Προς το περιεχόμενο

Πόσες σειρές και πόσα επεισόδια έχετε δει συνολικά; (!)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο imdb έχω βαθμολογήσει 44 σειρές και συνολικά 496 τίτλους όποτε αν βάλω και πολλές ταινίες που τις έχω δει σαν παιδί πρέπει να είμαι γύρο στις 600 650 ταινίες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/10/2019 στις 8:49 ΜΜ, Indiko_Xoiridio είπε

Total:  1 years, 1 months, 3 weeks, 3 days, 22 hours, 8 minutes..

227 σειρές - 10752 επεισόδια

Χρησιμοποιώ το myepisodes

Ποιά είναι η εφαρμογή στο από πάνω post που δείχνει περισσότερα στατιστικά (genre, badges, κτλ);

 

           

 

και ντρεπομουν να γραψω το  You have spent 12 months, 2 weeks, 5 days, 15 hours, 5 minutes watching TV,  9,481 aired episodes ,  που λεει το https://www.pogdesign.co.uk/cat/

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρακολουθήσει την Λώρα στο «Μικρό σπίτι στο λιβάδι», τον λοχία Σόντερς σην «Μάχη», τον Μεθοριακό Σταθμό και τον Δ. Παπαγιανόπουλο στο Λούνα Πάρκ.

Θα σέβεστε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/10/2019 στις 5:00 ΜΜ, Speculoos είπε

Δε θυμάμαι καν τι σειρές έβλεπα πριν 9 μήνες, θα θυμάμαι τι κατέβαζα πριν 12 χρόνια 😂

Ένας λόγος παραπάνω να φτιάξεις αμέσως αντίστοιχο αρχείο…

7 ώρες πριν, stefanosgeo είπε

Ακριβώς! :)

Ασε το επιπλέον χρόνο που θα χρειαστεί να χάσεις για να θυμηθείς τι έχεις δει... Ποιος ο λόγος? Δες άλλα 2-3 επεισόδια της αγαπημένης σου σειράς στη θέση του :) 

Αν δεν μπορείς να τα θυμηθείς ή να ανατρέξεις πίσω, είναι σαν να μην τα είδες, σαν να μην τα έζησες… 

Το βρίσκεις και «εξυπνάδα» κιόλας, να ανταλλάξεις όλο το παρελθόν με 2-3 επεισόδια…🙄

Στις 22/10/2019 στις 12:06 ΜΜ, Diinekis21 είπε

Noob alert!  :D

Έχω ένα excel-άκι με τις σειρές που έχουν τελειώσει και αυτές που τρέχουν ακόμα από τότε που έκλεισα τη tv (2005/2006) με αρχικές καταχωρήσεις Prison Break/Galactica/Lost.

I 'll be back!

Ετσι! Και εγώ excel-ακι από το 2011. Σε αυτές που έχουν τελείωσει, βάζω σε μια στήλη και τον αριθμό των επεισοδείων και πιο κάτω βγαζει το σύνολο....

Είμαστε οργανωμένοι αδερφέ!😎

Επεξ/σία από Bermudakias33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Bermudakias33 είπε

Αν δεν μπορείς να τα θυμηθείς ή να ανατρέξεις πίσω, είναι σαν να μην τα είδες, σαν να μην τα έζησες… 😎

Η παρακατω ατακα απο το Αμουρ του (τεραστιου) Χανεκε προσεγγιζει την δικη μου αποψη στο θεμα:

Image result for amour i remember the feelings

Αν εισαι φανατικος του σινεμα ή των σειρών ειναι αδυνατον να θυμασαι την πλοκη απο οτιδηποτε εχεις δει. Γι αυτο ειναι καλυτερα να ανατρεχεις απλα στην αναμνησεις των συναισθηματων που σου γεννησε η καθε θεαση.

Τωρα το να μετρας τα επεισοδεια και να αναφερεις πχ "εχω δει 1770 επεισοδεια, αλλα υπαρχουν και καλυτερα ρεκορ απο το δικο μου" μου κανει πιο πολυ για αυτοσκοπος παρα για καταγραφη του τι βλεπεις.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pogdesign μου λεει οτι εχω ξοδεψει 5 months, 3 weeks, 2 days, 10 hours, 10 minutes watching TV, συνολο 52 που τελειωσαν και 30 που παιζονται ακομα. Και αυτο μονο για αγγλικες σειρες. Αν βαλω και ελληνικες σιγουρα πιανω χρονο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ManFromEarth , Πως θα ανατρέξεις στις αναμνήσεις των συναισθημάτων που σου γέννησε η θέαση αν δες ξέρεις / θυμάσαι τι είδες;

Για αυτό φτιάχνεις τον κατάλογο… για να ανατρέχεις πιο εύκολα σε αυτά τα συναισθήματα. Βλέπεις λοιπόν τι είδες και σου έρχονται όλα τα παραπάνω.

