Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα , μολις παρελαβα και εγω την εν λογο ο8ονη , ηταν σφραγισμενη απο την aoc οπως και ολα τα σακουλακια μεσα. Μηπως ξερει καποιος πως να παιξει στα 144?γτ ειναι στα 59 τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, zackeron είπε

καλησπερα , μολις παρελαβα και εγω την εν λογο ο8ονη , ηταν σφραγισμενη απο την aoc οπως και ολα τα σακουλακια μεσα. Μηπως ξερει καποιος πως να παιξει στα 144?γτ ειναι στα 59 τωρα

 

Πατα δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας -> display settings -> advanced display settings -> display adapter properties for display 1 -> monitor -> screen refresh rate

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα απο εκει αλλα δεν εχω τη δυνατοτητα για καποια αλλαγη, τελικα το εκανα απο το προγραμμα της AOC ,σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου , στο οπτικο θεμα δεν καταλαβα τπτ απο 60 σε 144 μονο lol δοκιμασα για την ωρα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
40 λεπτά πριν, zackeron είπε

το δοκιμασα απο εκει αλλα δεν εχω τη δυνατοτητα για καποια αλλαγη, τελικα το εκανα απο το προγραμμα της AOC ,σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου , στο οπτικο θεμα δεν καταλαβα τπτ απο 60 σε 144 μονο lol δοκιμασα για την ωρα ..

πηγαινε στο σαιτ της aoc και κατεβασε τον οδηγο, λογικα μετα θα σου δωσει την επιλογη. εμενα παντως μου ειχε 50 59 60 119 120 και 144 (αν και πρωτα ειχα φτιαξει προφιλ 144 απ το προγραμμα της αμδ οποτε δε ξερω αμα τα 144 τα χε απο μονο του :P)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, zackeron είπε

το δοκιμασα απο εκει αλλα δεν εχω τη δυνατοτητα για καποια αλλαγη, τελικα το εκανα απο το προγραμμα της AOC ,σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου , στο οπτικο θεμα δεν καταλαβα τπτ απο 60 σε 144 μονο lol δοκιμασα για την ωρα ..

 

Καλα μονο και μονο απο το ποντικι το καταλαβαινεις. Επισης αν πιασεις ενα παραθυρο και αρχισεις να το σερνεις τοτε παλι θα το καταλαβεις. Γενικα οτιδηποτε εχει κινηση, πλεον θα βλεπεις περισσοτερα καρε..

Επεξ/σία από hellojim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

Καλημέρα, έχει κανείς την αντίστοιχη 27αρα να μας πει εντυπώσεις;

δεν ειναι η ιδια ειναι διαφορετικη σε διαφορα θεματα καπου πιο πισω λενε πως δεν αξιζει και γιατι αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια γιατι δεν με απασχολουσε 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/7/2020 στις 5:47 ΜΜ, Homerts95 είπε
 
  Απόκρυψη περιεχομένων

εδω ειμαι ακριβως μπροστα αλλα νομιζω στην προηγουμενη φωτο φαινεται ξεκαθαρα κατω αριστερα (ελπιζω να το εβαλα σαν κρυφο κειμοενο την εικονα)

 

 

 

 

Εχω την εντυπωση οτι τοσο bleeding ειναι υπερβολικο - εχω δει κ youtube reviews τοσο δεν εχω δει.
Στη θεση σου θα την αντικαθιστουσα.

 

Επισης
Αξιζει απο 22αρα 60hz να παω σε αυτη?
Ή να περιμενω αν ποτε πεσουν οι τιμες σε 2κ 144hz?

Επεξ/σία από giorgos kan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, giorgos kan είπε

Εχω την εντυπωση οτι τοσο bleeding ειναι υπερβολικο - εχω δει κ youtube reviews τοσο δεν εχω δει.
Στη θεση σου θα την αντικαθιστουσα.

Επισης
Αξιζει απο 22αρα 60hz να παω σε αυτη?
Ή να περιμενω αν ποτε πεσουν οι τιμες σε 2κ 144hz?

οι 2Κ βγαινουν στις 27 ιντσες, χρειαζεσαι τοσο μεγαλη οθονη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

οι 2Κ βγαινουν στις 27 ιντσες, χρειαζεσαι τοσο μεγαλη οθονη?

