Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Λοιπόν, για να μην γίνομαι παρανοικος και επειδή δεν έχω εκπαιδευμένο μάτι, όποιος περισσότερο "ψημένος" έχει όρεξη και μπορεί, να έρθει να τσεκάρουμε παρέα, εγώ μένω Αγ. Δημήτριο Αττικής, κερνάω σουβλάκια και μεταφορικά. Αυτό που είπα το λέω με τόνους ντροπής αλλά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί και να την πάω πίσω, δεν ξέρω η επόμενη αν θα είναι έτσι όπως πρέπει...

Μην σκας με οθόνες και τέτοια προβλήματα γενικά. Καταλαβαίνω την θέση σου, αλλά απλά πήρες ένα ελαφρώς ελλατωματικό προιόν. Δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά και συμβαίνει σε όλους. 

Αν σε ενοχλεί τόσο, την επιστρέφεις και τέλος. Κ εγώ ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι για την δική μου που επίσης έχεις θέμα με dead pixels (αν και νομίζω στην δική σου φαίνεται παραπάνω). Γενικά ότι οθόνη και να πάρεις αυτό το ρίσκο υπάρχει, είναι απλά να μην κάτσει. 

Επεξ/σία από TheMechanic1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Θα πάω αύριο να την αφήσω στο κατάστημα για έλεγχο. 

Φίλε μου δεν τρέχει τίποτα, μην ζητάς συγνώμη και βλακείες.. ΔΕΝ θα την πας να στην φτιάξουν!! Θα πας να πάρεις άλλη ίδια ή τα λεφτά σου πίσω. Αν η νέα πάλι έχει θέμα το ίδιο, δεν υπάρχει ντροπή σε αυτά, πληρώνεις και πρέπει να πάρεις όχι κάτι τέλειο αλλά κάτι αξιοπρεπές.Αυτά βέβαια αν δεν έχουν περάσει 10 ημερολογιακές μέρες από την αγορά, στα λέω σαν συμβουλή και όχι σαν ψυχακιας που θέλει να σπάει τα @@ των πωλητών.

Επεξ/σία από ang3lch1ld
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και πριν θα την πάω αύριο, πάντως το ότι είναι τόσο δυσευρετη και με το που πήρα τηλέφωνο μου είπαν έχουμε μία τελευταία και η τελευταία ήταν αυτή, μάλλον για επιστροφή κάποιου άλλου βρωμάει από μακριά.....

Τέλος πάντων, αυτή είναι άλλη συζήτηση, σας ευχαριστώ και πάλι, θα επανέλθω αύριο με λεπτομέρειες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

χαζη απορια....την οθονη την κλεινετε ή την αφηνετε ανοιχτη ακομα και με κλειστο pc?

Εχει ρυθμιση να κλεινει μετα απο καποιο χρονικο διαστημα οταν το pc ειναι on, off ή sleep 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει στο G-Menu (δεν θυμαμαι σε ποιο tab ακριβως) αλλά μπορεις και απο την εφαρμογη E-saver που υπαρχει για αυτο ακριβως το λογο χωρις ομως να το εχω δοκιμασει.

Επεξ/σία από RasAlGhul
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας, την παρέδωσα το πρωί στον Κωτσοβολο, την παρέλαβαν σαν DΟA και περιμένω να μου έρθει η επόμενη "τελευταία" που έχουν στην Μαγούλα, ελπίζω να μην είναι κι αυτό μια ολοκαίνουρια, σφραγισμένη επιστροφή.....

Επεξ/σία από Chaos3X
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Να τσεκαρεις την συσκευασια πριν παραλαβεις.Αν εχει σημαδια που δειχνουν οτι ειναι ανοιγμενη δεν θα παραλαβεις.

Αυτό έκανα και με την προηγούμενη αλλά ήταν όλα οκ, είχε και την ταινία της AOC. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα, το κουτί εσωτερικά έδειχνε ανοιγμένο αλλά τα παρελκόμενα ήταν σφραγισμένα. Η ταινία aoc ήταν αθικτη. Το μόνιτορ από πίσω είχε ένα μικρό χτύπημα!! 

Καμμένα pixel δεν βλέπω. Φαίνεται και καλύτερο uniformity αλλά φαίνεται να είναι λερωμενο από μέσα και είχε δακτυλιες στο panel! 

Το καθάρισα, και στέλνω φώτο πάλι... 

100% 30% 10%

 

CF84B152-8C13-4464-8FAF-A04ECA07B4E5.jpeg

IMG_7719.jpg

IMG_7721.jpg

IMG_7722.jpg

IMG_7723.jpg

IMG_7724.jpg

IMG_7720.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αυτά που βλέπω και διαβάζω μήπως να πάω σε αυτήν καλύτερα; https://www.skroutz.gr/s/16210265/AOC-C24G1.html Έχει μεγάλη διαφορά στα χρώματα το VA σε σχέση με το IPS;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chaos3X είπε

Τι λέτε να κάνω; 


Και πάλι οι φωτογραφίες δεν λένε τίποτα. Εγώ θα κρατούσα και το πρώτο μονιτορ που σου ήρθε αν δεν είχε το καμμένο pixel. Εφόσον σε καλύπτει εσένα αυτό που βλέπεις κράτα την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...