Προς το περιεχόμενο

399 ευρώ Philips 58PUS6504 58" Smart 4K κοτσοβολος [ΤΕΛΟΣ]


pontios16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, kage είπε

Dts divx δεν  υποστηριζουν και οι γυφτοι της samsung σε ολες τις tv απο το 2018 κ μετα..

εντάξει τώρα ποιος δεν εχει tv box  σε αυτές τις tv ..βασικά μονο το πάνελ με ενδιαφέρει,θα πεταχτώ αύριο στα mediamarkt και θα δω το πάνελ,εαν είναι VA θα την πάρω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Οπως έγραψα και πιο πάνω, σε αυτά τα χρήματα αναγκαστικά κάνεις 1-2 υποχωρήσεις. Το DTS είναι το ελάχιστο.

Διαφωνω απολυτα. Αν χρειαζεσαι αυτα τα 2 πραγματα, για ενα 50αρικο πχ, να εχεις μονιμο προβλημα και να ψαχνεις αλλη τηλεοραση σε λιγους μηνες επειδη δεν θα παιζουν τα μισα απο τα αρχεια σου ειναι η πιο λαθος κινηση. Οποιος την θελει μονο για να βλεπει σαβουροκαναλια και δεν τον ενδιαφερει ο media player μπορει να ειναι μια χαρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε με 50 ευρώ πάνω τα βρίσκεις αυτά. Πρέπει να ανέβεις 200 πάνω.... και πάλι λίγες είναι πραγματικά smart.

Σε αυτά τα χρήματα ούτε καν va με true 4k δεν βρίσκεις.

Αν κάποιος έχει βρει κάτι σε αυτά τα χρήματα ας μας το πει! Εγώ που αγόρασα πριν από λίγο καιρό 55άρα δεν βρήκα κάτι και κατέληξα στην samsung 7023 όταν ήταν στα 400 ευρώ... αρνητικό ότι είχε μόνο 1 usb (λύνεται με usb hub), το dts περιοριστικο αλλά μπορείς να συνδέσεις υπολογιστή ή να βάλεις android.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εσυ λες αυτα, εγω λεω οτι τα βρισκεις. Αρκει να ψαχνεις. 

Το τι κελεπουρια εχει παρει ο καθενας κατα καιρους δεν αφορα ομως το τοπικ. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Διαφωνω απολυτα. Αν χρειαζεσαι αυτα τα 2 πραγματα, για ενα 50αρικο πχ, να εχεις μονιμο προβλημα και να ψαχνεις αλλη τηλεοραση σε λιγους μηνες επειδη δεν θα παιζουν τα μισα απο τα αρχεια σου ειναι η πιο λαθος κινηση. Οποιος την θελει μονο για να βλεπει σαβουροκαναλια και δεν τον ενδιαφερει ο media player μπορει να ειναι μια χαρα.

θα συμφωνήσω παίρνεις ενα καλό πάνελ για τα χρήματα και βάζεις ενα box για όλα τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ακόμη να δω ποια είναι η τηλεόραση 55-60 ιντσών με DTS, VA, Edge Led, True 4K, με 3-4 hdmi, 3-4 usb και με σουπερ λειτουργικό σύστημα καλύτερο και από android... όλα αυτά με 400 ευρώ.

Το ζήτημα είναι να συγκρίνουμε με πραγματικά δεδομένα και όχι με φανταστικές μη υπαρκτές προσφορές την τρέχουσα περίοδο.

εφόσον βέβαια κοντεύει και η black friday και γω θα περίμενα λίγο ακόμα αν έψαχνα τώρα για τηλεόραση.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, The_Judas είπε

Περιμένω ακόμη να δω ποια είναι η τηλεόραση 55-60 ιντσών με DTS, VA, Edge Led, True 4K, με 3-4 hdmi, 3-4 usb και με σουπερ λειτουργικό σύστημα καλύτερο και από android... όλα αυτά με 400 ευρώ.

Το ζήτημα είναι να συγκρίνουμε με πραγματικά δεδομένα και όχι με φανταστικές μη υπαρκτές προσφορές την τρέχουσα περίοδο.

εφόσον βέβαια κοντεύει και η black friday και γω θα περίμενα λίγο ακόμα αν έψαχνα τώρα για τηλεόραση.

https://www.skroutz.gr/s/15606071/Hisense-H55A6100.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια πηρα την 58αρα απο κοτσο σημερα, την συνδεσα με wifi, εκανε αναβαθμιση λογισμικου απο 0692 σε 0703 άλλα δεν ανοιγει το youtube και γενικά άλλες εφαρμογές. 

Παει να ανοίξει το youtube οταν το επιλέγω και ξαναγυρνάει στην επιλογη ευρεση καναλιων. Παταω μετα στην συνδεση δυκτυου και μου βγαζει μήνυμα "δεν γινεται συνδεση με τον διακομιστη της philips" τι σκ@τα γινετε γμτ το κερτο μου, στην sony που πηρα πριν 5 μηνες μπηκα αμέσως σε ολα 

Επεξ/σία από GIANNIS400
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GIANNIS400 είπε

Παιδια πηρα την 58αρα απο κοτσο σημερα, την συνδεσα με wifi, εκανε αναβαθμιση λογισμικου απο 0692 σε 0703 άλλα δεν ανοιγει το youtube και γενικά άλλες εφαρμογές. 

