Προς το περιεχόμενο

Bloomberg: Η Apple θα λανσάρει γυαλιά επαυξημένης πραγματικότητας το 2020


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
5 minutes ago, nosstrom said:

πόσο επαυξημένη δηλαδή θα ειναι?

Φαντάζομαι απλά θα μπορείς να βλέπεις ειδοποιήσεις και πληροφορίες πλοήγησης κλπ. Δε νομίζω να έχουμε τόσο πολύπλοκα γραφικά ώστε να βλέπεις κάτι περισσότερο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αυτή είναι η σωστή προσέγγιση για τα γυαλιά επαυξημένης πραγματικότητας. Η Google ψιλο απέτυχε και ελπίζω η Apple να κατάφέρει κάτι με περισσότερο ενδιαφέρον και πρακτικότητα. Το να εμφανίζονται πληροφορίες μπροστά στα μάτια σου ενώ ταυτόχρονα έχεις ανοιχτό το οπτικό πεδίο μπροστά σου, θα σε γλιτώσει από πολλές κολώνες που έχοντας το κεφάλι σου σκυμμένο στο κινητό σου πέφτεις πάνω τους... :) 

Συμφωνώ.Στυλ HUD που εχουν οι πιλοτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Δώσε πορν και να δεις τι θραύση θα κάνουν...

Πόπ - πόρν;;;;;; 😛

1 ώρα πριν, rus είπε

Τα γυαλια που ξεγυμνωνουν ποτε θα εινα ετοιμα?:mellow:

τσέκαρε Jumbo Πρώτα!!! 😛

54 λεπτά πριν, stafaf είπε

Δηλαδή, κάθε βράδυ θα φορτίζουμε κινητό, smartwatch, airpods, τώρα ΚΑΙ γυαλιά. 

Πρακτικό μου ακούγεται. 

+ ζώνη, παπούτσια, εσώρουχα, κτλ κτλ!!! 😛

48 λεπτά πριν, ougxar είπε

Επαυξημενης ακριβότητας θα ειναι

χαχαχα!!! 

32 λεπτά πριν, atheatos είπε

Αν γίνονται και γυαλιά ηλίου με την χρήση dark mode , τότε θα τα αγοράσω και ας μην έχω iPhone.

το dark mode λογικά σε αναβάθμιση μελλοντική, οπότε για την ώρα θα έχεις τον ήλιο να πέφτει στα μάτια σου!!!

27 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Ποσο θα κοστιζουν δε λενε :P

1ο βήμα πριν την ανακοίνωση της τιμής τους ένα καρδιογράφημα από δημόσιο νοσοκομείο ή για τους κατόχους του μήλοWatch ένα τσεκ, 2ο βήμα αίτηση για δάνειο σε τράπεζα της επιλογής σου! 😛

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτιδήποτε μπορεί να περιορίσει τον οδηγό από το να παίρνει το βλέμμα του από το δρόμο καλό είναι. Εχει ξεφύγει η κατάσταση με τις οθόνες τέρατα στη μέση του ταμπλό. Οπότε αν μια τέτοια τεχνολογία δεν είναι τύπου HUD δεν ξέρω πόσο πρακτική και ασφαλής θα είναι. 

Δηλαδή κάποιος θα διαβάζει μήνυμα αλλά ταυτόχρονα θα έχει την προσοχή του στο δρόμο; Εφηύραν και νέο εγκέφαλο;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ επικίνδυνο για τον δρόμο.

Δεν φτάνουν όλα τα άλλα θα σκάει και ειδοποίηση στα γυαλιά και πάρε τα κόκκινα και τα στοπ. Όχι μόνο θα σε περνούν σβάρνα αλλά θα πρέπει να τους φωνάξεις για να πατήσουν φρένο. 

Επεξ/σία από Tompgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αυτή είναι η σωστή προσέγγιση για τα γυαλιά επαυξημένης πραγματικότητας. Η Google ψιλο απέτυχε και ελπίζω η Apple να κατάφέρει κάτι με περισσότερο ενδιαφέρον και πρακτικότητα. Το να εμφανίζονται πληροφορίες μπροστά στα μάτια σου ενώ ταυτόχρονα έχεις ανοιχτό το οπτικό πεδίο μπροστά σου, θα σε γλιτώσει από πολλές κολώνες που έχοντας το κεφάλι σου σκυμμένο στο κινητό σου πέφτεις πάνω τους... :) 

Δλδ πιστεύεις ότι θα βγάλει τα AR glasses της η apple και θα στοχεύει να τα φοράς ας πούμε στην οδήγηση για να παίρνεις notifications σαν ρολόι? Πως θα γίνει αυτό, θα αφήσουν τα γυαλιά μυωπίας όσοι τα χρειάζονται (που μπορεί να είμαστε και 50% του πλανήτη) ή θα αφήσουν τα γυαλιά ηλίου τους άπαντες? Εγώ νομίζω τίποτα δεν θα γίνει από αυτά, για games θα είναι. Και βασικά το λέει ήδη το άρθρο ότι με games θα συνδυαστούν.

Επεξ/σία από gthe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafaf είπε

Δηλαδή, κάθε βράδυ θα φορτίζουμε κινητό, smartwatch, airpods, τώρα ΚΑΙ γυαλιά. 

Πρακτικό μου ακούγεται. 

Άστα θα ανέβει και το τιμολόγιο της ΔΕΗ πως θα βγουν οι δόσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, gthe said:

Δλδ πιστεύεις ότι θα βγάλει τα AR glasses της η apple και θα στοχεύει να τα φοράς ας πούμε στην οδήγηση για να παίρνεις notifications σαν ρολόι? Πως θα γίνει αυτό, θα αφήσουν τα γυαλιά μυωπίας όσοι τα χρειάζονται (που μπορεί να είμαστε και 50% του πλανήτη) ή θα αφήσουν τα γυαλιά ηλίου τους άπαντες? Εγώ νομίζω τίποτα δεν θα γίνει από αυτά, για games θα είναι. Και βασικά το λέει ήδη το άρθρο ότι με games θα συνδυαστούν.

Όχι απαραίτητα! Αν είναι αρκετά έξυπνοι θα φροντίσουν να πουλάνε απλά το σκελετό ώστε να προσαρμόζεις πάνω του ό,τι φακούς θέλεις (οράσεως, ηλίου, κλπ). Σε διαφορετική περίπτωση θα μπορούν να χρησιμοποιούνται μόνο από όσους έχουν άριστη όραση ή φορούν φακούς επαφής! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταφέρνουν και μετρούν τη δύναμη του αντιπάλου, όπως έκανε ο Vegetta τότε είναι must. Πέραν της πλάκας δείχνουν εντυπωσιακά και μακάρι να αξιοποιηθούν στο έπακρο οι λειτουργίες που αναφέρουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, atheatos είπε

Αν γίνονται και γυαλιά ηλίου με την χρήση dark mode , τότε θα τα αγοράσω και ας μην έχω iPhone.

Και με τι θα τα συνδέσεις?θα τα φοράς μέσα στην καφετέρια για μούρη επειδή θα έχουν το μήλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Και με τι θα τα συνδέσεις?θα τα φοράς μέσα στην καφετέρια για μούρη επειδή θα έχουν το μήλο?

Εσύ περίμενε να βγάλει η Google 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...