Προς το περιεχόμενο

399 ευρώ Philips 58PUS6504 58" Smart 4K κοτσοβολος [ΤΕΛΟΣ]


pontios16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/10/2019 στις 9:37 ΜΜ, matrixxx είπε

Δυο ελλειψεις της, ειναι στο θεμα του ηχου

-Bluetooth

-DTS

Aυτα απο 3-4 πηγες-sites που τσεκαρα.

Οι ιντσες της ειναι 57.5, το πανελ VA

Επειδή μου αρέσει πολύ το VA panel και η έλλειψη Bluetooth μου είναι αρκετά αδιάφορη, πώς θα με επηρεάσει η έλλειψη DTS; Η χρήση που θα της κάνω θα είναι Netflix, Playstation & Switch και μία φορά το δίμηνο καμία ταινία (με πιθανό DTS ήχο) μέσω USB. Αν το μόνο πρόβλημα είναι στο τελευταίο σενάριο (DTS ήχος σε ταινία από usb drive), τότε προχωράω στην αγορά. Εν τω μεταξύ, μάλλον θα βάλω και τον ενισχυτή Onkyo HT-S3705 που έχω οπότε μπορώ να κάνω passthrough το DTS για αποκωδικοποίηση από τον ενισχυτή, σωστά; Επίσης, είναι τελικά το panel True 4K ή είναι τίποτα RBGW;

Επεξ/σία από katsikoula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, prehistorik said:

Καλησπέρα αξίζει τα 50 ευρώ παραπάνω;

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_philips-55pus6804-12-1225852.html

Μάγκες τα φώτα σας θέλω και εγώ να μάθω αν αξίζει η συγκεκριμένη - πέρα από το ambilight, αν είναι true 4k κτλ κτλ

On 23/10/2019 at 00:06, GIANNIS400 said:

Παιδια πηρα την 58αρα απο κοτσο σημερα, την συνδεσα με wifi, εκανε αναβαθμιση λογισμικου απο 0692 σε 0703 άλλα δεν ανοιγει το youtube και γενικά άλλες εφαρμογές. 

Παει να ανοίξει το youtube οταν το επιλέγω και ξαναγυρνάει στην επιλογη ευρεση καναλιων. Παταω μετα στην συνδεση δυκτυου και μου βγαζει μήνυμα "δεν γινεται συνδεση με τον διακομιστη της philips" τι σκ@τα γινετε γμτ το κερτο μου, στην sony που πηρα πριν 5 μηνες μπηκα αμέσως σε ολα 

φίλε μου μπορείς να μετρήσεις την απόσταση ανάμεσα στα "πόδια της", για να δώ αν μπορεί να σταθεί στο έπιπλο που έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να την δω στον Κοτσοβολο  , αλλα ειχαν μονο σφραγισμενες , δεν ειχαν καποια να παιζει για να μπορεσω να την δω σε λειτουργεια , υπαρχει τροπος να μαθουμε με σιγουρια αν ειναι IPS η VA;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.displayspecifications.com/en/model/45651943

εδώ λέει ότι έχει VA και ότι παίζει κανονικά mp4 και mkv αρχεία

Επεξ/σία από theoilia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλήμερα εχθές πήρα την 58 χωρίς να έχω τρέλες απαιτήσεις . εύκολη εγκατάσταση ,χρώματα εικόνα ωραία ήχος οκ ίντερνετ οκ!  2  3 ταινίες  που έβαλα παίζουν όλες (διάφορες μορφές) όπως και με το serviio όλα οκ!το πάνελ με το κόλπο που πιέζεις την οθόνη είναι va !τα ταμπελακια και το βιντεακι που εχει λεει οτι εχει dts .  πήγα και είδα και την αλλη απο media ειχε ips και το ambilight. δεν μου άρεσε το χρώμα της  γιαυτό πήγα στην 58.

(άσχετο αν κάποιος θέλει την πουλάω γιατί έπεσε μεγάλη για την συνθέσει που έχω και γκρινιάζει η γυναίκα μου :/ για να πάω σε 50)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν η συσκευασία είναι άθικτη μπορείς να την επιστρέψεις.

Για μένα μην κάνεις το λάθος να την αλλάξεις. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου στο σαλόνι σου, αγόρασε ένα ωραίο μεγάλο έπιπλο τηλεόρασης για να μην γκρινιάζει η γυναίκα :P Αναλύσαμε όλες τις παραμέτρους... dts, bluetooth, Va... αλλά ξεχάσαμε την πιο σημαντική χαχα.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, john19761 είπε

καλήμερα εχθές πήρα την 58 χωρίς να έχω τρέλες απαιτήσεις . εύκολη εγκατάσταση ,χρώματα εικόνα ωραία ήχος οκ ίντερνετ οκ!  2  3 ταινίες  που έβαλα παίζουν όλες (διάφορες μορφές) όπως και με το serviio όλα οκ!το πάνελ με το κόλπο που πιέζεις την οθόνη είναι va !τα ταμπελακια και το βιντεακι που εχει λεει οτι εχει dts .  πήγα και είδα και την αλλη απο media ειχε ips και το ambilight. δεν μου άρεσε το χρώμα της  γιαυτό πήγα στην 58.

