Προς το περιεχόμενο

Νέο και τελευταίο trailer για το Star Wars: The Rise of Skywalker


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ήμουν ποτέ φαν και ούτε πρόκειται να γίνω... Αλλά έχω ένα σχόλιο... Ωραίο παιδί η  Ridley και μοιάζει πολύ στη Σάκκαρη (άσχετο αλλά ήθελα να το πω).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, @taraxia said:

Screenshot_3.jpg

Ελλάδα θα έχει πρεμιέρα στις 18/12 (Τετάρτη), άρα 50% σε 2D είναι 3.75 euro. 😛

74836803_2530170930553911_45051732389632

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμουν ποτε φαν ας μου επιτρεψουν οι φανς να πω και εγω την παπαρια μου :

 

Πολυ hype για κατι που εχει βαλτωσει εδω και καιρο ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ποσοστο θετικων/αρνητικων σχολιων κατω απο καθε νημα star wars ειναι ενδεικτικό και αντιπροσωπευτικο για το τι σκεφτεται ο κοσμος παγκοσμιως , κατι δεν παει καλα.. ισως εγω δλδ

 

σε καθε περιπτωση, day one με το σπαθακι μου και το κρανος μου εγω!

 

και σε αυτο!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, hariskar said:

Όποιος θέλει να δει ταινία με βάθος δε βλέπει Star Wars, ας δει Tarkowski, Greenaway κλπ. Star Wars πάμε να δούμε για να περάσουμε 2 ευχάριστες ώρες. Δε χρειάζεται να εμβαθύνουμε σε όλα.

Όπως έχει πει κι ο Lukas, τα Star Wars είναι για 12χρονα. Τώρα, το ότι μεγάλοι άνθρωποι ασχολούνται και γράφουν για τα λογικά κενά που έχουν οι ταινίες επιστημονικής φαντασίας για 12χρονα, είναι δικό τους πρόβλημα. Και το σενάριο της Κοκκινοσκουφίτσας έχει θέματα αλλά δεν κάνουμε έτσι! 🤣

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε star wars  σε avengers σε transformers κτλ. Tι περιμένετε να δείτε εκτος τον πολύ ωραίον εφέ. σενάριο? ευρηματικότητα? δυνατούς ρόλους? ξεκινάς την ταινία με εφέ και τελειώνεις με εφέ. Λες και μερικά λόγια για να μην εισαι στην μουγκα και να κουνιούνται τα στόματα και τέλος. Τα πάλια τα star wars δίναν έμφαση στο σεναριο και στο πως θα κανουν την ταινια να εχει αρχή και τέλος ακόμα και αν υπάρχει συνεχεια. Χωρίς να κουράζουν και χωρίς να κάθεσαι να βλέπεις τα εφέ αλλα να κάθεσαι να βλέπεις την ιστορία .Πλέον αυτό που πουλάει είναι τα εφέ. Και αυτό που κάνει μια ταινία να πουλήσει είναι τα εφέ. Επίσης ο κόσμος πάει για τα εφέ και όχι για την ταινία. Δεν νοιάζεται κανεις για την ιστορία αλλα για το αν έχει καλά εφέ. Αυτή που νοιάζονται για την ιστορία δεν θα πάνε να δουν την ταινία γιατί ήδη ξέρουν πως είναι για πέταμα.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, asdfaster said:

Σε star wars  σε avengers σε transformers κτλ. Tι περιμένετε να δείτε εκτος τον πολύ ωραίον εφέ. σενάριο? ευρηματικότητα? δυνατούς ρόλους? ξεκινάς την ταινία με εφέ και τελειώνεις με εφέ. Λες και μερικά λόγια για να μην εισαι στην μουγκα και να κουνιούνται τα στόματα και τέλος. Τα πάλια τα star wars δίναν έμφαση στο σεναριο και στο πως θα κανουν την ταινια να εχει αρχή και τέλος ακόμα και αν υπάρχει συνεχεια. Χωρίς να κουράζουν και χωρίς να κάθεσαι να βλέπεις τα εφέ αλλα να κάθεσαι να βλέπεις την ιστορία .Πλέον αυτό που πουλάει είναι τα εφέ. Και αυτό που κάνει μια ταινία να πουλήσει είναι τα εφέ. Επίσης ο κόσμος πάει για τα εφέ και όχι για την ταινία. Δεν νοιάζεται κανεις για την ιστορία αλλα για το αν έχει καλά εφέ.

