Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, για να μην γίνομαι παρανοικος και επειδή δεν έχω εκπαιδευμένο μάτι, όποιος περισσότερο "ψημένος" έχει όρεξη και μπορεί, να έρθει να τσεκάρουμε παρέα, εγώ μένω Αγ. Δημήτριο Αττικής, κερνάω σουβλάκια και μεταφορικά. Αυτό που είπα το λέω με τόνους ντροπής αλλά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί και να την πάω πίσω, δεν ξέρω η επόμενη αν θα είναι έτσι όπως πρέπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Klausx είπε

Curved Gaming Monitor 27" AOC C27G1

Με Default settings, Freesync on, Brightness 18% Contrast 50% δεν έχω κανένα θέμα.

Αυτό είναι αλλο μονιτορ, αλλο πανελ, άλλη παρτίδα 

11 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Λοιπόν, για να μην γίνομαι παρανοικος και επειδή δεν έχω εκπαιδευμένο μάτι, όποιος περισσότερο "ψημένος" έχει όρεξη και μπορεί, να έρθει να τσεκάρουμε παρέα, εγώ μένω Αγ. Δημήτριο Αττικής, κερνάω σουβλάκια και μεταφορικά. Αυτό που είπα το λέω με τόνους ντροπής αλλά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί και να την πάω πίσω, δεν ξέρω η επόμενη αν θα είναι έτσι όπως πρέπει...

Κατ εμε δεν είσαι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Έχεις το δικαίωμα επιστροφής. Άρπαξε την ευκαιρία. Στη τελική κι άλλοι περιμένουν μαζί σου. Και γω μαζί χαχα. 

Επίσης γιατί νομίζω ότι είναι δυο στη σειρά και όχι 1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Λοιπόν, για να μην γίνομαι παρανοικος και επειδή δεν έχω εκπαιδευμένο μάτι, όποιος περισσότερο "ψημένος" έχει όρεξη και μπορεί, να έρθει να τσεκάρουμε παρέα, εγώ μένω Αγ. Δημήτριο Αττικής, κερνάω σουβλάκια και μεταφορικά. Αυτό που είπα το λέω με τόνους ντροπής αλλά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί και να την πάω πίσω, δεν ξέρω η επόμενη αν θα είναι έτσι όπως πρέπει...

Αν είναι το θέμα σου το bleeding κάνε μια έρευνα ips glow vs light bleeding για να βεβαιωθείς ότι δεν μπερδευεσαι. Επειδή το glow υπάρχει σε όλες λόγω της τεχνολογίας του panel ενώ το bleed όχι απαραίτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορείτε να συγκρίνετε παρτίδες με βάση αριθμού; Τα παιδιά που παρέλαβαν πρώτοι από eshop όπως και Κωτσόβολο δεν είδα ν έχουν καμένα πιξελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά ανεβάζω την φώτο να δείτε το pixel τουλάχιστον, απλά επειδή δεν είναι μαύρο σκούρο, έλεγα μήπως είναι εσωτερική βρωμιά. Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν είχα εμπειρία με καμμένα pixels. 

Η παρτίδα είναι αυτή, αν λέει κάτι. 

 

3483E812-EA35-4E70-B797-073BC3575E1F.jpeg

48A4A218-793E-474A-90A0-4BB62AF2E201.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Λοιπόν, για να μην γίνομαι παρανοικος και επειδή δεν έχω εκπαιδευμένο μάτι, όποιος περισσότερο "ψημένος" έχει όρεξη και μπορεί, να έρθει να τσεκάρουμε παρέα, εγώ μένω Αγ. Δημήτριο Αττικής, κερνάω σουβλάκια και μεταφορικά. Αυτό που είπα το λέω με τόνους ντροπής αλλά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί και να την πάω πίσω, δεν ξέρω η επόμενη αν θα είναι έτσι όπως πρέπει...

