Προς το περιεχόμενο

Νέο και τελευταίο trailer για το Star Wars: The Rise of Skywalker


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Noreak said:

Υπηρχαν και τοτε 30-40-50ρηδες που το βλεπαν. Αυτων η γνωμη μετραει, οι πιτσιρικαδες για τα εφε πανε εννοειται.Και η πρωτη τριλογια ειχε φοβερα εφε για την εποχη, σε αντιθεση με την τελευταια ομως ειχε να δωσει και ενα σεναριο ανταξιο των εφε.Τωρα παω να τις δω απλα για να δω που θα καταληξει.

Όχι τόσο όσο των 12χρονων, που είναι το βασικό target group των ταινιών.
Αν περιμένεις πάντως η εξέλιξη των εφέ να ακολουθείται κι από αντίστοιχη εξέλιξη στα σενάρια, τσάμπα περιμένεις! Θα είχαμε φτάσει σε επίπεδα Σαίξπηρ!

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το ενοχλητικό είναι που μπαμπάδες-μπαρμπαδες (κυρίως 50+) προσπαθούν με τα χίλια ζόρια να πείσουν τα παιδιά τους οτι πρέπει να έχουν την ίδια τρέλα για το Star Wars. Πάει πέρασε παιδιά, παρ'τε το χαμπάρι. Και το back to the future ήταν παιδική μας τρέλα αλλά πάει πέρασε....τελείωσε. Αφήστε τα παιδια να βρουν τα δικά τους παιδικά κολλήματα, αυτά που είναι της ηλικίας τους,  ότι παίζει σημερα και είναι σύγχρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Όχι τόσο όσο των 12χρονων, που είναι το βασικό target group των ταινιών.
Αν περιμένεις πάντως η εξέλιξη των εφέ να ακολουθείται κι από αντίστοιχη εξέλιξη στα σενάρια, τσάμπα περιμένεις! Θα είχαμε φτάσει σε επίπεδα Σαίξπηρ!

Εννοω μετραει για την αξιολογηση της ταινιας, για τις εισπραξεις εννοειται οι πιτσιρικαδες.

Οχι δεν εχω αυταπατες εδω και παρα πολλα χρονια.Που και που θα εμφανιζονται μερικες εξαιρεσεις αλλα ο γενικος κανονας δυστυχως ειναι νοοτροπιας fast food...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, kostas12ldb είπε

Θα είναι και ο Super Goofy (Kylo Ren) στην ταινία; Ωραία! XD
(Αυτό για όσους ΤΟΛΜΟΥΝ να συγκρίνουν τον Darth Vader με τον Kylo Ren...)

Μιά χαρά είναι ο Kylo Ren (αν τον υποδυθεί πάλι ο adam diver):D

Φέτος για πρώτη φορά μετά την έλευση του 3D δεν θα πάω σινεμά για να το δω.

Λόγοι οικονομικοί, βαρεμάρας, πολυκοσμίας, θα περιμένω μιά καλή έκδοση και θα το δω παρέα με τον Yamaha μου...;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsiv είπε

Μιά χαρά είναι ο Kylo Ren (αν τον υποδυθεί πάλι ο adam diver):D

Φέτος για πρώτη φορά μετά την έλευση του 3D δεν θα πάω σινεμά για να το δω.

Λόγοι οικονομικοί, βαρεμάρας, πολυκοσμίας, θα περιμένω μιά καλή έκδοση και θα το δω παρέα με τον Yamaha μου...;)

