Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παίζει να ακυρώσω ή να δώσω τον κωδικό παραγγελίας σε κάποιον που περιμένει ή δεν την βρήκε πουθενά, καθώς προέκυψε προσωπικό οικονομικό πρόβλημα, οπότε πρέπει να γίνουν θυσία τα χρήματα της οθόνης.

Θα ενημερώσω

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, petran91 είπε

Παρέλαβα κι εγώ. Η οθόνη έχει μηδενικό light bleed. Το μόνο που υπάρχει είναι το IPS Glow. Φωτογραφίες δεν μπορώ να βγάλω γιατί δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα λόγω του glow.
Διαμάντι panel ευτυχώς.
Επίσης έχει και ηχεία και hub για τον φίλο που ρώτησε.

 Φίλε μου πρώτα απ'όλα μπράβο για το panel και καλορίζικη! Ναι ρε φίλε έχει ηχεία οκ, είναι φανερά ή built in στους πίσω αεραγωγούς της οθόνης? Θέλω να πω πως δεν είναι πουθενά σε εμφανές σημείο, σε εμένα τουλάχιστον. Σαν απορία δλδ το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ang3lch1ld είπε

 Φίλε μου πρώτα απ'όλα μπράβο για το panel και καλορίζικη! Ναι ρε φίλε έχει ηχεία οκ, είναι φανερά ή built in στους πίσω αεραγωγούς της οθόνης? Θέλω να πω πως δεν είναι πουθενά σε εμφανές σημείο, σε εμένα τουλάχιστον. Σαν απορία δλδ το έχω.

Εγώ δεν τα βλέπω, επειδή μόλις την σύνδεσα ο ήχος ακουγόταν από εκεί το κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, petran91 είπε

Εγώ δεν τα βλέπω, επειδή μόλις την σύνδεσα ο ήχος ακουγόταν από εκεί το κατάλαβα.

Σε ευχαριστώ αυτό ήθελα να ξέρω.Μπορεις να μου πεις πως στην έχουν αναγνωρίσει τα windows? Με τι όνομα εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ang3lch1ld είπε

Σε ευχαριστώ αυτό ήθελα να ξέρω.Μπορεις να μου πεις πως στην έχουν αναγνωρίσει τα windows? Με τι όνομα εννοώ.

24G2W1G4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ ρε παίδες, εσάς σας κάνει tearing στην μέση της οθόνης όταν βλέπεις video στο YouTube? Έβλεπα τα trailer από το νέο black widow και το νέο wonder woman και το είδα, δεν το έκανε συνεχώς. Το freesync  είναι ενεργοποιημένο στο μόνιτορ και το gsync στο πάνελ της Nvidia όπως και στα windows το 144hz. Για να μην κάνει tearing έπρεπε να μπω στο control panel της Nvidia και στα προγράμματα να βρω τον Firefox και να του κάνω vsync on για να είναι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, petran91 είπε

Εγώ έχω AMD και χρησιμοποιώ Chrome, δεν μου κάνει κάτι τέτοιο.

Θα τσεκαρω και εγώ με άλλο browser μήπως είναι θέμα του Firefox. Από settings πως τα έχεις χρώματα κτλ?

Επεξ/σία από ang3lch1ld
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ang3lch1ld είπε

Σας ευχαριστώ πολύ ρε παίδες, εσάς σας κάνει tearing στην μέση της οθόνης όταν βλέπεις video στο YouTube? Έβλεπα τα trailer από το νέο black widow και το νέο wonder woman και το είδα, δεν το έκανε συνεχώς. Το freesync  είναι ενεργοποιημένο στο μόνιτορ και το gsync στο πάνελ της Nvidia όπως και στα windows το 144hz. Για να μην κάνει tearing έπρεπε να μπω στο control panel της Nvidia και στα προγράμματα να βρω τον Firefox και να του κάνω vsync on για να είναι κομπλέ.

Κλείσε το freesync και δες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Κλείσε το freesync και δες

Και στα games τι θα κάνω? Άνοιξε κλείσε το freesync θα είμαι?

Θα το τσεκάρω πάντως για την τιμή των όπλων αν και όπως είπα το έλυσα με την πατέντα από το control panel της nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Εγώ παίζει να ακυρώσω ή να δώσω τον κωδικό παραγγελίας σε κάποιον που περιμένει ή δεν την βρήκε πουθενά, καθώς προέκυψε προσωπικό οικονομικό πρόβλημα, οπότε πρέπει να γίνουν θυσία τα χρήματα της οθόνης.

Θα ενημερώσω

Εγω μεσα ειμαι καθως ειχα φαει ακυρο. Το θεμα ειναι εσυ σε νησι νομιζω, δε θα υπαρχει θεμα με τη παραγγελια που μενω αθηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

Εγω μεσα ειμαι καθως ειχα φαει ακυρο. Το θεμα ειναι εσυ σε νησι νομιζω, δε θα υπαρχει θεμα με τη παραγγελια που μενω αθηνα?

Απλά αλλαζω eshop point. Βέβαια θα αργήσει μιλάμε να έχουν απόθεμα στις αποθήκες μετά την Καθαρά Δευτέρα. Την βδομάδα εκείνη

Θα ενημερώσω. Ακόμα έχουμε δρόμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Κλείσε το freesync και δες

Ρε φίλε δίκιο είχες. Έκανα reset default τον firefox και έκλεισα το freesync και δεν είχε tearing! Άλλο και τούτο, καλά το freesync για να μην κάνει tearing δεν είναι??

Προφανώς και σου έχει συμβεί και εσένα με το freesync? Κάτι σκάλωμα μάλλον είχε φάει το freesync. Τώρα παίζει μια χαρά με το freesync on και χωρίς να έχω κάνει τίποτα στον firefox...τι να πω

Επεξ/σία από ang3lch1ld
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει νόημα αυτή η οθόνη για χρήση αποκλειστικά με PS4 PRO για διάφορα παιχνιδια αλλά κυρίως FPS (Rainbow 6 Siege);

Από όσους την έχουν, την έχει συνδέσει κανεις με ps4 pro, να πει εντυπώσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...