Φίλε μου αν κάτι σε "χαλάει" σε χαλάει. Εγώ σου είπα θα την γύριζα πίσω, όσες φορές χρειαστεί μέχρι να πάρω ένα σωστό προϊόν. Αυτό βέβαια θα το έκανα εγώ που έχω και υπομονή και δεύτερο μόνιτορ. Αν θυμάμαι καλά έχεις και εσύ δεύτερο μόνιτορ άραξε στο παλιό μέχρι να σου έρθει ένα που θα σε ικανοποιήσει περισσότερο από αυτό που έχεις τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ang3lch1ld είπε

Φίλε μου αν κάτι σε "χαλάει" σε χαλάει. Εγώ σου είπα θα την γύριζα πίσω, όσες φορές χρειαστεί μέχρι να πάρω ένα σωστό προϊόν. Αυτό βέβαια θα το έκανα εγώ που έχω και υπομονή και δεύτερο μόνιτορ. Αν θυμάμαι καλά έχεις και εσύ δεύτερο μόνιτορ άραξε στο παλιό μέχρι να σου έρθει ένα που θα σε ικανοποιήσει περισσότερο από αυτό που έχεις τώρα.

Το θέμα είναι να μην νομίζει λόγω απειρίας ότι έχει πρόβλημα το μονιτορ ενώ δεν έχει και μπει σε κόπο και διαδικασίες άδικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, petran91 είπε

Το θέμα είναι να μην νομίζει λόγω απειρίας ότι έχει πρόβλημα το μονιτορ ενώ δεν έχει και μπει σε κόπο και διαδικασίες άδικα.

Αυτό ακριβώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, petran91 είπε

Το θέμα είναι να μην νομίζει λόγω απειρίας ότι έχει πρόβλημα το μονιτορ ενώ δεν έχει και μπει σε κόπο και διαδικασίες άδικα.

Συμφωνώ αλλά ρε φίλε αυτό το pixel τον χαλάει για αυτό έχει κάνει και τόση κουβέντα. Γιατί να πάρει κάτι που τον χαλάει?. Θέλω να πω πως το τέλειο μόνιτορ δεν υπάρχει, άλλα αν είναι κάθε μέρα να βλέπει το pixel και να βρίζει δεν υπάρχει λόγος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ang3lch1ld είπε

Συμφωνώ αλλά ρε φίλε αυτό το pixel τον χαλάει για αυτό έχει κάνει και τόση κουβέντα. Γιατί να πάρει κάτι που τον χαλάει?. Θέλω να πω πως το τέλειο μόνιτορ δεν υπάρχει, άλλα αν είναι κάθε μέρα να βλέπει το pixel και να βρίζει δεν υπάρχει λόγος. 

Επειδή δεν έχω καταλάβει αν πρόκεται για το pixel ή επειδή θεωρεί ότι έχει πολύ bleeding, αν το πρόβλημα του είναι το pixel δεν διαφωνώ μαζί σου αν έχει όρεξη να το παλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, petran91 είπε

Επειδή δεν έχω καταλάβει αν πρόκεται για το pixel ή επειδή θεωρεί ότι έχει πολύ bleeding, αν το πρόβλημα του είναι το pixel δεν διαφωνώ μαζί σου αν έχει όρεξη να το παλέψει.

Νομίζω πως τον ενοχλεί περισσότερο το pixel για αυτό έχει ανεβάσει και την φωτο 2 φορές. Τώρα δεν είμαι και μέσα στο μυαλό του παλικαριού να ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα pixels, γιατί μάλλον δύο είναι τελικά, είναι το λιγότερο, απλά εγώ αυτό το διακρίνω αμέσως, το υπόλοιπο πρόβλημα / προβλήματα δεν έχω την εκπαίδευση να τα διακρίνω, μου φαίνεται πολύ φωτεινό και ανομοιγενες, σε σκοτάδι αλλά μπορεί και να είναι αποδεκτό για αυτό το μόνιτορ. Για την ιστορία, το προηγούμενο μου μόνιτορ ήταν ένα DELL U2312HM πάλι IPS και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα χρόνια τώρα, ο μόνος λόγος που μπήκα στην διαδικασία να αναβαθμίσω είναι γιατί κάποιος γνωστός μου ήθελε να του το δώσω. 

 

Υ.Γ: Σας ευχαριστώ πολύ όλους για της απαντήσεις σας και συγνώμη για το πρήξιμο, ειλικρινά. 

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...