Τα περί στατιστικής είναι άσχετα , ασυνάρτητα και δεν αλληλεπιδρούν αρνητικά  με το παραπάνω θέμα. Δεν υπάρχει λόγος να τα συγχέεις. Δεν αναιρεί το ένα το άλλο. Το αντίθετο μάλιστα. Φτιάχνοντας / έχοντας μια λίστα, σου έρχονται και οι αναμνήσεις ευκολότερα.

Και ο Χάνεκε θα είχε δυνατότερη την ανάμνηση αν είχε λίστα με το τι είδε και θυμόταν την συγκεκριμένη ταινία. Για αυτό και οι άνθρωποι ανακάλυψαν την γραφή και την οργάνωση… Για να θυμούνται καλύτερα. Χωρίς αυτά δεν θα υπήρχαν τώρα ούτε σειρές, ούτε ταινίες, ούτε αναμνήσεις και θα μέναμε σε σπηλιές και παραπήγματα.

 

 

Επεξ/σία από Bermudakias33
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω πόσες σειρές έχω δει. Νόμιζα πως είμαι περίπτωση που χρίζει ειδικής παρακολούθησης αλλά αν κρίνω απ'τις απαντήσεις σας εδώ τότε μάλλον είμαι κάτω από το μέσο όρο. Βέβαια το δείγμα μπορεί να μην είναι αντιπροσωπευτικό του μέσου ανθρώπου. Είμαστε άνθρωποι του ίντερνετ που γράφουν σε φόρουμ τεχνολογίας κλπ κλπ, ποιός ξέρει.

 

Όπως και να'χει όλη αυτή η συζήτηση μου θύμισε αυτό το ποντκαστ. Τέτοιες σκέψεις έχω τελευταία (πέτυχα και στα παμπλικ τις προάλλες το σχετικό βιβλίο) που με οδηγούν στο συμπέρασμα πως πρέπει να κόψω τις πολλές σειρές. Αν όχι να κόψω τις σειρές γενικότερα.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2019 στις 12:09 ΠΜ, Thaninho είπε

Στο imdb έχω βαθμολογήσει 44 σειρές και συνολικά 496 τίτλους όποτε αν βάλω και πολλές ταινίες που τις έχω δει σαν παιδί πρέπει να είμαι γύρο στις 600 650 ταινίες 

Πω ρε μαν τόσες βλέπω σε 1.5 χρόνο!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/10/2019 στις 10:52 ΠΜ, Bermudakias33 είπε

ManFromEarth , Πως θα ανατρέξεις στις αναμνήσεις των συναισθημάτων που σου γέννησε η θέαση αν δες ξέρεις / θυμάσαι τι είδες;

Για αυτό φτιάχνεις τον κατάλογο… για να ανατρέχεις πιο εύκολα σε αυτά τα συναισθήματα. Βλέπεις λοιπόν τι είδες και σου έρχονται όλα τα παραπάνω.

Τα περί στατιστικής είναι άσχετα , ασυνάρτητα και δεν αλληλεπιδρούν αρνητικά  με το παραπάνω θέμα. Δεν υπάρχει λόγος να τα συγχέεις. Δεν αναιρεί το ένα το άλλο. Το αντίθετο μάλιστα. Φτιάχνοντας / έχοντας μια λίστα, σου έρχονται και οι αναμνήσεις ευκολότερα.

Και ο Χάνεκε θα είχε δυνατότερη την ανάμνηση αν είχε λίστα με το τι είδε και θυμόταν την συγκεκριμένη ταινία. Για αυτό και οι άνθρωποι ανακάλυψαν την γραφή και την οργάνωση… Για να θυμούνται καλύτερα. Χωρίς αυτά δεν θα υπήρχαν τώρα ούτε σειρές, ούτε ταινίες, ούτε αναμνήσεις και θα μέναμε σε σπηλιές και παραπήγματα.

To oτι μπορεί να βλέπει σειρές  για να περάσει ευχάριστα την ώρα του και να έχει και άλλα πράγματα να κάνει στην ζωή του το έχεις σκεφτεί ή μήπως όχι?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...