Προς το περιεχόμενο

[VPN] Windscribe 20GB/μηνα Δωρεαν για παντα


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/10/2019 στις 7:30 ΠΜ, Federacion είπε

Μετά από χρήση δύο ημερών το απεγκατέστησα από παντού καθώς δημιουργούσε ασυμβατότητες και καθυστερήσεις στο ίντερνετ.

Ισχύει.

Δεν ξέρω αν κάνω τόσο λάθος, αλλά το έβρισκα ενεργοποιημένο από μόνο του.

Κουμπιά και links σε κάποιες σελιδες απενεργοποιούνταν / δεν ανταποκρίνονταν σε κλικ και έψαχνα να βρω τι φταίει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 23/10/2019 στις 7:30 ΠΜ, Federacion είπε

Μετά από χρήση δύο ημερών το απεγκατέστησα από παντού καθώς δημιουργούσε ασυμβατότητες και καθυστερήσεις στο ίντερνετ.

Ανάλογα τι χρήση θες να κάνεις πρέπει να ενεργοποιήσεις ή απενεργοποιήσεις τις λειτουργίες που θες.

Δεν είναι θέμα ασυμβατότητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nek4d είπε

Ναι, αυτη ειναι μια απο τις κλασσικες χρησεις των vpn.

Ευχαριστώ. Είναι μια "παράνομη" πρακτική από την πλευρά μας η χρήση του vpn για να κάνουμε bypass του γεωγραφικού περιορισμούς; Είναι ΟΚ οι εταιρίες με αυτό ή θα μας bannάρουν; Έχουν τρόπο να το καταλάβουν; Τι παίζει με αυτό θέμα; Μήπως γνωρίζεις. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, glenngould είπε

Ευχαριστώ. Είναι μια "παράνομη" πρακτική από την πλευρά μας η χρήση του vpn για να κάνουμε bypass του γεωγραφικού περιορισμούς; Είναι ΟΚ οι εταιρίες με αυτό ή θα μας bannάρουν; Έχουν τρόπο να το καταλάβουν; Τι παίζει με αυτό θέμα; Μήπως γνωρίζεις. Ευχαριστώ

Τι να μπανάρουν δηλαδή;

email? βάζεις άλλο.

ip? αλλάζεις με το vpn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

Τι να μπανάρουν δηλαδή;

email? βάζεις άλλο.

ip? αλλάζεις με το vpn.

Θέλω να πω, αν δει η betfair ότι μπήκα με ελληνική IP πριν λίγο και μετά με ξαναδεί να μπαίνω με ip άλλης χώρας (π.χ. Κύπρος) δεν θα χτυπήσουν συναγερμοί στα συστήματά τους; (Δεν γίνεται να άλλαξα χώρα τόσο γρήγορα). Έχουν μηχανισμούς δηλαδή που ανιχνεύουν αν μπεις με IP ελληνική και μετά από λίγα λεπτά με IP άλλης χώρας κλπ. το καταλαβαίνουν και το θεωρούν suspicious activity ή κάτι τέτοιο; Σόρρυ αλλά είμαι noob.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικα ναι . Ολα χτυπανε ετσι mail , secure site ειναι καμπανακι για suspicious activity . Το λογαριασμο θα του μπαναρουν αν δεν εχει βρετανική ip ειδικα με το Windscribe free που ουτε και ξερεις που θα σε παει και ενεργ. μονο του στο browser . Εχω και την απορια γιατι επιμενεις να σου φανε τα λεφτα απο εκει ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, glenngould είπε

Θέλω να πω, αν δει η betfair ότι μπήκα με ελληνική IP πριν λίγο και μετά με ξαναδεί να μπαίνω με ip άλλης χώρας (π.χ. Κύπρος) δεν θα χτυπήσουν συναγερμοί στα συστήματά τους; (Δεν γίνεται να άλλαξα χώρα τόσο γρήγορα). Έχουν μηχανισμούς δηλαδή που ανιχνεύουν αν μπεις με IP ελληνική και μετά από λίγα λεπτά με IP άλλης χώρας κλπ. το καταλαβαίνουν και το θεωρούν suspicious activity ή κάτι τέτοιο; Σόρρυ αλλά είμαι noob.

Δεν νομίζω ότι θα σε αφήσει να μπεις με άλλη ip πλην ελληνικής. Στη stoiximan δύο φορές δοκίμασα με μη ελληνική ip και δεν με άφησε να μπω. 

Δοκίμασε πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σε μπαναρουν αυτοι.

Ειναι θεμα σαιτ και πολιτικης τους, εχουν εργαλεια να τα βλεπουν αλλα δεν τα κυνηγουν ολοι, εξαρταται απο το σαιτ λοιπον.