Οι αντιδράσεις του Kylo Ren τον κάνουν να μοιάζει με κακομαθημένο 12 χρονο!
Εκτός αν συμπληρωθεί κάτι στο τελευταίο επεισόδιο και έρθει στα ίσια του. Αλλιώς θα είναι ίσως από τους πιο "soft" κακούς στην ιστορία του Star Wars.
Και έτσι, για να θυμόμαστε ποιός είναι ο κυρ Βέιντερ (δεν μιλάει, δεν λαλάει, μόνο παριστάνει την μηχανή του κυμά)...
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To trailer τουλάχιστον δείχνει αρκετά καλό,με διάφορα στοιχεία απο τα παλιά αγαπημένα,βλέπω εκπαίδευση στύλ Luke σε ζούγκλες κλπ και βέβαια τα ρομπότ και χαρακτήρες που έχει ο κόσμος αγαπήσει,είμαι σίγουρος πως θα είναι πολύ καλύτερο και οτι έβαλαν λίγο μυαλό μετά την πατάτα που έβγαλαν τελευταίο και τις διαμαρτυρίες των φαν για το προηγούμενο,Το Rogue One πραγματικά το είδα πολύ ευχάριστα και δεν το περίμενα !

Το αν θα είναι πραγματικά καλό,δεν μπορώ να το ξέρω,ούτε δίνω σημασία σε φήμες,όμως φαίνεται πως έχουν χώσει φράγκα πολλά στήν παραγωγή και είδα οτι δείχνουν κάτι απίθανα σκηνικά (set pieces)και τοποθεσίες,είναι πολύ λίγα τα έργα που βλέπω πλέον στο σινεμά όμως κάποια σίγουρα θα κοιτάξω να το δω στο σινεμά γιατί όπως και να το κάνουμε είναι άλλη η μαγεία εκεί και άλλη στο σπίτι στήν τηλεόραση,μόνος η ακόμη και με κάνα φίλο παρέα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Σε star wars  σε avengers σε transformers κτλ. Tι περιμένετε να δείτε εκτος τον πολύ ωραίον εφέ. σενάριο? ευρηματικότητα? δυνατούς ρόλους? ξεκινάς την ταινία με εφέ και τελειώνεις με εφέ. Λες και μερικά λόγια για να μην εισαι στην μουγκα και να κουνιούνται τα στόματα και τέλος. Τα πάλια τα star wars δίναν έμφαση στο σεναριο και στο πως θα κανουν την ταινια να εχει αρχή και τέλος ακόμα και αν υπάρχει συνεχεια. Χωρίς να κουράζουν και χωρίς να κάθεσαι να βλέπεις τα εφέ αλλα να κάθεσαι να βλέπεις την ιστορία .

Αυτό ρε παιδιά, να έχει και λίγο ιστορία / ηθοποιία το όλο θέμα. Και τα Mad Max (Hardy / Theron) και Ready Player 1 τσίτα στα εφέ ήταν, αλλά είχαν μια στοιχειώδη ιστορία. Δεν περιμένουμε να δούμε ούτε το Ex Machina ούτε το Blade Runner 2. Αλλά και το αντίθετο είναι απογοητευτικό.

1 ώρα πριν, cmak είπε

Μιλώντας σαν 40+ που σημαίνει ότι μεγαλώσαμε με star wars, λατρεύω το σύμπαν, έχω παίξει παιχνίδια, έχω αγοράσει υλικό που σχετίζεται με το universe έχω δει και έχω προσπαθήσει να δικαιολογήσω μέχρι και τη δεύτερη τριλογία το Λούκας νομίζω ότι η βασική ιστορία που βλέπουμε εδώ είναι επιεικώς απαράδεκτη και νηπιακή τόσο σε σύλληψη, όσο και σε εκτέλεση. 

Ta spin off με πρώτο το Rogue one απέχουν έτη φωτός από αυτά

Αυτό. Το Rogue One ήταν ίσως το καλύτερο Star Wars μετά τα επεισόδια 4, 5, 6. Και πολλά video games είχαν κλάσεις ανώτερο σενάριο από τα 7 & 8. Που σιγά το επεισόδιο 7, ήταν στην ουσία remake του 4. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostas12ldb είπε

Οι αντιδράσεις του Kylo Ren τον κάνουν να μοιάζει με κακομαθημένο 12 χρονο!
Εκτός αν συμπληρωθεί κάτι στο τελευταίο επεισόδιο και έρθει στα ίσια του. Αλλιώς θα είναι ίσως από τους πιο "soft" κακούς στην ιστορία του Star Wars.
Και έτσι, για να θυμόμαστε ποιός είναι ο κυρ Βέιντερ (δεν μιλάει, δεν λαλάει, μόνο παριστάνει την μηχανή του κυμά)...
 

