Προς το περιεχόμενο

399 ευρώ Philips 58PUS6504 58" Smart 4K κοτσοβολος [ΤΕΛΟΣ]


pontios16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Επαιζε απο την πηγη που εδιναν αυτοι, και απο την οποια πηγη αλλες επαιζαν "καθαρα". Το σημα της πηγης ηταν προφανως με μεγαλο bitrate κατι που φαινοταν απο την εικονα, αλλα ειχε θεμα softness η συγκεριμενη, τουλαχιστον με τις ρυθμισεις που την ειχαν. Αμεσως θυμηθηκα το σχολιο του Thresh! Δεν πηγα για αυτην για να κατσω να βαλω φλασακι δικο μου, δεν ειχα αλλωστε μαζι μου καποιο. Απλα την ειδα οπως περνουσα και ειπα να την δω για να δωσω ενα feedback στο topic. Ευχαριστω.

Καλα εκανες και εδωσες feedback αλλα θα σου απαντησω και για να γνωριζουν και τα υπολοιπα μελη οτι οι τηλεορασεις δοκιμαζονται με συγκεριμενη ποιοτητα απο εξωτερικη πηγη και υλικο. Δλδ blueray disk και δισκακι. Αυτα τα μπακαλιστικα ειδα τις διπλα κλπ κλπ μονο αποπροσανατολισμο δημιουργουν. Σε ολα τα ριβιους αυτο θα δειτε σαν το πλεον ενδεδειγμενο τροπο ωστα να γνωριζει ο καταναλωτης τι αγοραζει. 
 

Υ.Γ. Σιγουρα αυτο που ειδες και μεταφερεις ειναι αυτο πιυ σου εδειξαν και οχι αυτο που μπορει να ειναι. Γνωστο ανα τη παση το τι ρυθμισει προμοσιον κλπ κλπ γινεται στα πολυκαταστηματα. Προιοντα υψηλης τεχνολογιας δεν μπορεις να τα κρινεις ετσι.

φιλικα 

Δημητρης.
 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
8 ώρες πριν, dmyl είπε

Καλα εκανες και εδωσες feedback αλλα θα σου απαντησω και για να γνωριζουν και τα υπολοιπα μελη οτι οι τηλεορασεις δοκιμαζονται με συγκεριμενη ποιοτητα απο εξωτερικη πηγη και υλικο. Δλδ blueray disk και δισκακι. Αυτα τα μπακαλιστικα ειδα τις διπλα κλπ κλπ μονο αποπροσανατολισμο δημιουργουν. Σε ολα τα ριβιους αυτο θα δειτε σαν το πλεον ενδεδειγμενο τροπο ωστα να γνωριζει ο καταναλωτης τι αγοραζει. 
 

Υ.Γ. Σιγουρα αυτο που ειδες και μεταφερεις ειναι αυτο πιυ σου εδειξαν και οχι αυτο που μπορει να ειναι. Γνωστο ανα τη παση το τι ρυθμισει προμοσιον κλπ κλπ γινεται στα πολυκαταστηματα. Προιοντα υψηλης τεχνολογιας δεν μπορεις να τα κρινεις ετσι.

φιλικα 

Δημητρης.
 

Κακως ασχολουμαι να απαντησω, αφου δεν με ξερεις αφενος και γραφεις γενικοτητες αφετερου. Αλλα επειδη μου προσβαλει τον (καλως εννοουμενο) εγωισμο το περιεχομενο σου, θα το κανω, sorry: 

Δεν ειπα "την ειδα διπλα διπλα με την χ και "το και το"". (Αλλωστε δεν επαιζε καμια διπλα της την ιδια "εικονα"-πηγη, επομενως δεν στεκουν για την περιπτωση αυτα που γραφεις. Λογο να την προωθησουν αφου ειναι σε προσφορα εχουν, οχι να την θαψουν. Δεν κολανε στην περιπτωση αυτα λοιπον). Ειπα αυτονομα και νετα-σκετα οτι η εικονα της μου χτυπησε ως σοφτ στο ματι για 4Κ panel και η εμπειρια μου ειναι τετοια που ξερω τι βλεπω, χωρις να δω κατι διπλα του. Επισης ειναι τετοια που αυτα τα γενικα που λες τα λεω σε ανθρωπους εδω και 30 χρονια. ;)

Σκεφτηκα οταν θυμηθηκα τον Thresh, να εβγαζα και φωτο τα πιξελ του πανελ ωστε να δω την δομη τους, αλλα δεν ειχα μαζι μου την καταλληλη φωτογραφικη.

