Προς το περιεχόμενο

Overwatch 2


kostasgpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ολοι θα το εχουμε το push καταλαβα....επισης δεν ειναι πως θα βγει αυριο...ουτε του χρονου δεν θα εχει βγει τους ειπαν θα πουμε περισσοτερα στην επομενη blizzcon!

στο 1 απο βδομαδα θα εχουμε πατσακι για να παιζουμε deathmatch ενω κανουμε qqqq για comp απο οσο καταλαβα αλα skirmish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 2 στον τίτλο απ'αυτά που έχω δει μέχρι στιγμής μάλλον είναι marketing υπερβολή, παρ'ολα αυτά πολύ καλά έκαναν που (απ'οτι διαβάζω εδώ και εκεί) έφτιαξαν ένα payable PvE expansion όπου αν δεν έχεις το expansion αυτό δεν επηρεάζει το original pure PvP game γιατί αν έχεις το αυθεντικό game θα πάρεις τα maps και heroes  κλπ σαν όλους τους άλλους.

Τώρα αν αξίζει να το αγοράσει κανείς κλπ είναι μεν υποκειμενικό αλλά έχω την εντύπωση πως μας λείπουν πολλές λεπτομέρειες ακόμα. π.χ. Δεν ξέρουμε πόσο content έχει και τι τιμή έχει.

Απο'κει και πέρα για το κυρίως παιχνίδι μοιάζουν να έχουν ετοιμάσει (όπως πολλοί απο'μας θέλαμε παλιότερα) ένα μεγάλο content drop με πολλαπλά maps, ήρωες και νέο game mode. Μπορεί μόνο και μόνο λόγο αυτού να αξίζει να στηρίξει κανείς την προσπάθεια που έκαναν (και ας μην γουστάρει πολύ το PvE) γιατί μοιάζει τίμια.

Προσωπικά δεν τρελαινόμουν ποτέ με την ιδέα του PvE Overwatch οπότε μάλλον δεν θα το αγοράσω. Επίσης έχω χάσει αρκετά τον ενθουσιασμό μου για το παιχνίδι και δεν έχω χρόνο για πέταμα οπότε υποθέτω πως μπορεί να παίξω λίγο τα νέα maps και heroes έτσι απλά για να πάρω μια γεύση και κατά πάσα πιθανότητα θα σταματήσω εκεί.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Οσα pve mode και να εχει αν ειναι σαν αυτο που εδειξαν, δηλαδη ενα event που ειχαμε περσι νομιζω δεν δικαιολογει το 2 στον τιτλο. Εγω απ οσο καταλαβα θα εχει pve και ενα νεο pvp mode(push). Δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτονται για να το ονομασουν 2. Αυτα μπορουσαν να μπουν σαν δωρεαν περιεχομενο, η εστω ενα 20ρικο το πολυ με τπτ exclusive items κτλπ. Επισης ειπανε οτι θα μπουν πολλοι ηρωες μαζι στο 2. Εδω τους πηρε 3 χρονια για να σταματησουν να παιζουν με το ulty της Μερσι....

Στο ότι φαίνεται περισσότερο για expansion κι όχι για ΟW2 συμφωνώ. Το έχω γράψει και σε προηγούμενο post μου. Απλά λέω να μην βγάζουμε συμπεράσματα πριν δούμε το ολοκληρομένο προϊόν και πόσο κοστίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Στο ότι φαίνεται περισσότερο για expansion κι όχι για ΟW2 συμφωνώ. Το έχω γράψει και σε προηγούμενο post μου. Απλά λέω να μην βγάζουμε συμπεράσματα πριν δούμε το ολοκληρομένο προϊόν και πόσο κοστίζει.

Αυτο που λες ισχυει, γενικα τα βιαστικα συμπερασματα ειναι κατι που προσπαθω να αποφυγω. Απλα ξεροντας την ολη προσεγγιση απ το 1ο παιχνιδι, το λιγοτερο με κανει καχυποπτο. Τεσπα θα δουμε, μακαρι να βγει δυναμιτης και να σαρωσει, αλλωστε το παιχνιδι το λατρευω ετσι κ αλλιως αν και σταματησα να παιζω

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Εγώ δεν κατάλαβα, στο ow2, οι heroes/skills θα είναι διαφορετικοί η θα είναι οι ίδιοι με τα ίδια skills και απλά θα προσθέσουν και άλλους;

Όλοι οι ήρωες του πρώτου θα μεταφερθούν στο δεύτερο με τις ίδιες abilities και όσοι θα προστίθενται από εδώ και στο εξής θα είναι και στα δύο. Η μόνη διαφορά που θα έχουν στο OW2 θα είναι τα talents/levels τα οποία θα είναι αποκλειστικά για το pve του συγκεκριμένου παιχνιδιού. Στο pvp παραμένουν ως έχουν.

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Όλοι οι ήρωες του πρώτου θα μεταφερθούν στο δεύτερο με τις ίδιες abilities και όσοι θα προστίθενται από εδώ και στο εξής θα είναι και στα δύο. Η μόνη διαφορά που θα έχουν στο OW2 θα είναι τα talents/levels τα οποία θα είναι αποκλειστικά για το pve του συγκεκριμένου παιχνιδιού. Στο pvp παραμένουν ως έχουν.