Καποιοι γνωστοι μου εχουν 27αρες wide και λενε οτι ειναι κομπλε
Προσωπικα δε νμζω οτι χρειαζομαι 27αρα
Απλα σκεφτομαι αξιζει αναβαθμιση απο 60 σε 144 + λιγες ιντσες παραπανω?
Ή η επομενη αναβαθμιση να αφησω να ειναι σε 2κ.
(αυτη τη περιοδο παιζω μονο cod κ περιστασιακα καποια single player campaign)
Τη συγκεκριμενη οθονη τη σκεφτομαι μονο κ μονο επειδη ειναι τοσο χαμηλα η τιμη της αυτη τη περιοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, giorgos kan είπε

Καποιοι γνωστοι μου εχουν 27αρες wide και λενε οτι ειναι κομπλε
Προσωπικα δε νμζω οτι χρειαζομαι 27αρα
Απλα σκεφτομαι αξιζει αναβαθμιση απο 60 σε 144 + λιγες ιντσες παραπανω?
Ή η επομενη αναβαθμιση να αφησω να ειναι σε 2κ.
(αυτη τη περιοδο παιζω μονο cod κ περιστασιακα καποια single player campaign)
Τη συγκεκριμενη οθονη τη σκεφτομαι μονο κ μονο επειδη ειναι τοσο χαμηλα η τιμη της αυτη τη περιοδο.

τοτε πηγαινε σ αυτη την οθονη. οι καλες 2Κ 144 ξεκιναν απο κοντα 400 ευρω, ποσο να πεσουν? 350? 300? ειναι αλλη κατηγορια τιμων. συν οτι 2Κ θελει και πολυ πιο δυνατη καρτα γραφικων.

εγω προσωπικα ετσι το εκανα, πηρα την οθονη για να με κρατησει μερικα χρονια οσο χρειαστει (δε ξερω. 4? 5? 6?) και μετα θα παω σε 2Κ 144 HDR 600 ή 1000 (αναλογα τι θα εχει σε λογικη τιμη). φανταζομαι μεχρι τοτε με κανα 500αρι θα βρισκεις τετοιες οθοναρες + οτι οι καρτες γραφικων ακομα και οι φτηνες θα παιζουν σε 2Κ. αυτη τη στιγμη θα ηταν πανακριβο κατι τετοιο

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

τοτε πηγαινε σ αυτη την οθονη. οι καλες 2Κ 144 ξεκιναν απο κοντα 400 ευρω, ποσο να πεσουν? 350? 300? ειναι αλλη κατηγορια τιμων. συν οτι 2Κ θελει και πολυ πιο δυνατη καρτα γραφικων.

εγω προσωπικα ετσι το εκανα, πηρα την οθονη για να με κρατησει μερικα χρονια οσο χρειαστει (δε ξερω 4? 5? 6? 10?) και μετα θα παω σε 2Κ 144 HDR 600 ή 1000 (αναλογα τι θα εχει σε λογικη τιμη). φανταζομαι μεχρι τοτε με κανα 500αρι θα βρισκεις τετοιες οθοναρες + οτι οι καρτες γραφικων ακομα και οι φτηνες θα παιζουν σε 2Κ. αυτη τη στιγμη θα ηταν πανακριβο κατι τετοιο

1080 εχω καρτα οποτε με βγαζει 2κ για καποια χρονια αλλα μαλλον ετσι θα το κανω κ εγω οσο κρατησει κ βλεπουμε
Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, giorgos kan είπε

1080 εχω καρτα οποτε με βγαζει 2κ για καποια χρονια αλλα μαλλον ετσι θα το κανω κ εγω οσο κρατησει κ βλεπουμε
Ευχαριστω!

τοτε πραγματι θα μπορουσες να αγορασεις και 2Κ. νταξει αμα τα βαζεις ολα ultra τοτε 144 δε θα δεις, αλλα και 90-100 καλα ειναι. ή μπορεις να "πεσεις" στα high (σιγα τη διαφορα) και να εισαι ανετα 100+ στα περισσοτερα παιχνιδια

γραψε ακυρο. μαλλον υποτιμησα ποσο απαιτητικα ειναι πλεον παιχνιδια..

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Παρέλαβα από κατάστημα του eshop μετά από 4 μέρες και έχω να πω ότι προς το παρών η οθόνη είναι αρκετά καλή. Είμαι και από τους τυχερούς που δεν έχω ακόμα κάποιο καμμένο πιξελ, ούτε πολύ bleeding όπως έτυχε σε πολλούς. Μιλάω για την 24αρα πάντα οπότε πάρτε ελεύθερα άμα την βρείτε και κάντε τον σταυρό σας να πάρετε καλό κομμάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...