Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/1/2020 στις 8:02 ΜΜ, Lafiel είπε

Καλησπέρα, να ενημερώσω σχετικά με την οθόνη. Παρασκευή παρέλαβα, το κουτί ήταν λίγο ταλαιπωρημένο αλλά σφαργισμένο με την ταινία της AOC. Εσωτερικά όλα ήταν καλά στη θέση τους χωρίς κάποιο χτύπημα ή κάτι άλλο. Στη λειτουργία τώρα, δεν έχει κανένα καμένο πιχελ η δυσλειτουργικό. Τα χρώματα μου φαίνονται πολύ καλά (πρωσοπικά) και με μερικές αλλαγές στη φωτεινότητα ειναί σουπερ, το g-sync compatibility δουλέυει άψογα με τι 1080. Τώρα το μόνο μεγάλο πρόβλημα που εντόπισα ειναι το backlight bleeding, δεν έχω εμπειρία σχετικά με αυτό αλλά από βιντεάκια που παρακολούθησα κατάλαβα οτι πρέπει να εχεί άσχημο bleeding. Μερικές φωτο με και χωρίς φως. 

Στο μάτι φαίνεται στα 2/3 αν μπορώ να το συγρίνω με τις φώτο.

1.jpg

2.jpg

Την γυρίζεις πίσω όπως είναι ! Κρίμα να έχεις δώσει  αρκετά χρήματα για   πάνελ και να είναι ελαττωματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακή λοταρία ο φίλος μας. Συμβαίνει σε όλα τα πάνελ σε όλες τις μάρκες. Αν είναι τόσο αισθητό που τον ενοχλεί ο Κοτσοβολος θα του την αλλάξει. Στο δικό μου μοντέλο το τεστάρα σήμερα και δεν έχει καθόλου bleeding. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

τι εκανε το παλικαρι με το προβλημα με την οθονη του?

+

8 ώρες πριν, insomiaistas είπε

Την γυρίζεις πίσω όπως είναι ! Κρίμα να έχεις δώσει  αρκετά χρήματα για   πάνελ και να είναι ελαττωματικό.

Καλησπέρα! Ναι την έδωσα πίσω για αντικατάσταση. Με το που την είδε ο τεχνικός είπε ότι έχει πρόβλημα οπότε τώρα  θα περιμένω 2 βδομάδες να παραλάβω τη καινούρια. Ελπίζω να μην έχει άλλα προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εριξα παραγγελία, ευχαριστώ το παλικάρι @neofilelera που ενημέρωσε.

Ξέρουμε περίπου πόσες εργάσιμες χρειάζεται; " Αναμένεται " αναγράφει σε μένα

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2020 στις 1:15 ΜΜ, neofilelera είπε

oποιος την θελει ακομα ειναι διαθεσιμη στον κωτσοβολο,αλλα μονο για αποστολη.

την παρηγγειλα και γω,ελπιζω να μην στειλουν καμια εκθεσιακη.

Καλησπέρα, προσπάθησα κι εγώ πριν λίγο αλλά την βγάζει εξαντλημένη. Πήρα τηλέφωνο μήπως γίνει κάτι και μου είπαν ότι ήταν τελευταία εκθεσιακά κομμάτια γι'αυτό και είχε αυτήν την τιμή. 

Δείτε το όσοι πήρατε σε αυτή την φουρνιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Εκθεσιακά πουλούσε ο Κώτσος; Δεν το έγραφε στο site..

Ποτέ δεν το γράφουν εγώ είχα πάει την προηγούμενη εβδομάδα για μια τηλεόραση που έψαχνα για έναν γνωστό και είχαν μια philips 58αρα αλλά το επόμενο μοντέλο από την δικιά μου και την είχαν και καλά σε έκπτωση 399 αλλά η συγκεκριμένη είχε εκεί περίπου 1 χρόνο να παίζει είχε και κάτι μικρό φθορές αλλά όσο νανε 1 χρόνο να παίζει και περίπου 14 ώρες συνέχεια είναι too much για εμένα προσωπικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε μονο απεξω ρε τι να λεμε τωρα δεν υπαρχουν αυτα τα πραγματα....εκθεσιακο λεει κ δεν το γραφει πουθενα....δεν υπαρχει προστασια τιποτα μιλαμε...δεν τους δινω λεφτα μωρε δεν πα να περιμενω ενα μηνα!!

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panagiotis54 είπε

ρε μονο απεξω ρε τι να λεμε τωρα δεν υπαρχουν αυτα τα πραγματα....εκθεσιακο λεει κ δεν το γραφει πουθενα....δεν υπαρχει προστασια τιποτα μιλαμε...δεν τους δινω λεφτα μωρε δεν πα να περιμενω ενα μηνα!!

Τι σημαίνει εκθεσιακό? Δεν έχω αγοράσει ποτέ μου Monitor. 

Επεξ/σία από WildShadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκθεσιακό σημαίνει ότι είναι από αυτές τις οθόνες που είναι στο μαγαζί ανοιχτές και τις βλέπεις. Δεν είναι σφραγισμένο κουτί από το εργοστάσιο. Φαντάσου δηλαδή πόσες ώρες είναι αναμμένες αυτές, πάει ο καθένας και τις πιάνει, κτλ και εσύ νομίζεις ότι πήρες καινούργια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εκθεσιακό σημαίνει ότι είναι από αυτές τις οθόνες που είναι στο μαγαζί ανοιχτές και τις βλέπεις. Δεν είναι σφραγισμένο κουτί από το εργοστάσιο. Φαντάσου δηλαδή πόσες ώρες είναι αναμμένες αυτές, πάει ο καθένας και τις πιάνει, κτλ και εσύ νομίζεις ότι πήρες καινούργια..

Λογικα θα επρεπε να το γραφουν στο site αν ειναι εκθεσιακο. Επισης δεν εχω κ μεγαλη εμπιστοσυνη στο τι ειπε ο χψ υπαλληλος. Οσοι πηρατε παντως σε αυτη τη φουρνια ξεψαχνιστε τη οθονη για το παραμικρο θεματακι.

Επεξ/σία από Rayven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από την στιγμή που το είπε ο υπάλληλος τότε είναι εκθεσιακό. Ε δεν νομίζω να είναι καινούργια και να είπαν ότι είναι εκθεσιακό. Σαμποτάζ στον εαυτό τους κάνουν; :P

Υ.Γ. Το Msystems, απ' ότι μου είπαν, έφερε την 27άρα αλλά για την 24άρα δεν ξέρουν ακόμη. Προσωπικά 27άρι με 1080p δεν με ψήνει και πολύ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...