Προς το περιεχόμενο

Νέο και τελευταίο trailer για το Star Wars: The Rise of Skywalker


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, KilliK είπε

λαθος, 3 χρονια εκπαιδευση ειχε ο Luke αναμεσα στο ΤESB  και ROTJ. η ουσια ομως ειναι οτι οποτε αντιμετωπισε εναν ισαξιο αντιπαλο Jedi, ο badass Vader χανει. παντα. στις ταινιες.

Θεωρείς λοιπών τον Kylo Ren "καλοχτισμένο" villain;
Στις παλιές ταινίες, έβλεπες τον Vader και τον Palpatine και αισθανόσουν ένα δέος ρε παιδί μου.
Ο Snoke και ο Ren, εμένα προσωπικά, δεν μου έκαναν καμία αίσθηση (προς το παρόν). Και γι' αυτό εξάλλου είπα πιο 'πάνω "κάτσε να δούμε που θα το πάνε στο τελευταίο επεισόδιο με τον Ren".

Επείσης, ο Luke δεν είναι ένας οποιοσδήποτε αντίπαλος για τον Vader. Μάλιστα, αν κρίνεις και από το γεγονός ότι τον σώζει από τον Palpatine, ίσως να μην έχει την "δύναμη" και το ψυχικό σθένος να τον αντιμετωπίσει full force που λένε και στο χωριό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, kostas12ldb είπε

Θεωρείς λοιπών τον Kylo Ren "καλοχτισμένο" villain;
Στις παλιές ταινίες, έβλεπες τον Vader και τον Palpatine και αισθανόσουν ένα δέος ρε παιδί μου.
Ο Snoke και ο Ren, εμένα προσωπικά, δεν μου έκαναν καμία αίσθηση (προς το παρόν). Και γι' αυτό εξάλλου είπα πιο 'πάνω "κάτσε να δούμε που θα το πάνε στο τελευταίο επεισόδιο με τον Ren".

Επείσης, ο Luke δεν είναι ένας οποιοσδήποτε αντίπαλος για τον Vader. Μάλιστα, αν κρίνεις και από το γεγονός ότι τον σώζει από τον Palpatine, ίσως να μην έχει την "δύναμη" και το ψυχικό σθένος να τον αντιμετωπίσει full force που λένε και στο χωριό μου.

oχι, ολοι οι καινουργιοι χαρακτηρες ειναι αθλιοι. ακομη και ο Kylo που εχει ενα στοιχειωδες βαθος χαρακτηρα και ο ηθοποιος ειναι καλος στον ρολο του, δεν τον εχουν αναπτυξει καθολου.

αυτο που λεω με τα παραπανω ειναι οτι παρολο που ο Vader ειναι αδιαμφισβητητα ενας εμβληματικος χαρακτηρας, παραμενει ενα μεγαλο pussy.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ο ηθόποιος που έκανε τον παλιό Vader ήταν του βασιλικού αγγλικού θεάτρου , καμία σχέση νε τον μυτόγκα .Όσο για την πρωταγωνίστρια , καλύτερα να μην πούμε τίποτα γιατί θα μας κόψει ....η λογοκρισία

Ο μαύρος ,το έχει πει και ο ίδιος ,άνεργος ήταν,και του ήρθε ουρανοκατέβατος ο ρόλος.

Τέσπα ,για δυο ωρες ελαφράς χαζομάρας καλή είναι η ταινία ,δεν φτάνει βέβαια ....Μπέρκγμαν ,αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα σε αυτή τη ζωή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, basilis5 είπε

Αν το ποσοστο θετικων/αρνητικων σχολιων κατω απο καθε νημα star wars ειναι ενδεικτικό και αντιπροσωπευτικο για το τι σκεφτεται ο κοσμος παγκοσμιως , κατι δεν παει καλα.. ισως εγω δλδ

 

σε καθε περιπτωση, day one με το σπαθακι μου και το κρανος μου εγω!

 

και σε αυτο!

That makes two of us... the force is still strong! 
 

Όταν παίχτηκε η 1η ταινία εγώ ήμουν αγέννητος ... την είδα 12 χρόνων και έμεινα ...ακας!

Αλλες εποχές τότε και τα εφέ της ταινίας ήταν πραγματικά πρωτοποριακά... 

Τωρα όλοι με το CGI κάνουν παπάδες (Matrix,κλπ)... δεν έχει σημασία... ο Λουκάς είπε ότι οι ταινίες αυτές είναι για 12χρονα (πλέον) γιατί μέχρι τότε έχουν παίξει πχ fortnite στο ps4 και έχουν δοκιμάσει VR... Δεν το είπε για να υποβαθμίσει τις ταινίες... 

εξ ορισμού οι ταινίες δεν μπορεί να ήταν καλύτερες από τις πρώτες... γιατί απλά οι πρώτες ήταν κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί...

Σιγουρα υπάρχουν λάθη (όπως πχ  να μην διατηρηθεί το μυστήριο για τον KyloRen πίσω από τη μάσκα για 1,5-2 ταινίες... - η φωνή ενος από τους καλυτερους στην ηλικία του ηθοποιους στο Hollywood πήγε στράφι - ή να μην αφήσουν τη Ray να αναρωτιέται πια πλευρά της δύναμης να διαλέξει...)

Ομως, είναι ένα SAGA που έχει μια αγωνία τελικά...

Αν ξέρει κανεις πως τελειώνει να μας το πει... γιατί εγώ το βλέπω για ανατροπή...
 

