Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, yiannis1991 said:

Έχει σάπια βάση η ASUS, δεν έχει τίποτα. Ούτε height adjustment ούτε portrait. Γενικά με την AOC παίρνεις τα περισσότερα για τα χρήματα σου..

Ναι αλλα την asus την βρίσκεις σημερα και οχι μετα απο 2 3 4 μηνες και αν...

Αν δεν σε ενδιαφέρει η βαση ειναι η μονη εναλλακτική σημερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, mp44christos είπε

Ναι αλλα την asus την βρίσκεις σημερα και οχι μετα απο 2 3 4 μηνες και αν...

Αν δεν σε ενδιαφέρει η βαση ειναι η μονη εναλλακτική σημερα!

223 ετοιμοπαράδοτη και βάλε και ένα 5ευρω για displayport καλώδιο αν δεν έχεις (ούτε hdmi καλώδιο δεν έχουν μέσα οι τσίπηδες, lol). Ακριβότερη δηλαδή από την AOC και με λιγότερα features. H ΑΟC είναι πιο value..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, yiannis1991 said:

223 ετοιμοπαράδοτη και βάλε και ένα 5ευρω για displayport καλώδιο αν δεν έχεις (ούτε hdmi καλώδιο δεν έχουν μέσα οι τσίπηδες, lol). Ακριβότερη δηλαδή από την AOC και με λιγότερα features. H ΑΟC είναι πιο value..

Οχι φιλε μην κοιτάς την τιμη 220 με την 180 προ κρίσης το ευρο εχει παει 1-1 με το δολάριο και γίνετε χαμος σε ολα τα ηλεκτρονικά. Και αυριο ΑΝ ερθει απόθεμα στην AOC θα παει 220+ και αυτή.

Εσυ αν μπορείς φιλε περίμενε με αυτην την λογικη σου προτείνω να περιμένεις τα dual panel lcd σε ενα δυο χρονια θα ειναι το μεγαλύτερο αλμα σε οθονες τα τελευταία 20 χρονια.

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Δεν βλέπω φως στο τούνελ και μάλλον θα την ακυρώσω να βρω καμιά άλλη. Μου είχαν στείλει πριν κάνα 2μηνο ότι θα μου έρθει 3/4 , μετά αφού τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν 21/4 (σήμερα δηλαδή) ..., σήμερα που τους πήρα έτσι για να περάσει η ώρα μου, δεν ήξεραν και μου είπαν να τους πάρω και αύριο! 😛

Πήρα και σήμερα έτσι για να χαλάσω την διάθεσή μου μιας και ήμουν στα καλά μου και όντως το πέτυχα.
Εκτός του ότι πολύ αγενής ο πωλητής του eshop, μου είπε ότι πάμε για 28/4 και βλέπουμε ...
Πάμε για καλοκαιράκι χαλαρό μου φαίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mp44christos είπε

Οχι φιλε μην κοιτάς την τιμη 220 με την 180 προ κρίσης το ευρο εχει παει 1-1 με το δολαριο και γίνετε χαμος σε ολα τα ηλεκτρονικα. Και αυριο να ερθει απόθεμα στην AOC θα παει 220+ και αυτη.

Εσυ αν μπορεις φιλε περίμενε με αυτην την λογικη σου προτείνω να περιμένεις τα dual panel lcd σε ενα δυο χρονια θα ειναι το μεγαλύτερο αλμα σε οθονες τα τελευταία 20 χρονια.

Δεν χρειάζεται να γίνεσαι εριστικός, τη γνώμη μου είπα. Η AOC ακόμη και ίδια τιμή να έχει είναι πιο vfm..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν χρειάζεται να γίνεσαι εριστικός, τη γνώμη μου είπα. Η AOC ακόμη και ίδια τιμή να έχει είναι πιο vfm..

Aποκρυπτογραφησες τι εγραψε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον ενδιαφέρεται, το κατάστημα Msystems την έχει ετοιμοπαράδοτη στα 260 ευρώ. Επειδή την ήθελα την οθόνη, την πήρα αν και λίγο τσιμπημένη. Σε 1 μέρα ήταν στο σπίτι μου.

Κανένα καμμένο pixel προς το παρόν, άψογη οθόνη, ότι καλύτερο έχω δει σε οθόνη και εικόνα τα τελευταία χρόνια.

 

Το μόνο αρνητικό για μένα, είναι το ηχείο του που το θεωρώ λίγο αδύναμο και είναι για εντελώς βασική χρήση. Επίσης δεν κατάλαβα γιατί το έχουν βάλει στο πίσω μέρος της οθόνης.

Κατά τα άλλα πολύ ευχαριστημένος, bezeless άψογη οθόνη! (φωτογραφίες από το κουτί, από πίσω από την οθόνη-μπήκε σε βάση- και από μπροστά).

 

Spoiler

IMG_20200430_170555.jpg

IMG_20200503_155704.jpg

IMG_20200503_155929.jpg

Επεξ/σία από brandon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, brandon είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται, το κατάστημα Msystems την έχει ετοιμοπαράδοτη στα 260 ευρώ. Επειδή την ήθελα την οθόνη, την πήρα αν και λίγο τσιμπημένη. Σε 1 μέρα ήταν στο σπίτι μου.

Κανένα καμμένο pixel προς το παρόν, άψογη οθόνη, ότι καλύτερο έχω δει σε οθόνη και εικόνα τα τελευταία χρόνια.

