Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θεωρώ ότι είναι ανοιγμένη, η δική μου, το δεύτερο μόνιτορ που πήρα, ήταν το κουτί ταλαιπωριμένο, εσωτερικά, είχε δαχτυλιες και ένα μικρό χτύπημα πίσω από το μόνιτορ αλλά επειδή λειτουργικά ήταν καλύτερο από το πρώτο, το κράτησα με βαριά καρδιά. 

Βέβαια δεν μπορούσα να δεχτώ ένα τέτοιο προϊόν, ειδικά όταν με είχαν ταλαιπωρίσει τόσο με το πρώτο και επειδή δεν ήθελα να ασχοληθώ με αντικατάσταση πάλι, όπως μου πρότειναν, μου έδωσαν μία δώρο επιταγή 30€ από Κωτσοβολο. 

B5A21FC8-2182-4570-A89B-22F54AB17D77.jpeg

Επεξ/σία από Chaos3X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πάρω από e-shop ή Κωτσόβολο γίνεται να τους πω να την ανοίξω μπροστά τους πρώτα και αν είναι όλα ΟΚ να πληρώσω; Ή θα μου πουν μα μου;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Αν πάρω από e-shop ή Κωτσόβολο γίνεται να τους πω να την ανοίξω μπροστά τους πρώτα και αν είναι όλα ΟΚ να πληρώσω; Ή θα μου πουν μα μου;

για αγορά τηλεόρασης από Κωτσόβολο συνήθως την ανοίγουν εκεί για να δουν αν είναι όλα εκεί και όχι σπασμένη στο eshop δεν ξέρω αν γίνεται αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν γνωρίζω άλλα γιατί να μην μπορείς; 

Απλά για να κάνεις τα τεστ σε σκοτεινό δωμάτιο θα πρέπει να είσαι σπίτι. 

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω επρεπε 1α να πληρωσω στο eshop για να μου την ανοιξουν....και δεν μου την συνεδεσαν με pc απλα μου την εβαλαν να δω οτι παιρνει ρευμα ουσιαστικα...

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 2 εβδομάδες χρήση, βρήκα ένα dead pixel στη γωνία της οθόνης μου κάτω δεξιά. Δεν φαίνεται πολύ αλλά σε μερικά παιχνίδια φαίνεται και δεν μου αρέσει. Γίνεται να το επιστρέψω για ένα dead pixel ή όχι? 

IMG_20200301_122542.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βλεπω σωστα ειναι κοκκινο κολλημενο πιξελ οχι καμμενο.Υπαρχουν προγραμματακια που προσπαθουν να ξεκολλησουν τα πιξελ.Κανε μια προσπαθεια μηπως ξεκολλησει.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mr_Terror είπε

Αν βλεπω σωστα ειναι κοκκινο κολλημενο πιξελ οχι καμμενο.Υπαρχουν προγραμματακια που προσπαθουν να ξεκολλησουν τα πιξελ.Κανε μια προσπαθεια μηπως ξεκολλησει.

Σε εμενα ειναι μαυρο. Δοκιμασα καποια προγραμματα και δεν δουλεψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Μαυρο η ασπρο ειναι καμμενα πιξελ.Δεν διορθωνεται αυτο.Τωρα για επιστροφη δεν ξερω να σου πω.Η Αοc στους ορους τι λεει για τα καμμενα πιξελ?

https://eu.aoc.com/en/warranty-information

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Dreamingod είπε

Απο bleed και καμμενα πιξελ πως ειναι;

Bleed δεν αποτυπώνεται σωστά σε φωτογραφίες στο κινητό μου ( huawei ~100€ με θέμα στις βραδινές λήψεις ). Μπορώ να σας το μεταφέρω μέσω βίντεο; 

Πάντως καμία σχέση με την Samsung VA που είχα, εκεί εντόπιζες στις γωνιές bleed και φαινόταν σε καθημερινή χρήση. 

Εντυπώσεις μέχρι στιγμής:

α) Πολύ καλή συσκευασία. Σαν τανκ συσκευασμένη για τα χρήματα της. Προσεγμένες λεπτομέρειες όπως στο πώς να αφαιρέσεις την οθόνη από τη συσκευασία χωρίς να προκληθεί κάποια ζημιά. Σκληρά φελιζολ μέσα μάλιστα είχαν κ κάτι σαν κυκλικά μικρά ποδαράκια στο σημείο του πανελ ώστε να απορροφούν κραδασμούς

β) Θετικό ότι δεν υπάρχει power brick αλλά ένα καλώδιο απλό ρεύματος ( με γωνία 90° στην απόληξη που πάει στην πρίζα ). Μαλακό κούμπωμα στη βάση.

γ) Πλαστικά ανεκτής ποιότητας για τα χρήματα της. ΕΥΤΥΧΏΣ δεν είναι glossy. Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω αν είναι υποβαθμισμένα όμως όπως ανέφεραν κάποιοι στο reddit. # σε σχέση με τις πρώτες παρτίδες #

δ) Γερή βάση με όλα τα κομφορ ( PIVOT ) πολύ καλής ποιότητας. 

Να σημειωθεί ότι έχω γραφείο της κακιάς ώρας που τρέμει εύκολα αλλά η οθόνη μένει βράχος σταθερή. 

ε) Φθηνά κουμπιά πλοήγησης για να κόψουν κόστος. Δεν έχει joystick αλλά μιας κ ήμουν συνηθισμένος από παλιές οθόνες που ήμουν κάτοχος στο παρελθόν, από την αρχή δεν είχα θέμα πλοήγησης. 

στ) Είχε κάποιες σαν δαχτυλιες μάλλον από την διαδικασία συναρμολόγησης.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

100%

IMG_20200301_143026.jpg.d56a4c8b21c45f49293cf0c8bd95f55c.jpg

Να σημειωθεί ότι σε κανονική χρήση επειδή έχω γ@μησε τα φωτισμό στο δωμάτιο την έχω 0% σε τελείως σκοτάδι , 10% βράδυ με φώς δωματίου, 15% - 25 % μέρα ανάλογα τον φωτισμό. Δεν μπορώ το πολύ φώς γενικά σε οθόνες

Out of the box είναι στα 90% brightness

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά δεν στάθηκα τυχερός 

IMG-20200301-184214.jpg

1

IMG_20200301_183609.jpg.714b8d9c616bcc9b9443033c88b257ae.jpg

(4) Μέχρι τώρα

Bασικά το 3ο και 4ο είναι πιο γκρι από αυτά της πρώτης φωτογραφίας που φαίνονται σκούρα

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...