Παει να ανοίξει το youtube οταν το επιλέγω και ξαναγυρνάει στην επιλογη ευρεση καναλιων. Παταω μετα στην συνδεση δυκτυου και μου βγαζει μήνυμα "δεν γινεται συνδεση με τον διακομιστη της philips" τι σκ@τα γινετε γμτ το κερτο μου, στην sony που πηρα πριν 5 μηνες μπηκα αμέσως σε ολα 

Η εικόνα της πως σου φάνηκε έμεινες ευχαριστημένος? 

Εγώ ειχα παρει μια 50ρα  Philips και η εικόνα της ήταν άθλια και την γυρισα αμέσως στον κωτσοβολο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, manthos_27 είπε

Η εικόνα της πως σου φάνηκε έμεινες ευχαριστημένος? 

Εγώ ειχα παρει μια 50ρα  Philips και η εικόνα της ήταν άθλια και την γυρισα αμέσως στον κωτσοβολο! 

Πολυ καλη εικονα, προσδοκιες για μοντελο 3 φορες την τιμη της, δεν το περιμενα, εχει βαθυ χρωμα ζωντανο, μια ταινια που ειδα απο δορυφορικο πιατο με τον κρουζ στο σκαι νομιζω ηταν πολυ καλη η αποδοση της και δεν εχω παιξει με τις ρυθμισεις ακόμη.

Επεξ/σία από GIANNIS400
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GIANNIS400 είπε

Παιδια πηρα την 58αρα απο κοτσο σημερα, την συνδεσα με wifi, εκανε αναβαθμιση λογισμικου απο 0692 σε 0703 άλλα δεν ανοιγει το youtube και γενικά άλλες εφαρμογές. 

Παει να ανοίξει το youtube οταν το επιλέγω και ξαναγυρνάει στην επιλογη ευρεση καναλιων. Παταω μετα στην συνδεση δυκτυου και μου βγαζει μήνυμα "δεν γινεται συνδεση με τον διακομιστη της philips" τι σκ@τα γινετε γμτ το κερτο μου, στην sony που πηρα πριν 5 μηνες μπηκα αμέσως σε ολα 

Κάνε πάλι την διαδικασία σύνδεσης στο δίκτυο.... σαν κάτοχος και εγώ Philips...

υπάρχουν στιγμές που χάνει την σύνδεση (ασύρματη) .... μία φορά το μήνα ας πούμε...

λογικά δεν ισχύει αν έχεις σύνδεση μέσω ethernet ... εγώ την κάνω μέσω WPS για να μην περνάω πάλι κωδικούς κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GIANNIS400 είπε

Παιδια πηρα την 58αρα απο κοτσο σημερα, την συνδεσα με wifi, εκανε αναβαθμιση λογισμικου απο 0692 σε 0703 άλλα δεν ανοιγει το youtube και γενικά άλλες εφαρμογές. 

Παει να ανοίξει το youtube οταν το επιλέγω και ξαναγυρνάει στην επιλογη ευρεση καναλιων. Παταω μετα στην συνδεση δυκτυου και μου βγαζει μήνυμα "δεν γινεται συνδεση με τον διακομιστη της philips" τι σκ@τα γινετε γμτ το κερτο μου, στην sony που πηρα πριν 5 μηνες μπηκα αμέσως σε ολα 

Φίλε Γιάννη κάνε λίγο υπομονή και δοκίμασε ξανά αργότερα.
Πέρυσι είχα αγοράσει την Philips 50PUS6503. 
Με το που την άνοιξα την σύνδεσα με WIFI και στις ρυθμίσεις δικτύου της τηλεόρασης φαινόταν να έχει φουλ σήμα (όπως και ίσχυε στην πραγματικότητα μιας και το router βρισκόταν πολύ κοντά στην τηλεόραση και χωρίς εμπόδια). Παρόλα αυτά τα features τύπου youtube, netflix δεν άνοιγαν. Ο λόγος ήταν ότι για να γίνει ενεργοποίηση των smart features μετά την αγορά, έπρεπε η τηλεόραση πρώτα να συνδεθεί με τον server της philips. Ο server είχε πρόβλημα και για 3-4 ώρες προσπαθούσα χωρίς επιτυχία. Κάποια στιγμή εκεί μετά τις 4 ώρες ο server συνήλθε και έγινε το "activation".  Έκτοτε δεν αντιμετώπισα ξανά πρόβλημα μιας και το "activation" γίνεται μόνο την πρώτη φορά λειτουργίας.

Προβήματα με τη σύνδεση WIFI δεν είχα ποτέ.

Στην δική μου περίπτωση τουλάχιστον το πρόβλημα ήταν ο server της philips, πράγμα που είναι απαράδεκτο και απορώ που ακόμα εξακολουθεί να μην έχει λυθεί.
Από την ημέρα αγοράς το μόνο πρόβλημα που έτυχε 2 φορές σε διάστημα 10 μηνών ήταν να μην ανοίγει το netflix λόγω σκαλώματος της τηλεόρασης, πράγμα που λύνεται βγάζοντας την  από την πρίζα για 1 λεπτό. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...