άρα όλοι από το 1 θα μετακομίσουν στο πιο καινούργιο game όπως το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σωστα. αυτο που δεν εχει ξεκαθαρισει ο Jeff, ειναι τι θα συμβει με το νεο hero/UI design και το graphical upgrade, θα μεταφερθουν και στο OW1? στο panel ειπε οτι το 2 εχει την ιδια engine, αλλα θαναι βελτιωμενη και ειναι δυσκολο να μπει στο 1. οκ. οποτε πως θα φαινονται οι νεοι/updated ηρωες στο 1, αφου θα σχεδιαζονται για το 2?

βασικα, αυτο που καταλαβα, ειναι οτι θελουν να εφαρμοσουν το ιδιο monetary business model με αυτο του WOW. ενα live service με μικρα content updates, και καθε 3 χρονια θα βγαζουν ενα μεγαλο expansion. η διαφορα ειναι οτι η τιμη του expansion στο WOW ειναι 40$, ενω γινεταθ πληρες upgrade στο παιχνιδι καθε φορα, ωστε η εμπειρια και η κοινοτητα να παραμενει ενιαια.

εδω ομως με το OW2, δεν εχουν ξεκαθαρισει απολυτως τιποτα. και πιστευω το κανουν εσκεμμενα για να πουλησουν το σηκουελ ως full game στα 60e, αντι στα 40, συν για να τραβηξουν τον κοσμο που χασανε επειδη θα νομιζει οτι ειναι ενας καινουργιο, ξεχωριστο παιχνιδι, και οχι απλως ενα expansion που κανει face lifting στο αυθεντικο παιχνιδι.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KilliK είπε

σωστα. αυτο που δεν εχει ξεκαθαρισει ο Jeff, ειναι τι θα συμβει με το νεο hero/UI design και το graphical upgrade, θα μεταφερθει και στο OW1? στο panel ειπε οτι το 2 εχει την ιδια engine, αλλα θαναι βελτιωμενη και ειναι δυσκολο να μπει στο 1. οκ. οποτε πως θα φαινονται οι νεοι/updated ηρωες, αφου θα σχεδιαζονται για το 2?

βασικα, θελουν να κανουν οτι με το WOW. ενα live service οπου καθε 3 χρονια, βγαζουν και ενα expansion. η διαφορα ειναι οτι η τιμη στο WOW ειναι 40$, και γινοταν πληρες upgrade στο παιχνιδι γ, ωστε το παιχνιδι και η κοινοτητα να παραμενει ενιαια. εδω με το OW2, δεν εχουν ξεκαθαρισε τιποτα, αν θα δουλευει ετσι το δικο τους live service, και πιστευω το κανουν εσκεμμενα για να πουλησουν το σηκουελ ως full game στα 60e, αντι στα 40, συν για να τραβηξουν τον κοσμο που χασανε επειδη θα νομιζει οτι ειναι ενας καινουργιο, ξεχωριστο παιχνιδι, και οχι απλως ενα expansion που κανει face lifting στο αυθεντικο παιχνιδι.

Άμα έχεις ήδη το overwatch δεν νομίζω να κάνει 60 το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ξερουμε τιποτα απολυτως για το price tag του 2. δεν εχουν καν release date. 

δεν ξερουμε τι θα συμβει με το περιεχομενο του OW1, θα συνεχισουν να βγαινουν νεοι ηρωες/χαρτες μεχρι να βγει το 2? δεν ξερουμε αν το 1 θα λαβει και αυτο τα τεχνικα upgrades του 2. δεν ξερουμε ποσο μεγαλο θαναι το single campaign του 2 και σε τι μορφη. πχ τα hero missions στο footage που δειξανε, ειναι κυριολεκτικα τα ιδια maps του OW1 με καποια objectives, τα οποια παιζεις ξανα και ξανα. το νεο "core" mode  Push, θα βγει και αυτο για το 1?

το μονο που ξερουμε σιγουρα απο τα επισημα χειλη, ειναι οτι το 2 θα βγει με πολλους νεους ηρωες, οπως το 1 δηλαδη, οτι οι ηρωες/χαρτες του 2 θα παιζονται και στο 1, και οτι θα συνεχισουν να βγαζουν cosmetics και features για το 1, μεχρι να βγει το 2. αλλα δεν αναφερανε ηρωες και χαρτες. η Sojourn θα βγει σιγουρα με το 2, αλλα δεν διευκρινησαν  αν η Echo θα βγει συντομα για το 1 η  αργοτερα στο 2.

δηλαδη ειναι τοσες πολλες αποριες που δεν εχουν απαντηθει. εχουν αλλα 3 πανελς νομιζω σημερα και αυριο για το 2. ελπιζω να ξεκαθαριστει η κατασταση εκει.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν ξερουμε τιποτα απολυτως για το price tag του 2. δεν εχουν καν release date. 

