Προς το περιεχόμενο

399 ευρώ Philips 58PUS6504 58" Smart 4K κοτσοβολος [ΤΕΛΟΣ]


pontios16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ThReSh είπε

Δε καταλαβαίνω το post σου να πω την αλήθεια. Η φωτογραφία είναι τραβηγμένη από εμένα, αν θέλετε βνα κοιτάξω κάτι επιπλέον στα χαρακτηριστικά πείτε μου πως να το κάνω και θα σας απαντήσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
2 minutes ago, Geo4ever said:

Δε καταλαβαίνω το post σου να πω την αλήθεια. Η φωτογραφία είναι τραβηγμένη από εμένα, αν θέλετε βνα κοιτάξω κάτι επιπλέον στα χαρακτηριστικά πείτε μου πως να το κάνω και θα σας απαντήσω

Τα γράφει αναλυτικά ο warewolf, σύμφωνα με το post του ένα panel που δεν είναι true 4K δεν είναι απαραίτητα και RGBW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Τα γράφει αναλυτικά ο warewolf, σύμφωνα με το post του ένα panel που δεν είναι true 4K δεν είναι απαραίτητα και RGBW.

Θα το συνδέσω με υπολογιστή να δω μέχρι τι ανάλυση μπορεί να πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, Geo4ever said:

Θα το συνδέσω με υπολογιστή να δω μέχρι τι ανάλυση μπορεί να πάει

3840x2160 θα λένε τα Windows όπως και λένε και στα RGBW της LG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mhlogiatros είπε

Οποιος τη πηρε για monitor θα θελει γιατρο :P 60 Hz δε παει ;

Κοίτα την έχω συνδεσει με ένα hdmi χωρίς να ρυθμίσω τίποτα άλλο εκτός της ανάλυσης που την έβαλα τέρμα. Μπορεί να είναι και δική μου παράλειψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Geo4ever είπε

Δε καταλαβαίνω το post σου να πω την αλήθεια. Η φωτογραφία είναι τραβηγμένη από εμένα, αν θέλετε βνα κοιτάξω κάτι επιπλέον στα χαρακτηριστικά πείτε μου πως να το κάνω και θα σας απαντήσω

Αυτό είναι το ακριβές post. Εντάξει τώρα;;;

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Οποιος τη πηρε για monitor θα θελει γιατρο :P 60 Hz δε παει ;

Μπορεί να μην τα σηκώνει το pc του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις η καρτα γραφικων αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μη πηγαινει 59 -60 . Κλικ στο ιδιοτητες προσαρμογεα tab οθονη και δωστου τερμα κατω οσο παει . Καποιες καλες πιανανε και 75 Hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εννοεις η καρτα γραφικων αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μη πηγαινει 59 -60

Αν είναι κάτι λιγότερο από i3 7ης γενιάς, χωρίς ξεχωριστή κάρτα γραφικών, υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gtx 1660i είναι η κάρτας και ο επεξεργαστής είναι τελευταίας γενιάς αλά παίζει να έχω κάνει εγώ πατάτα γιατί τα τσέκαρα μπαμ μπαμ υπομονει όμως μέχρι το βράδυ θα το ψάξω, γιατί και εμένα τα 29 μου φάνηκαν κουλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, matrixxx είπε

Γιαννη, για να καταλαβουμε πως το λες, ποια τηλεοραση εχεις εσυ; Επισης, αν ειναι ευκολο, πες μας ποια ακριβως Philips εχεις παρει για τον πατερα σου γιατι διαφορετικα μοντελα σε ολες τις μαρκες μπορει να εχουν μεγαλες διαφορες και διαφορετικα πανελ. Να πω αλλη μια φορα, οτι γενικοτητες δεν ειναι αντιπροσωπευτικες αλλα πιθανον αποπροσανατολιστικες στην ουσια, ασχετως αν δεχονται likes απο 2-5-10 ατομα (επειδη ισως ειναι αυτο που θελουν να ακουσουν, ειναι και η μεθοδος που ακολουθουν οι πωλητες...).

Δεν έχεις άδικο φίλε Μάτριξ, έπρεπε να γράψω από την αρχή για πιο μοντέλο έλεγα για να γίνει σωστά η σύγκριση. Είναι η Philips 55U6703 που είναι σαφώς κατώτερη από αυτή του θέματος. (εκτός φυσικά του απίστευτου ambilight που μόνο όποιος το δει θα καταλάβει τι χάνει)! -->> Κάπου 400 ευρώ την είχα πάρει σε προσφορά και αυτή https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/190808-philips-55pus6703-55?fbclid=IwAR1rQS3tgXLPGKZp-OuM6tncYICPxBA2-ML3nX4HkxRL59S-dx2uvRyNFUk
Τα χαρακτηριστικά τους είναι αυτά:
https://www.philips.gr/c-p/55PUS6703_12/6700-series-ultra-slim-4k-uhd-led-smart-tv-with-ambilight-3-sided/overview

https://www.philips.gr/c-p/58PUS6504_12/6500-series-4k-uhd-led-smart-tv/overview

 

Αυτή του θέματος έχει επιπλέον --> HDR10 , HLG (Hybrid Log Gamma) , HDR10+ , Dolby Vision οπότε και σαφώς μιλάμε για πιο ολοκληρωμένη τηλεόραση.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Εννοεις η καρτα γραφικων αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μη πηγαινει 59 -60 . Κλικ στο ιδιοτητες προσαρμογεα tab οθονη και δωστου τερμα κατω οσο παει . Καποιες καλες πιανανε και 75 Hz

Έως 60 μου βγάζει Screenshot_20191029_195519_com.android.gallery3d.jpg.e4af7107efc13d1a3fc03f3c528078db.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...