Προς το περιεχόμενο

Δε μπορώ να μπω στο BIOS


Jimmy_mmyji

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

To έχεις στο ρευμα ή απο μπαταρία κάνεις ότι κάνεις;

εδώ και 3-4 χρόνια μόνο ρεύμα, η μπαταρία έχει χαλάσει δε την έχω καν στο λάπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Jimmy_mmyji είπε

εδώ και 3-4 χρόνια μόνο ρεύμα, η μπαταρία έχει χαλάσει δε την έχω καν στο λάπτοπ

 Για βάλε την μπαταρία και ξαναδοκίμασε,ποτέ δεν ξέρεις τι παραξενιά μπορεί να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2019 στις 12:49 ΜΜ, Jimmy_mmyji είπε

Γεια σας, προσπαθώ να κάνω format το laptop μου(samsung np300e5c WINDOWS 7) και δε μπορώ να μπω με τίποτα στο boot menu για να bootαρω από το USB που έχω τα windows μεσα. Να σας ενημερώσω ότι το laptop συνηθιζα να το πηγαίνω για φορμάτ σε έναν κατσαπλιά(για αρκετα χρονάκια 2-3) και τώρα που αποφάσισα να το κάνω εγώ ένα φορματ βλέπω ότι δε μπορώ καν να μπω στο bios!! Το χω ψάξει όσο παει το θέμα εδώ και καιρο και άκρη δε μπορώ να βγαλω με τίποτα. Έχω ξαναρωτήσει και σε άλλα φόρουμ αλλα λύνω το ένα πρόβλημα και εμφανίζεται το αλλο.Όποιος μπορεί να μου δώσει μια άποψη ας τσεκάρει εδώ . Εν τέλει αν δε βγάλω άκρη να το πάω σε έναν τεχνικό;Θα βγάλει άκρη αυτός  ή δε γυρνάει το ποτάμι;;

Για κάνε αυτό που δείχνει το βίντεο μήπως γίνει το format σου  How to boot from USB drive in samsung laptop | USB boot option not found in SAMSUNG BIOS boot menu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Jimmy_mmyji Στο link που έβαλες, λες "το θεμα ειναι οτι δε μου βγαζει καν την επιλογη να μπω στο BIOS , μονο F2 για setup και F4 για recovery"; Στο βγάζει ακόμα αυτό; Αν ναι, με F2 θα μπεις BIOS.

Αν δεν μπαίνει BIOS, τότε είτε έχει πρόβλημα ο Samsung, οπότε πάμε στα περί φλασαρίσματος του BIOS, είτε δεν το προλαβαίνεις. Αφού όμως αυτό που σε ενδιαφέρει στην παρούσα στιγμή είναι το να κάνεις format, γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις μία επαναφορά στην εργοστασιακή κατάσταση:

https://www.top-password.com/blog/how-to-reset-windows-7-to-factory-settings-without-install-disc/

Για το BIOS update, κούμπωσε τη μπαταρία επάνω.

Επεξ/σία από Orestis_G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...