πωπωπω. τι badass ε; ενα cyborg με υπερδυναμεις και ενα σπαθι που κοβει τα παντα, σκοτωνει αβερτα κοινους θνητους με πιστολακια.

απο την αλλη βεβαια χανει απο τον δασκαλο του και σχεδον καιγεται ζωντανος, χανει απο τον γιο του, αιφνιδιαζεται απο εναν λαθρεμπορο και αποτυγχανει να προστατεψει το DS, τι αλλο; α ναι, σκοτωνει τον γερο δασκαλο του, αφου ο ιδιος του το επιτρεψει πρωτα. νικαει τον απειρο και ανεκπαιδευτο γιο του, αλλα στο τελος καταφερνει να του ξεφυγει. και φυσικα ειναι η bitch του Emperor.

Darth Vader. such a badass. oταν τα βαζει με κατωτερους αντιπαλους.

1 ώρα πριν, mordred είπε

Δεν ήμουν ποτέ φαν και ούτε πρόκειται να γίνω... Αλλά έχω ένα σχόλιο... Ωραίο παιδί η  Ridley και μοιάζει πολύ στη Σάκκαρη (άσχετο αλλά ήθελα να το πω).

66d462c4adbc1dd503ce121fa559727e.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KilliK είπε

πωπωπω. τι badass ε; ενα cyborg με υπερδυναμεις και ενα σπαθι που κοβει τα παντα, σκοτωνει αβερτα κοινους θνητους με πιστολακια.

απο την αλλη βεβαια χανει απο τον δασκαλο του και σχεδον καιγεται ζωντανος, χανει απο τον γιο του, αιφνιδιαζεται απο εναν λαθρεμπορο και αποτυγχανει να προστατεψει το DS, τι αλλο; α ναι, σκοτωνει τον γερο δασκαλο του, αφου ο ιδιος του το επιτρεψει πρωτα. νικαει τον απειρο και ανεκπαιδευτο γιο του, αλλα στο τελος καταφερνει να του ξεφυγει. και φυσικα ειναι η bitch του Emperor.

Darth Vader. such a badass. oταν τα βαζει με κατωτερους αντιπαλους.

Χάνει από τον γιό του, ο οποίος έχει περάσει κάτι μήνες εκπαίδευση από Yoda.
Δεν κοντράρετε στα ίσια από έναν πρώην Storm Trooper, και από μια τύπισσα που όταν είδε το φωτόσπαθο ρώτησε "Βας ιστ ντας?"! XD

Έλα, παραδέξου το, το έχουν μαμήσει και ψόφησε.
Ναι, θα πάω να το δω, αλλά μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hariskar είπε

Όποιος θέλει να δει ταινία με βάθος δε βλέπει Star Wars, ας δει Tarkowski, Greenaway κλπ. Star Wars πάμε να δούμε για να περάσουμε 2 ευχάριστες ώρες. Δε χρειάζεται να εμβαθύνουμε σε όλα.

Όπως και το Τζόκερ που για μένα ήταν χλιαρή και επιφανειακή ταινία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostas12ldb είπε

Χάνει από τον γιό του, ο οποίος έχει περάσει κάτι μήνες εκπαίδευση από Yoda.
Δεν κοντράρετε στα ίσια από έναν πρώην Storm Trooper, και από μια τύπισσα που όταν είδε το φωτόσπαθο ρώτησε "Βας ιστ ντας?"! XD

Έλα, παραδέξου το, το έχουν μαμήσει και ψόφησε.
Ναι, θα πάω να το δω, αλλά μέχρι εκεί.

λαθος, 3 χρονια εκπαιδευση ειχε ο Luke αναμεσα στο ΤESB  και ROTJ. η ουσια ομως ειναι οτι οποτε αντιμετωπισε εναν ισαξιο αντιπαλο Jedi, ο badass Vader χανει. παντα. στις ταινιες.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...