Σε στοιχηματικα σαιτ, καλυτερα οχι, εκτος αν χρησιμοποιεις συνεχεια vpn και ξερεις να χειριζεσαι τεχνικα θεματα (cookies κλπ).

Απεφυγε το καλυτερα.

Αλλα σαιτ, ειναι ανεκτικα.

Πχ netflix τα βλεπει αλλα κανει τα στραβα ματια, οπως κανει και με τους μοιραζομενους οικογενειακους λογαριασμους. Προς το παρον παντα.

Xbox, επισης βλεπουν οτι πηρες πχ συνδρομη απο Βραζιλια ή παιχνιδι απο Τουρκια/Αργεντινη, αλλα η κονσολα μπαινει απο Ελλαδα, επισης παραβλεπουν προς το παρον...

Steam, ουτε να το σκεφτεις, γινεται αλλα στο καμπανακι τρως μπαν ταχεως.

Κλπ, κλπ.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, ξανά active η προσφορά για Windscribe 20GB/μηνα Δωρεαν για παντα με τη χρήση του  voucher code EXPAND20 κατά τη δημιουργία account ή σε ήδη υπάρχοντα λογαριασμό.

 

Επεξ/σία από malaperda
διορθ.
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, malaperda είπε

κατά τη δημιουργία account ή σε ήδη υπάρχοντα λογαριασμό.

Σε ήδη υπάρχοντα λογαριασμό δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν πέρναγε. Έκανα καινούργιο και όλα καλά. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Είναι καλό VPN? Για Netflix και γενικότερα βίντεο streaming με ενδιαφέρει .

Για το netflix έχει ειδικούς σερβερς που παίζουν όπως us,uk και δε θυμάμαι ποιον άλλο.  Προσωπικά με τον windflix us βλέπω μια χαρά. Απλά εξαρτάται για πόσα gb το θες το μήνα, πληρώνεις και τα ανάλογα χρήματα. Με νέο λογαριασμό παίρνεις 10gb όταν επιβεβαιώνεις το mail σου, μπορεις με το EXPAND20 να πάρεις άλλα 20gb αλλά και πάλι δεν έχεις πρόσβαση στους premium servers όπως αυτον του netflix. εκει χρειάζεται να πληρώσεις έξτρα. Το φθηνότερο ανα μήνα είναι το buid πακέτο όπου με 2$ ελάχιστο έχεις επιπλέον 20gb σε 2 premium servers που θα επιλέξεις κατά την πληρωμή. Eπίσης δίνει και τον turkey server που αν ψάξεις yt έχει ένα βίντεο για το πως φτιάχνεις λογαριασμό νετφλιξ μεσω ip τουρκιας και βγαίνει το 50% της τιμης απο Ελλάδα

Φυσικά υπάρχουν και τα ακριβότερα πακέτα που δίνουν πρόσβαση σε όλους τους σερβερ με unlimited data και κατά καιρούς lifetime προσφορές απο διάφορα sites αλλά προσωπικά δεν ξέρω πόσο έμπιστες ειναι

Επεξ/σία από bbbb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bbbb είπε

Για το netflix έχει ειδικούς σερβερς που παίζουν όπως us,uk και δε θυμάμαι ποιον άλλο.  Προσωπικά με τον windflix us βλέπω μια χαρά. Απλά εξαρτάται για πόσα gb το θες το μήνα, πληρώνεις και τα ανάλογα χρήματα. Με νέο λογαριασμό παίρνεις 10gb όταν επιβεβαιώνεις το mail σου, μπορεις με το EXPAND20 να πάρεις άλλα 20gb αλλά και πάλι δεν έχεις πρόσβαση στους premium servers όπως αυτον του netflix. εκει χρειάζεται να πληρώσεις έξτρα. Το φθηνότερο ανα μήνα είναι το buid πακέτο όπου με 2$ ελάχιστο έχεις επιπλέον 20gb σε 2 premium servers που θα επιλέξεις κατά την πληρωμή. Eπίσης δίνει και τον turkey server που αν ψάξεις yt έχει ένα βίντεο για το πως φτιάχνεις λογαριασμό νετφλιξ μεσω ip τουρκιας και βγαίνει το 50% της τιμης απο Ελλάδα

Φυσικά υπάρχουν και τα ακριβότερα πακέτα που δίνουν πρόσβαση σε όλους τους σερβερ με unlimited data και κατά καιρούς lifetime προσφορές απο διάφορα sites αλλά προσωπικά δεν ξέρω πόσο έμπιστες ειναι

Για Τουρκία πλέον ζητάει τηλέφωνο απο όσο ξέρω για ενεργοποίηση Netflix. Έχει αλλάξει κάτι που δεν ξέρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...