότι θα παραλάβω μέσα στον Φεβρουάριο.

Υπομονή.

δεκτο μαν, αλλα ας το πουν εξαρχης και οχι να λενε παραλαβη 3 φεβρουαριου, μετα την παρασκευη, μετα την αλλη βδομαδα και παει λεγοντας και να μας τρεχουν.

Αλλα αν  ελεγαν την αληθεια εξαρχης θα χαν φαει μπολικες ακυρωσεις και δε τους συμφερει..

Επεξ/σία από Nero55
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nero55 είπε

δεκτο μαν, αλλα ας το πουν εξαρχης και οχι να λενε παραλαβη 3 φεβρουαριου, μετα την παρασκευη, μετα την αλλη βδομαδα και παει λεγοντας και να μας τρεχουν.

Αλλα αν  ελεγαν την αληθεια εξαρχης θα χαν φαει μπολικες ακυρωσεις και δε τους συμφερει..

Τους τελευταίους μήνες το e-shop έτσι κάνει με συγκεκριμένα προϊόντα που βάζει σε προσφορά και ξέρει ότι θα έχουν μεγάλη ζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα κανει την παραγγελια του e-shop απο 1η του μηνα με καρτα τους πηρα την παρασκευη τηλεφωνο μου ειπαν δευτερα με τριτη θα παραλαβουν απο aoc οποτε περιμενουμε σημερα!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ με αντικαταβολή είμαι. (Μονο σε κάνα Αμαζον ή εντός Ελλάδος μέχρι 50αρικο βάζω κάρτα.)

Για να δούμε αν θα έχει διαφορετική αντιμετώπιση στο χρόνο παράδοσης

Οπότε λογικά σήμερα αύριο θα πρέπει να αλλάξει σε συγκέντρωση προϊόντων ή κάτι παρόμοιο

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μακάρι! Αν επικοινωνήσεις σήμερα μαζί τους πάντως φίλε 7nisiotis πες μας τι θα σου πουν γιατί το script αλλάζει μέρα με την μέρα με αυτούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...