Προς το περιεχόμενο

Πόσες σειρές και πόσα επεισόδια έχετε δει συνολικά; (!)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από περιέργεια λέω να πούμε πόσες σειρές έχει δει ο καθένας…

Να ξεκινήσω εγώ λοιπόν λέγοντας ότι έχω δει 44 σειρές και το κυριότερο είδος είναι το Sci-Fi

Ξεκίνησα να βλέπω συστηματικά το 2011 και σε επεισόδια βρίσκομαι στα 1772!

Ξέρω ότι υπάρχουν φίλοι που έχουν πολύ μεγαλύτερα ρεκόρ από τα δικά μου!

 

Ένα άλλο ενδιαφέρον στατιστικό που μπορεί να δει κάποιος, είναι πόσες ώρες έχει αφιερώσει στις σειρές.

Δεν πιστεύω να υπάρχουν και κάποιοι που δεν ξέρουν / δεν θυμούνται τι έχουν δει ή δεν κρατούν λίστες ώστε να μπορούν να ανατρέχουν… Έγκλημα…😱

Υπάρχουν διάφορoι calculators στο ιντερνετ. Κάποιοι ίσως εκπλαγούν από τα αποτελέσματα...😁

tiii.me

tvtime

pogdesign

myepisodes

https://trakt.tv/

 

Επεξ/σία από Bermudakias33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν κρατάω τίποτα απο λίστες έχω δει τόσες σειρές ανα τα χρόνια που δεν ξέρω αν θα μπορούσα να τα βάλω ολα σε τάξη.. έχει όμως ενδιαφέρων για πές (η στείλε σε μύνημα αν δεν γίνεται εδω)κάνα καλό απο αυτά τα calculator, μπάς και δω και γω απο περιέργεια τι μπορεί να παίζει μετά απο σχεδόν 35 χρόνια παρακολούθησης τηλεόρασης κασσετών DVD κλπ  📺🤔

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αααα, δεν προσμετράμε και τα πάντα.😛

Πχ δεν μπορείς να πας να βάλεις στη λίστα τα παιδικά που έβλεπες μικρός, ούτε πχ το Jesus of Nazareth που δεν παίζει να υπάρχει κάποιος που δεν το έχει δει, όταν ήταν παιδί.

Μέτρα πχ τις σειρές από το 2000 και μετά, αλλιώς θα χάσεις την μπάλα.

Επίσης, πολύ κακώς που δεν έχεις μια λίστα στο imdb ή σε Excel ή σε Word. Να φτιάξεις οπωσδήποτε,  έτσι,  για προσωπική χρήση, για να ξέρεις τι έχεις δει… Λειτουργεί και σαν φωτο - άλπουμ με αναμνήσεις…

Ένα καλό calculator είναι το tiii.me/ . Βάζεις ότι έχεις δει και σου βγάζει τον συνολικό χρόνο… Το κυριότερο όμως είναι ότι μπορείς να ανατρέχεις στη λίστα.

Επεξ/σία από Bermudakias33
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να δω τι θα βγάλω απο κει... πάντος είναι καλή ιδέα και θα το κάνω κάποια στιγμή θα φτιάξω κάτι για να έχω λίστα με λεπτομέρειες και για σειρές και για ταινίες,κάτι ανάλογο είχα κάνει πρίν πολλά χρόνια στο χαρτί είχα αρχίσει σε ένα ντοσιέ αλλά το παράτησα κάπου στα μισά.

Εφτασα στίς 74+ Μέρες και έχω βάλει,μόνο τα πιο γνωστά sci fi που θυμήθηκα μέσα σε λίγη ώρα ! (και το stranger things ξεκάρφωτο)και απο αυτά ξέχασα και αρκετά,που μου έρχονται τώρα στο μυαλό πχ Firefly,outer limits κλπ.. 🙀

image.png.ca36834a6bdefd375b6033d461b91490.png

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Screenshot_2019-10-21-01-37-28-794_com.tozelabs.tvshowtime.png

 

Υπάρχει και επιλογή να βάλεις ως rewatch κάποιες σειρές το οποίο δεν έβαλα... Εκεί θα ξέφευγαν πολύ τα νούμερα!

Επεξ/σία από _linuslost_
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

El mastas, αν αρχίσεις να ανατρέχεις και σε παλιές σειρές θα πάθεις σοκ νοσταλγίας! Εγώ μπόρεσα να θυμηθώ μονο αυτές.

Linuslost, ποιο είναι αυτό το σαιτ που έκανες την δική σου μέτρηση; Φαίνεται πολύ χρηστικό διότι βγάζει και τα επεισόδια! Βλέπω είναι εφαρμογή...Υπάρχει και για desktop;

Επεξ/σία από Bermudakias33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει κάπου στις 70 σειρές (κάποιες από αυτές έχουν τελειώσει, άλλες παίζονται ακόμα). Το pogdesign μου υπολογίζει περίπου 4.5 μήνες προβολής.

Χώρια κάτι Friends, Big Bang Theory, Office, etc. που έχω χάσει το λογαριασμό από το πόσες φορές τα έχω δει από την αρχή (περισσότερο να παίζουν στο backround, but still)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot_20191021-120900.png

1 ώρα πριν, Bermudakias33 είπε

El mastas, αν αρχίσεις να ανατρέχεις και σε παλιές σειρές θα πάθεις σοκ νοσταλγίας! Εγώ μπόρεσα να θυμηθώ μονο αυτές.

Linuslost, ποιο είναι αυτό το σαιτ που έκανες την δική σου μέτρηση; Φαίνεται πολύ χρηστικό διότι βγάζει και τα επεισόδια! Βλέπω είναι εφαρμογή...Υπάρχει και για desktop;

Τv show time είναι έχει και app πολύ καλό γιατί υπάρχει και calendar οπότε σου στέλνει και notification όταν ξεκινάει μία σειρά

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Total:  1 years, 1 months, 3 weeks, 3 days, 22 hours, 8 minutes..

227 σειρές - 10752 επεισόδια

Χρησιμοποιώ το myepisodes

Ποιά είναι η εφαρμογή στο από πάνω post που δείχνει περισσότερα στατιστικά (genre, badges, κτλ);

 

           
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Indiko_Xoiridio είπε

 

Ποιά είναι η εφαρμογή στο από πάνω post που δείχνει περισσότερα στατιστικά (genre, badges, κτλ);

 

           

Ειναι το tvtime στην έκδοση για android.. Αν πας στο σαιτ είναι  δυστυχώς πολύ φτωχό.

Βλέπω πάντως έχεις δει πολύ πράμα! Εχεις το ρεκόρ μέχρι τώρα!

 

Επεξ/σία από Bermudakias33
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2019 στις 1:29 ΠΜ, Ukforthemoment είπε

 Aπο όσα θυμάμαι αυτή την στιγμη είμαι 

55DAYS 14HOURS

 και έχω βάλει μόνο 12 σειρές.

Noob alert!  :D

Έχω ένα excel-άκι με τις σειρές που έχουν τελειώσει και αυτές που τρέχουν ακόμα από τότε που έκλεισα τη tv (2005/2006) με αρχικές καταχωρήσεις Prison Break/Galactica/Lost.

I 'll be back!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...