Χρονια σου πολλα με την ευκαιρια. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, matrixxx είπε

Κακως ασχολουμαι να απαντησω, αφου δεν με ξερεις αφενος και γραφεις γενικοτητες αφετερου. Αλλα επειδη μου προσβαλει τον (καλως εννοουμενο) εγωισμο το περιεχομενο σου, θα το κανω, sorry: 

Δεν ειπα "την ειδα διπλα διπλα με την χ και "το και το"". (Αλλωστε δεν επαιζε καμια διπλα της την ιδια "εικονα"-πηγη, επομενως δεν στεκουν για την περιπτωση αυτα που γραφεις. Λογο να την προωθησουν αφου ειναι σε προσφορα εχουν, οχι να την θαψουν. Δεν κολανε στην περιπτωση αυτα λοιπον). Ειπα αυτονομα και νετα-σκετα οτι η εικονα της μου χτυπησε ως σοφτ στο ματι για 4Κ panel και η εμπειρια μου ειναι τετοια που ξερω τι βλεπω, χωρις να δω κατι διπλα του. Επισης ειναι τετοια που αυτα τα γενικα που λες τα λεω σε ανθρωπους εδω και 30 χρονια. ;)

Σκεφτηκα οταν θυμηθηκα τον Thresh, να εβγαζα και φωτο τα πιξελ του πανελ ωστε να δω την δομη τους, αλλα δεν ειχα μαζι μου την καταλληλη φωτογραφικη.

Χρονια σου πολλα με την ευκαιρια. 

Εχεις δικιο δε σε γνωριζω. Αλλα το οτι δε στεκει οτι πρεπει να αξιολογεις μια τηλεοραση με μια πηγη και υλικο αναφορας και το οτι απεικονιζεται στα καταστηματα που πωλουν σκουπες ερκοντισιον και σιδερα αλλα και καμια τηλεοραση , ετσι για να τα τσεπωνουν ειναι γνωστο ανα τη παση οτι δεν αντοκατοπτριζουν το τι μπορουν να αναδειξουν αυτες οι συσκευες. Οπως και οτι οι πωλητες τους εχουν ειδικευση σε πωληση σε τσιχλες και κρουασαν. ( το λεω για να σου απαλυνω τον εγωισμο)

δεν μιλαω γενικα , συγκεκριμενα μιλησα και παρετρυνα τον οποιον ενδιαφερεται για μια τετοια αγορα να εχει σαν μοουσουλα μια δικη του πηγη για να αξιολογησει και να μην σταθει στο τι του δειχνουν τα μαγαζια , το τι του λενε οι πωλητες και να μην στεκονται σε εντυπωσεις απο αυτες τις επιδειξεις.

σε ευχαριστω για τις ευχες σου. Και σημειωτεον εχω ισαξια αν οχι με εσενα διαρκεια εμπειριας σε προιοντα υψηλης τεχνολογιας και μαλλιστα εμπειρια απο κεντρα ερευνας και αναπτυξης σε εταιρια κτασκευης τετοιων προιοντων.

 

Υ.Γ. τελευταιο και σημαντικοτερο προσφορα δεν κανει μονο την τιμη του προιοντος αλλα και το τι αγοραζει και το πως θα το εκμεταλευτει ο καθενας.

φιλικοτατα

Δημητρης.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δημητρη να μου επιτρεψεις να απαντησω, μιλας εντελως γενικα, πιο γενικα δεν γινεται. Εβαλες τωρα και πωλητες στο "σεναριο". Αλλο επεισοδιο βλεπουμε, κανοντας χιουμορ θα σου πω οτι εισαι πολλες σεζον πισω. 

Οποιος εχει να πει κατι για το προιον του θεματος ας το κανει. Γενικοτητες και εκτροχιασμο της κουβεντας παρακαλω οχι.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βλέπω αυτο ως ενεργο θέμα.. ειχα παρει περσυ την 50αρα και μου καηκε ένα πιξελ (δειχνει πρασινο).
Ξερουμε αν καλυπτει η εγγυηση και πόσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, prehistorik είπε

Μιας και βρίσκομαι Καρδίτσα,  αν δεν είναι εκθεσιακό είναι καλύτερη από την Phillips;;;

 https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/191577-samsung-ue55nu7023-55 

Ακυρο ήταν στα 419 μόνο σε κατάστημα αλλά πλέον το αλλάξανε. 

