Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω θα προτιμουσα να την δω εκθεσιακη πρωτα στον κοτσοβολο αν γινεται γιατι το μονο κακο που εχω δει ειναι οτι αμα βαλεις srgb mode σου κλειδωνει το brightness στο 80 και δεν αλλαζει που μου φαινεται παρα πολυ, και θελω να το τσεκαρω. Αλλα και παλι δε ξερεις ποτε και αν θα τη φερουν και αν θα τη βαλουν εκθεση, τελευταια φορα που πηγα σε ενα μεγαλο καταστημα απο τις 10 οθονες που ειχαν συνδεδεμενες οι 8 ηταν LG και οι αλλες Samsung και MSI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@x_revenge +1. Και εγώ σε καταστήματα μόνο LG και Samsung βλέπω που οι μισές θα είναι της πλάκας και οι άλλες μισές κάτι υπερπανακριβες :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να ενημερώσω σχετικά με την οθόνη. Παρασκευή παρέλαβα, το κουτί ήταν λίγο ταλαιπωρημένο αλλά σφαργισμένο με την ταινία της AOC. Εσωτερικά όλα ήταν καλά στη θέση τους χωρίς κάποιο χτύπημα ή κάτι άλλο. Στη λειτουργία τώρα, δεν έχει κανένα καμένο πιχελ η δυσλειτουργικό. Τα χρώματα μου φαίνονται πολύ καλά (πρωσοπικά) και με μερικές αλλαγές στη φωτεινότητα ειναί σουπερ, το g-sync compatibility δουλέυει άψογα με τι 1080. Τώρα το μόνο μεγάλο πρόβλημα που εντόπισα ειναι το backlight bleeding, δεν έχω εμπειρία σχετικά με αυτό αλλά από βιντεάκια που παρακολούθησα κατάλαβα οτι πρέπει να εχεί άσχημο bleeding. Μερικές φωτο με και χωρίς φως. 

Στο μάτι φαίνεται στα 2/3 αν μπορώ να το συγρίνω με τις φώτο.

1.jpg

2.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lafiel είπε

Καλησπέρα, να ενημερώσω σχετικά με την οθόνη. Παρασκευή παρέλαβα, το κουτί ήταν λίγο ταλαιπωρημένο αλλά σφαργισμένο με την ταινία της AOC. Εσωτερικά όλα ήταν καλά στη θέση τους χωρίς κάποιο χτύπημα ή κάτι άλλο. Στη λειτουργία τώρα, δεν έχει κανένα καμένο πιχελ η δυσλειτουργικό. Τα χρώματα μου φαίνονται πολύ καλά (πρωσοπικά) και με μερικές αλλαγές στη φωτεινότητα ειναί σουπερ, το g-sync compatibility δουλέυει άψογα με τι 1080. Τώρα το μόνο μεγάλο πρόβλημα που εντόπισα ειναι το backlight bleeding, δεν έχω εμπειρία σχετικά με αυτό αλλά από βιντεάκια που παρακολούθησα κατάλαβα οτι πρέπει να εχεί άσχημο bleeding. Μερικές φωτο με και χωρίς φως. 

Στο μάτι φαίνεται στα 2/3 αν μπορώ να το συγρίνω με τις φώτο.

1.jpg

2.jpg

Ποτέ το παράγγειλες και από που? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, WildShadow είπε

 

 

Εγώ μετά από δύο μήνες χρήση το μόνιτορ τα σπάει δεν έχω  backlight bleeding και φυσικά έχει πολύ ωραία χρώματα και φωτεινότητα 

Επεξ/σία από xelidoni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Carrion είπε

Το πάνω αριστερά είναι too much νομίζω. Στην καθημερινή χρήση σε ενοχλεί; 

Στις σκοτεινές σκηνές φαίνεται.

 

15 ώρες πριν, WildShadow είπε

Ποτέ το παράγγειλες και από που? 

21 του μήνα από Κοτσο.

 

Πιστεύετε ότι το  backlight bleeding είναι υπερβολικό; Να ζητήσω αντικατάσταση;

Επεξ/σία από Lafiel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

oποιος την θελει ακομα ειναι διαθεσιμη στον κωτσοβολο,αλλα μονο για αποστολη.

την παρηγγειλα και γω,ελπιζω να μην στειλουν καμια εκθεσιακη.

Επεξ/σία από neofilelera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, xelidoni είπε

Εγώ μετά από δύο μήνες χρήση το μόνιτορ τα σπάει δεν έχω  backlight bleeding και φυσικά έχει πολύ ωραία χρώματα και φωτεινότητα 

Μπορείς να μας δείξεις καμία φωτογραφία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, neofilelera είπε

oποιος την θελει ακομα ειναι διαθεσιμη στον κωτσοβολο,αλλα μονο για αποστολη.

την παρηγγειλα και γω,ελπιζω να μην στειλουν καμια εκθεσιακη.

Τη παράγγειλα και θα έρθει τη άλλη εβδομάδα. Ελπίζω να μην μου πούνε ότι δεν έχουν κι άλλα και ότι τελείωσα γιατί δεν έχω κανένα gaming monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλες αντικαταβολη η καρτα?σε εμενα με αντικαταβολη δεν μου εχουν στειλει μνμ με ημερομηνια αποστολης.οταν βεβαια παρηγγειλα εγραφε αναμενεται συντομα,τωρα λεει διαθεσιμο για αποστολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, neofilelera είπε

εβαλες αντικαταβολη η καρτα?σε εμενα με αντικαταβολη δεν μου εχουν στειλει μνμ με ημερομηνια αποστολης.οταν βεβαια παρηγγειλα εγραφε αναμενεται συντομα,τωρα λεει διαθεσιμο για αποστολη.

Όχι, έκανα τηλεφωνική παραγγελία και μου είπε σε 10-15 μέρες θα έρθει στο κατάστημα της περιοχής μου. Μου έστειλε μήνυμα στο κινητό και θα πληρώσω με μετρητά. Περιμένω από της 6 Δεκεμβρίου για να πάρω την οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παράγγειλα απο Msystems στις 5 Δεκεμβρίου στα 209 ευρω και δεν έχουν ιδέα ουτε οι ίδιοι πότε θα ερθει. Πηρα σημερα στον Κοτσοβολο και μου ειπε θα κανει 15 μερες αλλα τελλικα δεν εκλεισα παραγγελια γιατι σκευτηκα οτι θα τη φερει και στο Msystems οταν παραλαβει και ο Κοτσοβολος (γιατι ειναι θεμα της AOC). Να κανω παραγγελια και απο Κοτσοβολο και οποιος τη φερει πιο γρηγορα ή να περιμενω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...