Δεν ξέρω πόσων χρόνων είσαι αλλά εμείς όταν βγαίναμε απ' τις αίθουσες του SW τη δεκαετία του '80 δεν μιλούσαμε για το σενάριο. Χαζεύαμε με τα εφέ και διασκεδάζαμε με τους χαρακτήρες και τα αστειάκια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Δεν ξέρω πόσων χρόνων είσαι αλλά εμείς όταν βγαίναμε απ' τις αίθουσες του SW τη δεκαετία του '80 δεν μιλούσαμε για το σενάριο. Χαζεύαμε με τα εφέ και διασκεδάζαμε με τους χαρακτήρες και τα αστειάκια.

Αληθές μεν αλλά τουλάχιστον το Empire Strikes Back είχε και πολύ καλό σενάριο, και πολύ καλύτερη σκηνοθεσία και μεγαλύτερη ψυχή στους χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Δεν ξέρω πόσων χρόνων είσαι αλλά εμείς όταν βγαίναμε απ' τις αίθουσες του SW τη δεκαετία του '80 δεν μιλούσαμε για το σενάριο. Χαζεύαμε με τα εφέ και διασκεδάζαμε με τους χαρακτήρες και τα αστειάκια.

Αμα ευγενές το 80 και χάζευες τα εφέ που τρεμόπαιζαν. Τα εφέ που αλλου ήταν η σκια και αλλου ήταν ο άνθρωπος. Τα εφέ που δεν υπήρχαν καν εφέ και που εύκολα καταλάβαινες πως το fake από το αληθινό. Τώρα δηλαδή τι κανεις? πας βλέπεις avengers και το 1% είναι αληθινό. Και από άλλο 99% είναι fake αλλα δεν μπορείς να το ξεχωρίσεις. Tώρα τα εφέ είναι σε άλλο επίπεδο. Sε αυτό στοχεύει και η disney και σας πετάει εφέ με το τσουβάλι τωρα το 2019. Kαι όταν τελειώσει το έργο δεν ξέρετε τι είδατε.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Δεν ξέρω πόσων χρόνων είσαι αλλά εμείς όταν βγαίναμε απ' τις αίθουσες του SW τη δεκαετία του '80 δεν μιλούσαμε για το σενάριο. Χαζεύαμε με τα εφέ και διασκεδάζαμε με τους χαρακτήρες και τα αστειάκια.

Υπηρχαν και τοτε 30-40-50ρηδες που το βλεπαν.Αυτων η γνωμη μετραει, οι πιτσιρικαδες για τα εφε πανε εννοειται.Και η πρωτη τριλογια ειχε φοβερα εφε για την εποχη, σε αντιθεση με την τελευταια ομως ειχε να δωσει και ενα σεναριο ανταξιο των εφε.Τωρα παω να τις δω απλα για να δω που θα καταληξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, asdfaster said:

Αμα ευγενές το 80 και χάζευες τα εφέ που τρεμόπαιζαν. Τα εφέ που αλλου ήταν η σκια και αλλου ήταν ο άνθρωπος. Τα εφέ που δεν υπήρχαν καν εφέ και που εύκολα καταλάβαινες πως το fake από το αληθινό. Τώρα δηλαδή τι κανεις? πας βλέπεις avengers και το 1% είναι αληθινό. Και από άλλο 99% είναι fake αλλα δεν μπορείς να το ξεχωρίσεις. Tώρα τα εφέ είναι σε άλλο επίπεδο.

Δεν είπα ότι τα εφέ δεν είναι απείρως καλύτερα, αυτό έλλειπε! Είπα ότι και τότε τα εφέ ήταν βασικό στοιχείο των ταινιών.
Ξεχνάς ότι τότε δεν είχαμε δει τα σημερινά εφέ. Σε 15 χρόνια τα ίδια θα λες για τα σημερινά εφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Noreak είπε

Υπηρχαν και τοτε 30-40-50ρηδες που το βλεπαν.Αυτων η γνωμη μετραει, οι πιτσιρικαδες για τα εφε πανε εννοειται.Και η πρωτη τριλογια ειχε φοβερα εφε για την εποχη, σε αντιθεση με την τελευταια ομως ειχε να δωσει και ενα σεναριο ανταξιο των εφε.Τωρα παω να τις δω απλα για να δω που θα καταληξει.

Και εγώ έτσι. Και όχι μονο στο starwars αλλα και σε άλλες ταινίες αλλα και σε σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Palpatin ακούγεται από πίσω;

 

Εντάξει. Μπορεί να μην έχει την αίγλου του παρελθόντος πλέον το star wars, αλλά δεν χρειάζεται να γκρινιάζουμε τόσο για κάτι που αν κάποιος θέλει να το δει, μπορεί να το δει με τιμή όσο του να πιει ένα καφέ κι αν κάποιος δεν θέλει να το δει, απλά ας μη το δει!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...