(άσχετο αν κάποιος θέλει την πουλάω γιατί έπεσε μεγάλη για την συνθέσει που έχω και γκρινιάζει η γυναίκα μου 😕 για να πάω σε 50)

μην κανεις το λαθος να πας σε 50 θα κλαις ειδικα τωρα που εχεις δει την 58αρα

http://www.displaywars.com/50-inch-16x9-vs-58-inch-16x9

οι 8 ιντσες μεταφραζονται σε 34.5 % μεγαλυτερη επιφανεια 

 

Επεξ/σία από anretal
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω με τους προλαλησαντες. Συνηθίζονται πάρα πολύ γρήγορα οι ίντσες ειδικά αν είναι ξεκούραστη η εικόνα.

Πήρα 50αρα πριν μια εβδομάδα και αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα κρατούσα λεφτά στην άκρη και θα σκεφτόμουν σοβαρά την πιθανότητα να πάω σε 58. 

Επεξ/σία από MakeGreeceSexyAgain
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, The_Judas είπε

Για μένα μην κάνεις το λάθος να την αλλάξεις. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου στο σαλόνι σου, αγόρασε ένα ωραίο μεγάλο έπιπλο τηλεόρασης για να μην γκρινιάζει η γυναίκα

Πάρε και μια παντόφλα, δε χρειάζεται ζευγάρι.

(μαλακή να είναι)

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, john19761 said:

καλήμερα εχθές πήρα την 58 χωρίς να έχω τρέλες απαιτήσεις . εύκολη εγκατάσταση ,χρώματα εικόνα ωραία ήχος οκ ίντερνετ οκ!  2  3 ταινίες  που έβαλα παίζουν όλες (διάφορες μορφές) όπως και με το serviio όλα οκ!το πάνελ με το κόλπο που πιέζεις την οθόνη είναι va !τα ταμπελακια και το βιντεακι που εχει λεει οτι εχει dts .  πήγα και είδα και την αλλη απο media ειχε ips και το ambilight. δεν μου άρεσε το χρώμα της  γιαυτό πήγα στην 58.

(άσχετο αν κάποιος θέλει την πουλάω γιατί έπεσε μεγάλη για την συνθέσει που έχω και γκρινιάζει η γυναίκα μου 😕 για να πάω σε 50)

φίλε μου μπορείς να μετρήσεις την απόσταση ανάμεσα στα "πόδια της", για να δώ αν μπορεί να σταθεί στο έπιπλο που έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 20/10/2019 στις 9:38 ΜΜ, ThReSh είπε

Επιπλέον κι αυτές δεν είναι true 4K...

Την βρηκα να παιζει στον Κωτσοβ mall. Καλη η κινηση της για 399€, αλλα απο την εικονα της "επιβεβαιωνω οπτικα" το παραπανω μιας και μου φανηκε με το ειδικο UHD περιεχομενο που επαιζε, αρκετα σοφτ και οχι οσο crispy εχω συνηθισει τις UHD 55αρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Την βρηκα να παιζει στον Κωτσοβ mall. Καλη η κινηση της για 399€, αλλα απο την εικονα της "επιβεβαιωνω οπτικα" το παραπανω μιας και μου φανηκε με το ειδικο UHD περιεχομενο που επαιζε, αρκετα σοφτ και οχι οσο crispy εχω συνηθισει τις UHD 55αρες.

Απο ποια πηγη επαιζε; Μηπως την τροφοδοτουσαν απο το κλασσικο raspberry? Τι δοκιμασες με εξωτερικη πηγη η με φλασακι; 
 

Παραμετροι που πρεπει να σημειωθουν οταν κρινουμε μια αποτυπωση εικονας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επαιζε απο την πηγη που εδιναν αυτοι, και απο την οποια πηγη αλλες επαιζαν "καθαρα". Το σημα της πηγης ηταν προφανως με μεγαλο bitrate κατι που φαινοταν απο την εικονα, αλλα ειχε θεμα softness η συγκεριμενη, τουλαχιστον με τις ρυθμισεις που την ειχαν. Αμεσως θυμηθηκα το σχολιο του Thresh! Δεν πηγα για αυτην για να κατσω να βαλω φλασακι δικο μου, δεν ειχα αλλωστε μαζι μου καποιο. Απλα την ειδα οπως περνουσα και ειπα να την δω για να δωσω ενα feedback στο topic. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hydra7 είπε

φίλε μου μπορείς να μετρήσεις την απόσταση ανάμεσα στα "πόδια της", για να δώ αν μπορεί να σταθεί στο έπιπλο που έχω...

Θα σου πω αύριο γιατί σήμερα έχω υπηρεσία 

Το βιντεάκι που παίζει το έχει αποθηκευμένο μέσα η τηλεόραση (αυτό έπαιζε στο mall)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...