Το μόνο αρνητικό για μένα, είναι το ηχείο του που το θεωρώ λίγο αδύναμο και είναι για εντελώς βασική χρήση. Επίσης δεν κατάλαβα γιατί το έχουν βάλει στο πίσω μέρος της οθόνης.

Κατά τα άλλα πολύ ευχαριστημένος, bezeless άψογη οθόνη! (φωτογραφίες από το κουτί, από πίσω από την οθόνη-μπήκε σε βάση- και από μπροστά).

  Απόκρυψη περιεχομένων

IMG_20200430_170555.jpg

IMG_20200503_155704.jpg

IMG_20200503_155929.jpg

Καλοδούλευτη φίλε. Είμαι σε αναζήτηση οθόνης, την κοίταξα αλλά ξενέρωσα με τα θέματα που είχαν τα παιδιά.. Ελπίζω να είσαι τυχερός..  Μια χαρη μόνο.. Μετά από καμιά Βδομάδα χρήσης θα ήθελα εντυπώσεις, τυχόν προβλήματα.. 

Το ηχείο δεν με ενοχλεί καθόλου μιας που δεν θα χρησιμοποιηθεί.. Με ενδιαφέρει το panel.. 

Φαίνεται ωραία πάντως 

Edit: η συσκευασία σε τι κατάσταση ήταν; Παρατήρησες τίποτα δαχτυλιές, γρατζουνιές ή χτυπήματα; 

Επεξ/σία από M4tR1x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ανάμεσα σε αυτή και την ViewSonic Elite XG2405. Έχουμε άποψη ποια να προτιμήσω και αν πρέπει να περιμένω για να πέσουν κάπως οι τιμές τους; Ήταν χαμηλότερα το προηγούμενο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, brandon είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται, το κατάστημα Msystems την έχει ετοιμοπαράδοτη στα 260 ευρώ. Επειδή την ήθελα την οθόνη, την πήρα αν και λίγο τσιμπημένη. Σε 1 μέρα ήταν στο σπίτι μου.

Κανένα καμμένο pixel προς το παρόν, άψογη οθόνη, ότι καλύτερο έχω δει σε οθόνη και εικόνα τα τελευταία χρόνια.

Το μόνο αρνητικό για μένα, είναι το ηχείο του που το θεωρώ λίγο αδύναμο και είναι για εντελώς βασική χρήση. Επίσης δεν κατάλαβα γιατί το έχουν βάλει στο πίσω μέρος της οθόνης.

Κατά τα άλλα πολύ ευχαριστημένος, bezeless άψογη οθόνη! (φωτογραφίες από το κουτί, από πίσω από την οθόνη-μπήκε σε βάση- και από μπροστά).

  Απόκρυψη περιεχομένων

IMG_20200430_170555.jpg

IMG_20200503_155704.jpg

IMG_20200503_155929.jpg

Mεγειες !  260€ δεν το λες τσιμπημένη... Δεν επιτρέπεται να γράψω πως το λες :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, M4tR1x είπε

Καλοδούλευτη φίλε. Είμαι σε αναζήτηση οθόνης, την κοίταξα αλλά ξενέρωσα με τα θέματα που είχαν τα παιδιά.. Ελπίζω να είσαι τυχερός..  Μια χαρη μόνο.. Μετά από καμιά Βδομάδα χρήσης θα ήθελα εντυπώσεις, τυχόν προβλήματα.. 

Το ηχείο δεν με ενοχλεί καθόλου μιας που δεν θα χρησιμοποιηθεί.. Με ενδιαφέρει το panel.. 

Φαίνεται ωραία πάντως 

Edit: η συσκευασία σε τι κατάσταση ήταν; Παρατήρησες τίποτα δαχτυλιές, γρατζουνιές ή χτυπήματα; 

Εγώ την παρέλαβα στις 18/2 και την χρησιμοποιώ από τότε καθημερινά.
Δεν έχει εμφανίσει το παραμικρό πρόβλημα. Μπορεί να ήμουν και από τους τυχερούς δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, giPetris είπε

Την έφερε το eshop 169€.  την τσίμπησα εννοείτε και ελπίζω να έφερε αρκετές

Είμαι στο τσακ αλλά το φοβάμαι πολύ.. Έχω ακούσει πολλά σε αυτό το θέμα και για το eshop με την συγκεκριμένη οθόνη. 

Edit : ύποπτη η τιμή όπως ήταν κάποτε σε προηγούμενους οι οποίοι την πήραν σε αυτή την τιμή και ήταν μέχρι και 2ο και 3ο χέρι. 

Επεξ/σία από M4tR1x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, M4tR1x είπε

Είμαι στο τσακ αλλά το φοβάμαι πολύ.. Έχω ακούσει πολλά σε αυτό το θέμα και για το eshop με την συγκεκριμένη οθόνη. 

Edit : ύποπτη η τιμή όπως ήταν κάποτε σε προηγούμενους οι οποίοι την πήραν σε αυτή την τιμή και ήταν μέχρι και 2ο και 3ο χέρι. 

Από το eshop ρε παιδιά 2ο και 3ο χέρι? Σοβαρευτείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά όσοι έχετε παραλάβει αφήστε και μια αξιολόγηση στο site του e-shop γιατί μπήκα και είδα 0 μετά από τόσα προβλήματα που έχουν αναφερθεί εδώ, το όποιο είναι αρκετό για να παραπλανήσει πιθανούς αγοραστές. 

Επεξ/σία από Giannos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...