Αν πατήσεις να "κάνεις παζάρι" και γράψεις σαν τιμή 419 θα στο δεχτεί. Μου φαίνεται προσπαθούν να μας πιάσουν κοροϊδα. Όπως και την Phillips Αν γράψεις 399 και πάλι θα το πάρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, εχουν ανεβασει τις τιμες πολυ ψηλα και με το παζαρι σε 2-3 που δοκιμασα πανε στις τιμες που τις ειχαν μεχρι χθες, τις κανονικες δηλαδη ας τις πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πήρα πρόσφατα μια ανάλογη Philips tv στον πατέρα μου και την περιεργάζομαι αρκετά συχνά ομολογώ ότι έχω εντυπωσιαστεί με την ποιότητα εικόνας - ήχου! Λίγο με την ταχύτητα του μενού και των καναλιών τα έχω, ΑΛΛΑ πραγματικά όλα τ' άλλα είναι τόσο θετικά που τα παραβλέπω όλα τ' αρνητικά. Να κάνετε οπωσδήποτε την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού ( μέσα σε 5 μήνες πρέπει να έχω κάνει 3), έχουν διορθώσει λίγο αυτά που περιγράφω. Είναι τόσο απόλαυση η εικόνα (ακόμα και στις γρήγορες σκηνές) που όταν έχει μπαλίτσα πηγαίνω εκεί και την βλέπω και η εικόνα αν και τ' αθλητικά έχουν απαιτήσεις, ομολογώ πως η tv τα πάει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ.

Δεν έχω βάλει κάποιο mkv να δοκιμάσω, αλλά το netflix που είδα το παίζει απολαυστικά!  Το λέω ξανά, πάντα μιλάω για την ποιότητα σε σχέση με την τιμή. Μην περιμένει κανείς πως με 400 ευρώ θα πάρει και Oled.
 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Επειδή πήρα πρόσφατα μια ανάλογη Philips tv στον πατέρα μου και την περιεργάζομαι αρκετά συχνά ομολογώ ότι έχω εντυπωσιαστεί με την ποιότητα εικόνας - ήχου! Λίγο με την ταχύτητα του μενού και των καναλιών τα έχω, ΑΛΛΑ πραγματικά όλα τ' άλλα είναι τόσο θετικά που τα παραβλέπω όλα τ' αρνητικά. Να κάνετε οπωσδήποτε την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού ( μέσα σε 5 μήνες πρέπει να έχω κάνει 3), έχουν διορθώσει λίγο αυτά που περιγράφω. Είναι τόσο απόλαυση η εικόνα (ακόμα και στις γρήγορες σκηνές) που όταν έχει μπαλίτσα πηγαίνω εκεί και την βλέπω και η εικόνα αν και τ' αθλητικά έχουν απαιτήσεις, ομολογώ πως η tv τα πάει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ.

Δεν έχω βάλει κάποιο mkv να δοκιμάσω, αλλά το netflix που είδα το παίζει απολαυστικά!  Το λέω ξανά, πάντα μιλάω για την ποιότητα σε σχέση με την τιμή. Μην περιμένει κανείς πως με 400 ευρώ θα πάρει και Oled.
 

Γιαννη, για να καταλαβουμε πως το λες, ποια τηλεοραση εχεις εσυ; Επισης, αν ειναι ευκολο, πες μας ποια ακριβως Philips εχεις παρει για τον πατερα σου γιατι διαφορετικα μοντελα σε ολες τις μαρκες μπορει να εχουν μεγαλες διαφορες και διαφορετικα πανελ. Να πω αλλη μια φορα, οτι γενικοτητες δεν ειναι αντιπροσωπευτικες αλλα πιθανον αποπροσανατολιστικες στην ουσια, ασχετως αν δεχονται likes απο 2-5-10 ατομα (επειδη ισως ειναι αυτο που θελουν να ακουσουν, ειναι και η μεθοδος που ακολουθουν οι πωλητες...).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, hydra7 είπε

Έχω πέσει σε δίλημμα να πάρω την 58αρα στα 399 ή να περιμένω για κάτι άλλο στο black friday...

Αν δεν βιάζεσαι για οθόνη περίμενε. Μην περιμένεις βέβαια να βρεις καμιά OLED με 400 αλλά σίγουρα θα υπάρχουν περισσότερες επιλογές.

Πάντως η 58άρα φαίνεται καλή επιλογή (με μια επιφύλαξη αν είναι true 4k) .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μεινετε στο θεμα! Κανουν μερικοι ο,τι μπορουν για να κλειδωσει το τοπικ με οφτοπικ σχολια και ειναι κριμα να το καταφερουν πριν την ωρα του. (οσο τρεχει ακομα η τιμη δηλαδη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...