Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποιος που ξερει να επιβεβαιωσει αν αυτα τα DP ειναι οκ για την καρτα

 https://www.displayport.org/product-category/cables-adaptors/?ps=hotron

Αν ναι τοτε νομιζω ειμαστε ενταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, RasAlGhul said:

Καποιος που ξερει να επιβεβαιωσει αν αυτα τα DP ειναι οκ για την καρτα

 https://www.displayport.org/product-category/cables-adaptors/?ps=hotron

Αν ναι τοτε νομιζω ειμαστε ενταξει.

Αν δεν είναι καλά τα επίσημα την γαργαλίσαμε....

Τα έχουμε πει και ξανά πει... Ειναι θεμα κατασκευής οχι οτι είναι 20 πιν η 19πιν. Απλώς πολλοί κατασκευαστές εφαρμόζουν λάθος το πρότυπο.

Το έχετε κάψει παιδιά. Το ίδιο με το bleed.

Εγω προτείνω να μην βάζετε στο ρεύμα ούτε να ανοίξετε καθόλου τον υπολογιστή! Απο εμπειρία δικιά μου μου εχει καει κάρτα και μητρική με σταθεροποιητή απο διακοπή της δεη.

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

το 20 πιν σε διάφορα καλώδια dp δεν είναι συνδεμένο, στο dp που δίνει η οθόνη είναι εκτός δοκιμασμένο με συσκευή 

Αυτο ηθελα ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ θέλω μια διευκρίνηση αν μπορεί κάποιος. Εγώ παρέλαβα από Κωτσόβολο και πάνω το κουτί λέει aoc g2 series 24g2u amd freesync gaming monitor. Όλα οκ μέχρι τώρα.

Λοιπόν στα windows την αναγνωρίζει ως 24G2W1G4 ειναι δλδ ιδια με το review αυτό:

https://www.kitguru.net/peripherals/james-morris/aoc-24g2u-24in-144hz-gaming-monitor-review/

Πάμε τώρα στις ερωτήσεις.

1) Κανονικά δεν έπρεπε το μοντέλο αυτό να έχει ηχεία (δεν με πειράζει δεν θα τα χρησιμοποιούσα αλλά σαν απορία)?

2) Έχουν αναφέρει κάποια άτομα σε άλλο site εξωτερικού πως στο κουτί τους απέξω γράφει gsync compatible???

3) Μέσα στο κουτί δεν υπάρχει το καλώδιο για το usb hub.

Θα ήθελα πολύ να μου πει κάποιος τι παίζει να μου λυθεί και η απορία.

Εμένα έχει usb hub δεν έχει ηχεία. Νόμιζα πως τα μοντέλα ήταν 2 ένα με το usb hub και τα ηχεία μαζί πακέτο και το άλλο μοντέλο το σκέτο χωρίς τίποτα από τα δυο( usb hub και ηχεία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη κοιταξα για bleeding και δεν εβλεπα τιποτα.....ειπα να την βγαλω φωτο για να σας την δειξω οτι εχω την καλυτερη οθονη απο ολους σας μαζι....τλκ η φωτο βγαζει οτι και καποιων αλλων σε προηγουμενες σελιδες οι οποιες ουδεμια επαφη εχουν με την πραγματικοτητα και το τι βλεπουν τα ματια μου....ειχα ξενερωσει πολυ για αυτο το χρωμα αλλα τελικα ειναι πρακτικα ανυπαρκτο για οσους ανησυχουν το λεω εκτος και αν ψαχνεις για αυτο δεν το βλεπεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bleeding όπως λέει και ο panagiotis54 δεν νομίζω πως θα είναι θέμα στην πραγματικότητα. Τα χρώματα συνηθίζονται και ρυθμίζονται. ΑΛΛΑ, στην δική μου είδα σήμερα και 2ο καμμένο pixel. Δεν φαίνονται πολύ αλλά έλεος, καινούρια οθόνη.

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ. Η οθόνη έχει μηδενικό light bleed. Το μόνο που υπάρχει είναι το IPS Glow. Φωτογραφίες δεν μπορώ να βγάλω γιατί δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα λόγω του glow.
Διαμάντι panel ευτυχώς.
Επίσης έχει και ηχεία και hub για τον φίλο που ρώτησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ang3lch1ld είπε

Ρε παιδιά εγώ θέλω μια διευκρίνηση αν μπορεί κάποιος. Εγώ παρέλαβα από Κωτσόβολο και πάνω το κουτί λέει aoc g2 series 24g2u amd freesync gaming monitor. Όλα οκ μέχρι τώρα.

Λοιπόν στα windows την αναγνωρίζει ως 24G2W1G4 ειναι δλδ ιδια με το review αυτό:

https://www.kitguru.net/peripherals/james-morris/aoc-24g2u-24in-144hz-gaming-monitor-review/

Πάμε τώρα στις ερωτήσεις.

1) Κανονικά δεν έπρεπε το μοντέλο αυτό να έχει ηχεία (δεν με πειράζει δεν θα τα χρησιμοποιούσα αλλά σαν απορία)?

2) Έχουν αναφέρει κάποια άτομα σε άλλο site εξωτερικού πως στο κουτί τους απέξω γράφει gsync compatible???

3) Μέσα στο κουτί δεν υπάρχει το καλώδιο για το usb hub.

Θα ήθελα πολύ να μου πει κάποιος τι παίζει να μου λυθεί και η απορία.

Εμένα έχει usb hub δεν έχει ηχεία. Νόμιζα πως τα μοντέλα ήταν 2 ένα με το usb hub και τα ηχεία μαζί πακέτο και το άλλο μοντέλο το σκέτο χωρίς τίποτα από τα δυο( usb hub και ηχεία)

1)έχει ηχεία με hdmi, dp και αν συνδέσεις σαν aux. 

2)δεν θυμάμαι να λέει το κουτί κάτι τέτοιο αλλά δεν υπάρχει θέμα παίζει κανονικά σε nvidia 

3)το αγοράζεις μόνος σου αυτό ήδη σου δίνει dp που καμία δεν το δίνει λόγο κόστους 

2 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

λοιπον επειδη κοιταξα για bleeding και δεν εβλεπα τιποτα.....ειπα να την βγαλω φωτο για να σας την δειξω οτι εχω την καλυτερη οθονη απο ολους σας μαζι....τλκ η φωτο βγαζει οτι και καποιων αλλων σε προηγουμενες σελιδες οι οποιες ουδεμια επαφη εχουν με την πραγματικοτητα και το τι βλεπουν τα ματια μου....ειχα ξενερωσει πολυ για αυτο το χρωμα αλλα τελικα ειναι πρακτικα ανυπαρκτο για οσους ανησυχουν το λεω εκτος και αν ψαχνεις για αυτο δεν το βλεπεις

τα έχω πει 100 φορές κανένας δεν το κατάλαβε. 

1 ώρα πριν, TheMechanic1 είπε

Το bleeding όπως λέει και ο panagiotis54 δεν νομίζω πως θα είναι θέμα στην πραγματικότητα. Τα χρώματα συνηθίζονται και ρυθμίζονται. ΑΛΛΑ, στην δική μου είδα σήμερα και 2ο καμμένο pixel. Δεν φαίνονται πολύ αλλά έλεος, καινούρια οθόνη.

Κρίμα με τα πιξελ.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...