δεν ξερουμε τι θα συμβει με το περιεχομενο του OW1, θα συνεχισουν να βγαινουν νεοι ηρωες/χαρτες μεχρι να βγει το 2? δεν ξερουμε αν το 1 θα λαβει και αυτο τα τεχνικα upgrades του 2. δεν ξερουμε ποσο μεγαλο θαναι το single campaign του 2 και σε τι μορφη. τα hero missions στο footage που δειξανε, ειναι κυριολεκτικα τα ιδια maps του OW1 με καποια objectives, τα οποια παιζεις ξανα και ξανα. το νεο "core" mode  Push, θα βγει και αυτο για το 1?

δηλαδη ειναι τοσες πολλες αποριες που δεν εχουν διευκρινησει. εχουν αλλα 3 πανελς νομιζω σημερα και αυριο για το 2. ελπιζω να ξεκαθαριστει η κατασταση εκει.

Σίγουρα θα υποστηρίζουν το 1 μέχρι να βγει το 2 (αφού λένε ότι θα πάρει τους heroes του 2 και το 1), μετά δεν ξέρω τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μα αυτο ειναι το προβλημα, οτι οι ηρωες του 2 θα πανε στο 1. οχι το αναποδο. δεν ειπανε πουθενα στο πανελ, οτι θα συνεχισουμε να βγαζουμε νεους ηρωες για το 1, οι οποιοι θα παιζονται και στο 2 οταν βγει. δεν ειπανε κατι τετοιο, το μονο συγκεκριμενο πραμα που ειπανε για το 1, ειναι οτι θα συνεχισουν να βγαζουν cosmetics/features μεχρι να βγει το 2. δεν αναφερανε καινουργιους ηρωες/χαρτες. ουτε καν εχουν ξεχωριστο panel για το OW1 στην Blizzcon.

το ξαναλεω, με εξαιρεση ισως την Echo, δεν θα βγαλουν νεους ηρωες/χαρτες για το 1. αυτη την εντυπωση δινουν. και αν δειτε το tweet με τα leaks, το ιδιο πραμα ελεγε, οτι δεν θα βγει νεο περιεχομενο για το 1, μεχρι να βγει το 2.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

13 λεπτά πριν, KilliK είπε

το ξαναλεω, με εξαιρεση ισως την Echo, δεν θα βγαλουν νεους ηρωες/χαρτες για το 1. αυτη την εντυπωση δινουν. 

Από που αποκόμισες εσύ αυτή την εντύπωση;; Εγώ όπου έχω ακούσει/διαβάσει/δει λένε πως το 2 είναι ουσιαστικά το PvE κομμάτι (+cosmetics κλπ) και αυτοί που έχουν το 1 θα μπορούν να παίζουν τα πάντα στο PvP κανονικά.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν ξερουμε τιποτα απολυτως για το price tag του 2. δεν εχουν καν release date. 

δεν ξερουμε τι θα συμβει με το περιεχομενο του OW1, θα συνεχισουν να βγαινουν νεοι ηρωες/χαρτες μεχρι να βγει το 2? δεν ξερουμε αν το 1 θα λαβει και αυτο τα τεχνικα upgrades του 2. δεν ξερουμε ποσο μεγαλο θαναι το single campaign του 2 και σε τι μορφη. πχ τα hero missions στο footage που δειξανε, ειναι κυριολεκτικα τα ιδια maps του OW1 με καποια objectives, τα οποια παιζεις ξανα και ξανα. το νεο "core" mode  Push, θα βγει και αυτο για το 1?

το μονο που ξερουμε σιγουρα απο τα επισημα χειλη, ειναι οτι το 2 θα βγει με πολλους νεους ηρωες, οπως το 1 δηλαδη, οτι οι ηρωες/χαρτες του 2 θα παιζονται και στο 1, και οτι θα συνεχισουν να βγαζουν cosmetics και features για το 1, μεχρι να βγει το 2. αλλα δεν αναφερανε ηρωες και χαρτες. η Sojourn θα βγει σιγουρα με το 2, αλλα δεν διευκρινησαν  αν η Echo θα βγει συντομα για το 1 η  αργοτερα στο 2.

δηλαδη ειναι τοσες πολλες αποριες που δεν εχουν απαντηθει. εχουν αλλα 3 πανελς νομιζω σημερα και αυριο για το 2. ελπιζω να ξεκαθαριστει η κατασταση εκει.

ισχυει δεν εχουμε τιμη ουτε release date αλλα σιγουρα δεν θα ειναι φετος...

το 1 ειναι και παραμενει το βασικο ow....ολοι οι ηρωες που θα βγουν θα συνεχιζουν να βγαινουν για το 1 το οποιο δεν πεθανε παρομοιως και οι χαρτες...τα τεχνικα upgrades ουτε οι devs δεν ξερουν ακομα...το push θα βγει για το 1...

κοινως οπως μονος σου ειπες σε αλλο ποστ...μιλαμε απλα για ενα dlc με δικο του install πιθανως για να δικαιολογησει την οποια τιμη...κατα τα αλλα το 1 παραμενει το βασικο παιχνιδι για αυτο μαλλον δεν το λενε 1 και 2 αλλα overwatch και overwatch 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...