Προς το περιεχόμενο

CREATIVE STAGE 2.1 SOUNDBAR WITH SUBWOOFER 79,90€ E-shop [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηχητικά και μόνο, σίγουρα θα έχει καλύτερες χαμηλές συχνότητες από τα παρακάτω, αλλά θα έχει καλύτερη ηχητική πιστότητα; χρήση μόνο στο pc για μουσική.

https://us.creative.com/p/speakers/gigaworks-t40-series-ii

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, tasvar είπε

Ηχητικά και μόνο, σίγουρα θα έχει καλύτερες χαμηλές συχνότητες από τα παρακάτω, αλλά θα έχει καλύτερη ηχητική πιστότητα; χρήση μόνο στο pc για μουσική.

https://us.creative.com/p/speakers/gigaworks-t40-series-ii

Νομίζω ότι ο @lionheart75 έχει και τα δύο, οπότε ίσως μπορεί να σου απαντήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Νομίζω ότι ο @lionheart75 έχει και τα δύο, οπότε ίσως μπορεί να σου απαντήσει.

Έχω τα Τ30 Wireless και όχι τα T40. Όμως πράγματι αν και πιο αδύναμα σε σχέση με την Stage, ειδικότερα στις χαμηλές συχνότητες, τα προτιμώ για αποκλειστική χρήση μουσικής στο pc.

Απ την άλλη στα Τ30 η έλλειψη μπάσου ορισμένες φορές είναι εμφανής αλλά πράγματι έχουν ανώτερη ηχητική πιστότητα σε σχέση με την Stage.

Το καλό όμως με την Stage είναι ότι ακόμα και κοντά στο τέρμα δεν μπουκώνει / παραμορφώνει τον ήχο και ο ήχος της είναι πάνω από αξιοπρεπής για ηχόμπαρα 2.1 κάτω από 100 ευρώ.

Οπότε για όσους ενδιαφέρονται να έχουν ένα ηχητικό σύστημα 3 σε 1 ( δηλαδή για μουσική, ταινίες & gaming) με δυνατότητα σύνδεσης μέσω Bt και να μην ξεπαραδιαστούν τότε η Stage είναι η καλύτερη επιλογή στα 80 ευρώ. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα. -

Αν όμως κάποιον τον ενδιαφέρει αποκλειστικά η μουσική στο pc, δεν τον ενδιαφέρει το Bt και μπορεί να κάνει κάποιες παραχωρήσεις στην έλλειψη μπάσου τότε τα T40 είναι εγγύηση και καλύτερη επιλογή αν και ακριβότερα κατά 25-30 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/316325/Creative-GigaWorks-T40-Series-II.html

Απλά για την Ιστορία, διαθέτω εκτός της Stage και των T30 και τα Logi Z625 2.1 καθώς και τα harman kardon soundsticks iii που είναι επίσης 2.1 και μπορώ να συγκρίνω.

H Stage αν και φθηνότερη από τα Z625 κατά 20 ευρώ (τα είχα πάρει σε προσφορά στα 99€ τα Z625 όπως και αρκετοί άλλοι από εδώ ενώ την Stage 79,90€) είναι ανώτερη ηχητικά για μουσική ενώ η δυνατότητα Bt την κάνει ακόμα πιο χρηστική σε σχέση με τα Z625. Θα μου πει κάποιος τα Z625 είναι multimedia ηχεία κυρίως για χρήση σε pc και gaming, σωστά αλλά οφείλω να το αναφέρω, όπως επίσης ότι τα Z625 είναι πολύ δυνατά με woofer που τρίζει τοίχους αλλά άχρωμα αν σε ενδιαφέρει η μουσική με το μπάσο να καταντάει εκνευριστικό. Τα harman από την άλλη είναι τα καλύτερα εκ των τριών σε όλα και έχουν επίσης Bt όπως και η Stage. Όμως ξεφεύγει και η τιμή τους (τα είχα πάρει σε προσφορά στα 149€ πριν 2 έτη, πλέον στα ~180€). Υπερδιπλάσια τιμή σε σχέση με την Stage. Δεν υπάρχει πιο vfm από την Stage σε αυτά τα χρήματα για όποιον ψάχνει όπως αναφέρω παραπάνω, ηχεία για χρήση 3 σε 1.  