The last Jedi και τώρα ...the Rise of the Skywalker ...όπως λέμε the empire strikes back ή όπως λέμε the return of the Jedi?

Για όσους λένε βέβαια ότι θα το δουν σε projectors ή 4K TVs για τις οποίες έχουν ξοδέψει 3000αρα αλλά δεν αξίζουν τα 9 ευρώ ...απλά ...δεν κατάλαβα τη σκέψη τους... το Joker με κανένα εφέ το βλέπουμε σινεμά (και πολύ σωστα αλλά για άλλους λόγους) ... το Star Wars γιατί δεν είναι vfm που όπως λέτε είναι μόνο εφέ;;; Εγώ λέω τζάμπα χρόνο θα φας να κατεβάσεις το (κατακρεουργημένο) torrent!!

peace

 

 

22 λεπτά πριν, evkar είπε

 ο ηθόποιος που έκανε τον παλιό Vader ήταν του βασιλικού αγγλικού θεάτρου , καμία σχέση νε τον μυτόγκα .Όσο για την πρωταγωνίστρια , καλύτερα να μην πούμε τίποτα γιατί θα μας κόψει ....η λογοκρισία

Ο μαύρος ,το έχει πει και ο ίδιος ,άνεργος ήταν,και του ήρθε ουρανοκατέβατος ο ρόλος.

Τέσπα ,για δυο ωρες ελαφράς χαζομάρας καλή είναι η ταινία ,δεν φτάνει βέβαια ....Μπέρκγμαν ,αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα σε αυτή τη ζωή.

Φίλε ο μυτογκας είναι ο καλύτερος ηθοποιός του Hollywood στη γενιά του (30αρης)

Επεξ/σία από teovag
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hariskar είπε

Είμαι φαν του κινηματογράφου και βλέπω ταινίες όλων των ειδών.

Επειδή δεν είναι Tarkovsky δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν πρέπει να έχει και βάθος, αλλιώς να πάω να δω το Ρόδα τσάντα και κοπάνα. Το STAR WARS αποτελεί σημαντικό κομμάτι του κινηματογράφου και της pop culture και είναι άδικο να ξεσκίζουν έτσι. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, evkar είπε

 ο ηθόποιος που έκανε τον παλιό Vader ήταν του βασιλικού αγγλικού θεάτρου , καμία σχέση νε τον μυτόγκα .Όσο για την πρωταγωνίστρια , καλύτερα να μην πούμε τίποτα γιατί θα μας κόψει ....η λογοκρισία

Ο μαύρος ,το έχει πει και ο ίδιος ,άνεργος ήταν,και του ήρθε ουρανοκατέβατος ο ρόλος.

Τέσπα ,για δυο ωρες ελαφράς χαζομάρας καλή είναι η ταινία ,δεν φτάνει βέβαια ....Μπέρκγμαν ,αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα σε αυτή τη ζωή.

O μυτόγκας είναι μόλις 36 χρονών και έχει παίξει σε ταινίες με σκηνοθέτες όπως Scorcese, Jarmusch, Eastwood, Baumbach, αδερφούς Coen, Spike Lee, Soderbergh και Gilliam. Λες να μην είναι καλός ηθοποιός και να έτυχε να παίξει σε ταινίες των παραπάνω; Στα Star Wars τώρα προφανώς και είναι κατώτερος γιατί έτσι του είπαν να παίξει. Teenage angst στην πρώτη ταινία κτλ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, butters είπε

O μυτόγκας είναι μόλις 36 χρονών και έχει παίξει σε ταινίες με σκηνοθέτες όπως Scorcese, Jarmusch, Eastwood, Baumbach, αδερφούς Coen, Spike Lee, Soderbergh και Gilliam. Λες να μην είναι καλός ηθοποιός και να έτυχε να παίξει σε ταινίες των παραπάνω; Στα Star Wars τώρα προφανώς και είναι κατώτερος γιατί έτσι του είπαν να παίξει. Teenage angst στην πρώτη ταινία κτλ. 

Σωστός ο Butters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, evkar said:

ο ηθόποιος που έκανε τον παλιό Vader ήταν του βασιλικού αγγλικού θεάτρου

Εννοείς την φωνή του Vader? Διότι μέσα στη στολή ήταν body builder...

4 minutes ago, ExCiZieR said:

Μονο αν ειναι το Dagger of Mortis αυτο που κραταει η Rey, μπορει καπως να σωθει το πραμα...

Στο 1:52? Μην ελπίζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Στο 1:52? Μην ελπίζεις...

Απιθανο ναι... αλλα να χουμε να ελπιζουμε. Και στο 1:59. Saber σβηστο στην ζωνη. Blaster vs Palp no way... ισως κραταει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, evkar είπε

 ο ηθόποιος που έκανε τον παλιό Vader ήταν του βασιλικού αγγλικού θεάτρου , καμία σχέση νε τον μυτόγκα .

νομιζω εχεις μπερδεψει τον old man Kenobi με τον Vader..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, ExCiZieR said:

Απιθανο ναι... αλλα να χουμε να ελπιζουμε. Και στο 1:59. Saber σβηστο στην ζωνη. Blaster vs Palp no way... ισως κραταει αυτο?

Μην ελπίζεις, ότι θεωρίες είχαν βγει έφαγαν τον κουβά του αιώνα στις προηγούμενες ταινίες. Έβλεπες κόσμο με όρεξη να γράφει θεωρίες κι ύστερα σε κάθε ταινία να έρχεται σφαλιάρα από την ανυπαρξία lore/plot twist/κτλπ στη νέα τριλογία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...