Προς το περιεχόμενο

TV Season 2019-2020


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 295
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ γουσταρω που βγαινουν horror σειρες, μακαρι εστω να αγγιζει το 1o haunting

Φαινεται καλο απ το τραιλερ

Ειναι βασισμενο σε ενα απο τα καλυτερα horror scifi βιβλια στην Αιγυπτο διαβασα

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκατσα ειδα το Σ/Κ το the society στο Netflix. Λοιπον προκειται για ενα πολυ ωραιο σεναριο και τρομερη ιδεα, που θυμιζει πολυ the 100. Αλλα πολυ μεγαλα επεισοδια, με αποτελεσμα να δειχνουν οτι να ναι στα πρωτα 5 επεισοδια. Πολυ βαρετα, και επαιζα με το κινητο στο μεγαλυτερο μερος. Μετα το 5ο επεισοδιο, ανεβαινει κατακορυφα αλλα δε φτανει με τιποτα αυτο που θα μπορουσε να ειναι. Οι ηθοποιοι μετριοι οι περισσοτεροι, κακο soundtrack εως και μη-υπαρκτο. Παρ ολα αυτα εκατσα το ειδα ολο

Εγω το προτεινω αν δεν εχετε κατι καλυτερο να δειτε, και σας αρεσει το the 100. Οverall ενα τιμιο 6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2020 στις 6:19 ΜΜ, johnpapoulias είπε

Μεγάλος ντόρος για το The Haunting of Bly Manor του Mike Flanagan (The Haunting of Hill House). Δεν αποτελεί sequel αν και παίζουν κάποιοι από τους ηθοποιούς του Hill House και βασίζεται στο βιβλίο του Henry James "Το στρίψιμο της βίδας". 9 Οκτωβρίου στο Netflix.

Απολαυστικοτατο, πολυ μεστη σκηνοθεσια, ελπιζω να κλεισει καλυτερα απο το προηγουμενο Haunting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειωσα χθες το Giri/Haji στο Netflix. Παρα πολυ καλή αστυνομική σειρά, με αναπάντεχα καλή σκηνοθεσία και χαρακτήρες. Σε συνεργασία με το BBC, γυρισμένη σε Ιαπωνια και Λονδινο, ειναι ενα πολυ καλο mix british drama και yakuza movie. Τεραστιο κρίμα που το BBC και το Netflix την εθαψαν εντελως στο προγραμμά τους και είδε μηδενική υποστήριξη ή marketing στην κυκλοφορία του, με αποτέλεσμα η σειρά να ακυρωθεί και να μη δούμε 2η σεζον φέτος.

Ομως το θετικό είναι οτι η σειρα βλεπεται ανετότατα σαν mini series, κλείνει δλδ πολυ καλα σχεδόν όλες τις ιστορίες και αν δεν ελεγα σε κάποιον ότι θα εβγαινε και 2η σεζον, ανετα πιστευεις οτι τελείωσε όπως έπρεπε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Τέλειωσα χθες το Giri/Haji στο Netflix. Παρα πολυ καλή αστυνομική σειρά, με αναπάντεχα καλή σκηνοθεσία και χαρακτήρες. Σε συνεργασία με το BBC, γυρισμένη σε Ιαπωνια και Λονδινο, ειναι ενα πολυ καλο mix british drama και yakuza movie. Τεραστιο κρίμα που το BBC και το Netflix την εθαψαν εντελως στο προγραμμά τους και είδε μηδενική υποστήριξη ή marketing στην κυκλοφορία του, με αποτέλεσμα η σειρά να ακυρωθεί και να μη δούμε 2η σεζον φέτος.

Ομως το θετικό είναι οτι η σειρα βλεπεται ανετότατα σαν mini series, κλείνει δλδ πολυ καλα σχεδόν όλες τις ιστορίες και αν δεν ελεγα σε κάποιον ότι θα εβγαινε και 2η σεζον, ανετα πιστευεις οτι τελείωσε όπως έπρεπε.

Τοσο καλο ειναι? 1η φορα την ακουω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Τοσο καλο ειναι? 1η φορα την ακουω

καλα το "τοσο καλο" ειναι θεμα γουστου εντελως οποτε μη σε παρω στο λαιμο μου. Εμενα μου την προτεινε ενας φιλος σκηνοθετης ως μια ευχαριστη αλλαγη στις προχειροτητες του netflix και εξεπλαγην ευχαριστα. Ειδικα για ατομα που τους αρεσουν οι yakuzo-ιστοριες, ειναι ενα ενδιαφερον μιξ. Ακομα και το recap καθε επισοδείου γινεται με ωραιο τροπο, σαν να στα λενε με χαικου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

καλα το "τοσο καλο" ειναι θεμα γουστου εντελως οποτε μη σε παρω στο λαιμο μου. Εμενα μου την προτεινε ενας φιλος σκηνοθετης ως μια ευχαριστη αλλαγη στις προχειροτητες του netflix και εξεπλαγην ευχαριστα. Ειδικα για ατομα που τους αρεσουν οι yakuzo-ιστοριες, ειναι ενα ενδιαφερον μιξ. Ακομα και το recap καθε επισοδείου γινεται με ωραιο τροπο, σαν να στα λενε με χαικου.

Επειδη μου αρεσουν οι yakuzo-ιστοριες σε ρωτησα :P θα τσεκαριστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το πρότεινε φίλος που τον εμπιστεύομαι και μου είπε ότι του άρεσε πολύ.

Το είδα, δεν ξετρελάθηκα (προφανώς είναι θέμα γούστου), αλλά είναι αξιόλογη σειρά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Τοσο καλο ειναι? 1η φορα την ακουω

Κατά τη γνώμη μου είναι κάτω του μετρίου. Το βασικό μειονέκτημα ότι δεν σε κάνει να θέλεις να δεις το επόμενο επεισόδιο, οπότε fail. Ψιλομούφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...