 

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα φέρει στην Ευρώπη τα T100 ίσως να είναι η λύση για όσους θέλουν να αποφύγουν την ηχομπάρα και το sub.

Στείλτε όλοι mail να το επισπεύσει.

https://sg.creative.com/p/speakers/creative-t100

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα edifier c2x συνδεδεμένα με οπτική και λειτουργώ τον ήχο από την τηλεόραση κυρίως για τις υψηλές συχνότητες και τα ηχεία μαζί με το μπάσο για τις χαμηλές. Ο ήχος είναι αρκετά καλός με μπάσο και σε ταινίες και σε gaming/μουσική να μου είναι αρκετό. 

Αξίζει να την αγοράσω ως κάτι καλύτερο? 

Έχω την Samsung ue43nu7092

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα edifier είναι καλύτερα σε θεμα ποιότητας ήχου.

Τα creative απλά έχουν περισσότερα watt.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, overpower είπε

Έχω τα edifier c2x συνδεδεμένα με οπτική και λειτουργώ τον ήχο από την τηλεόραση κυρίως για τις υψηλές συχνότητες και τα ηχεία μαζί με το μπάσο για τις χαμηλές. Ο ήχος είναι αρκετά καλός με μπάσο και σε ταινίες και σε gaming/μουσική να μου είναι αρκετό. 

Αξίζει να την αγοράσω ως κάτι καλύτερο? 

Έχω την Samsung ue43nu7092

Όχι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια, ίσως και χαζή ερώτηση λογω του οτι δεν εχω ασχοληθεί καθολου με το θεμα, αν την συνδέσεις με ARC θα μπορείς να χειρίζεσαι την ενταση απευθείας απο το control της τηλεόρaσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, paranoid_gr είπε

μια, ίσως και χαζή ερώτηση λογω του οτι δεν εχω ασχοληθεί καθολου με το θεμα, αν την συνδέσεις με ARC θα μπορείς να χειρίζεσαι την ενταση απευθείας απο το control της τηλεόρaσης?

Σε LG 43UK6400 δουλεύει μια χαρά με arc και ανοίγει-κλεινει αυτόματα καθώς και ρυθμίζεται η ένταση από το τηλεκοντρόλ  της LG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, giorgionats είπε

Σε LG 43UK6400 δουλεύει μια χαρά με arc και ανοίγει-κλεινει αυτόματα καθώς και ρυθμίζεται η ένταση από το τηλεκοντρόλ  της LG

Εγώ σύνδεσα τα z533 με lg 49uk6200 με arc και δεν συγχρονιζεται με το τηλεκοντρόλ! 

Έκανες κάποια αλλη ρύθμιση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
47 minutes ago, manthos_27 said:

Εγώ σύνδεσα τα z533 με lg 49uk6200 με arc και δεν συγχρονιζεται με το τηλεκοντρόλ! 

Έκανες κάποια αλλη ρύθμιση? 

Σε ποια HDMI port της LG? Πρέπει να την βάλεις σε συγκεκριμένη (HDMI 2), δεν υποστηρίζουν όλες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manthos_27 είπε

Εγώ σύνδεσα τα z533 με lg 49uk6200 με arc και δεν συγχρονιζεται με το τηλεκοντρόλ! 

Έκανες κάποια αλλη ρύθμιση? 

Έχει κάπου επιλογή device connector ή κάπως έτσι, στις smart εφαρμογές. Και εγώ στην hdmi2 την έχω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Ποσες μερες εκαναν να σας ερθουν απο εξω και τι γινεται με την εγγυηση ;

Περίπου 1 εβδομάδα εμένα.... Με την εγγύηση τι άλλο να ισχύει; Μια πληροφορία που χρειάστηκα εγώ μίλησα με Ελληνική Υποστήριξη. Αρκετά εξυπηρετικοί θα έλεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...